Snipeři postupují do 3.kola poháru

Ve druhém kole Poháru Českého florbalu vyrazili Snipeři do Hodonic, kde se utkali s místním celkem. Ačkoliv se jednalo o papírově slabšího soupeře z regionální ligy, za názvem TJ Hodonice se ovšem skrývá tým z většiny složený z bývalých hráčů extraligového Znojma. Třebíčští věděli, že to nebude lehký souboj a soupeře nemínili podcenit.

TJ Hodonice - Snipers Třebíč 5:6 pp (2:2, 1:0, 2:3, 0:1)

Od počátečního hvizdu byl viděn tvrdý ale i kombinační florbal se šancemi hlavně na straně Třebíče. První velká příležitost skórovat byla však nabídnuta domácím v podobě přesilové hry, kterou sledoval z trestné lavice Machálek, kde seděl na 2 minuty za sekání. Početní výhodu ovšem Hodonice nevyužily, ale příležitosti už tam byly. Brankář Brestovský však byl jistý a nepřipustil inkasování branky. Naopak se v 8. minutě hned dvakrát prosadil tým z Vysočiny. Nejprve po souhře dvou juniorů uklízel do odkryté klece Křivánek, asistoval Jahoda. O 18 vteřin později po přihrávce Buchtely se trefil přesně pod horní tyčku Pacal. Domácí dvě rychlé branky na chvíli opařily a míček se pohyboval hlavně na florbalkách Sniperů. Na začátku 16. minuty přišla první větší chyba v rozehrávce Třebíčských a soupeř trestal kontaktním gólem Kocába. Hra se opět vyrovnala a ani jeden tým si nevypracovával vyložené brankové příležitosti. 19. minuta už ovšem znamenala vyrovnání skóre po další chybě v rozehrávce pušek. Zejda vystihl nahrávku a nedal Brestovskému šanci.

Ve druhé třetině pokračoval urputný boj obou týmů plný soubojů a střetů florbalek. Šancí na každé straně moc nepřibývalo. Třebíčský junior Venhoda svou ranou pouze nastřelil rameno domácího brankáře. Z obou stran přibývalo více a více přestupků za hranicí pravidel, které místy až volaly po vyloučení. Rozhodčí však nevyloučili ani jednu stranu a pokračovalo se v plném počtu. Ve 30. minutě ovšem domácí otočili skóre a poprvé se v zápase dostali do vedení. Po rychlém protiútoku zakončoval do odkryté brány Sláma. Zbytek třetiny byl spíše v režii Hodonic, které místy zavíraly Třebíč na jejich obranné polovině, ale do žádné brankové příležitosti se nedostaly.

Do třetí části utkání šli Snipers s jasným úkolem - zintenzivnit střelbu a vyvarovat se individuálnch chyb. Na začátku 42. minuty už bylo vyrovnáno. Po šťastné teči obránce se radoval Jahoda. A za necelou minutu bylo ještě veseleji. Domácí obránce se snažil rozehrát, ale jeho přihrávka našla přesně postaveného Malicha, který neváhal a rychlou střelou propálil brankáře a vrátil vedení na třebíčskou stranu. To hráče Hodonic již trochu rozhodilo a to znamenalo pozdější vyloučení Hlávky za sekání. Třebíč měla první přesilovku v zápase a mohla odskočit do dvoubrankového vedení. Avšak po necelé minutě šla také do čtyř. Domací při rozehrávání volného úderu nachytali Benáčka naznačením doteku balónu a ten poté byl v nedovolené vzdálenosti, což neuniklo rozhodčím. Ve hře čtyři proti čtyřem pak zkušení hráči Hodonic ukázali svůj přehled. Nejprve vyrovnal ve 45. minutě po přihrávce Slámy Zejda svou druhou brankou v utkání a dokonce o 44 vteřin později zkompletoval hattrick znovu po přihrávce Slámy. Třebíč tak znovu musela dotahovat. Snipers dostali příležitost na vyrovnání po vyloučení Šťasty za bránění ve hře. Početní výhody sice nevyužili, ale od té doby byly až do konce třetiny aktivnější a tlačili Hodonice. Vyrovnání muselo přijít a také přišlo. V 56. minutě Mátl nabil na střelu Machálkovi a ten propálil vše v cestě a střelou k tyči zařídil změnu skóre. Třebíč měla ještě příležitosti znovu překlopit vedení na svou stranu, ale nepodařilo se.

Utkání šlo tedy za stavu 5:5 do desetiminutového prodloužení. To pokračovalo v trendu, jakým probíhala třetí třetina. Snipers tlačili a Hodonice se snažily hrozit z protiútoků. V čase 61:37 ale zařídil vítězství Sniperů Mátl, který po přihrávce Jahody střelou 10 nad led překonal brankáře domácích. Snipers tak zvládli náročné utkání a postoupili do třetího kola poháru, ve kterém se v sobotu 3. 9. střetnou ve Zlíně s místním divizním celkem Zlín Lions.

Sestava Snipers: Brestovský (Veselý); Bavlnka, Kůs, Malich, Křivánek, Pacal, Jahoda, Pazderník, Buchtela, Mátl, Benáček, Machálek, Maleček, Kulhánek, Venhoda.