Snipeři pokračují ve vítězné šňůře

Základní část letošní florbalová sezóny NL-východ je téměř v polovině. Nejzazší venkovní utkání jeli Snipeři odehrát v sobotu 6. 11. 2021 do Horní Suché, města vzdáleného od polských hranic co by kamenem dohodil. Třebíč vstupovala do zápasu jako jasný favorit a mohla navázat na vítěznou šňůru trvající již od třetího kola. Domácí Horní Suchá se letos trápí na předposledním místě. Mírnou útěchou pro ni mohly být body z posledního kola, kdy zdemolovala poslední Svitavy 13-ti brankami.

FBK Horní Suchá vs Snipers Třebíč  4:7 (0:4, 2:1, 2:2)

Utkání začalo podle papírových předpokladů. Třebíč hrála kontrolovaně na balónku, čemuž nicotná florbalová aktivita domácích šla na ruku. V sedmé minutě se po důrazu v brankovišti poprvé prosadil Dlabač. Horní Suchá nedávala svým herním projevem najevo jakoukoliv reakci a zůstávala v pasivním podtlaku. Ten se domácím podruhé v utkání vymstil o chvíli později, když nechali před vlastní bránou juniora Stránského, který trestal střelou pod víko. O třetí branku se následně postarala druhá lajna se střelcem Malichem a gólový účet všech pětek byl otevřen. Domácí přidali alespoň na důrazu, za což byl v závěru první třetiny vyloučen Kasinec. Snipeři přesilovou hru zužitkovat nedokázali, avšak před odchodem do šaten ještě agilní Žák dokázal zvýšit na rozdíl čtyř branek.

Po nástupu do prostřední části se Žák prosadil znovu a mohlo být o průběhu zápasu rozhodnuto, jenže domácí zřejmě přestalo bavit pouze inkasovat a po prospané půl hodině se probrali k životu. Němeček se prosadil střelou z poloviny hřiště a následně z prázdného prostoru před bránou podruhé. Horní Suchá se ale svou nedisciplinovaností znovu před koncem třetiny nechala poslat do početní nevýhody za Krajíčkovo blokování hokejky, přičemž téměř celé dvě minuty se převáděly do třetí třetiny.

Zkraje poslední části se tedy dohrávala přesilová hra Třebíče, která však znovu zůstala nevyužitá. To hosty nemuselo mrzet, jelikož Stránský si poté znovu dokázal poradit v předbrankovém prostoru, čímž se třebíčský náskok opět zvýšil na rozdíl čtyř branek. Z toho o pár minut později ukrajoval Tychtl, ale domácí opět dopláceli na svou agresivní hru. Následovala série vyloučení, během kterých se hned čtyřikrát vylučovalo právě z řad Horní Suché. Hráči od polských hranic dokázali ještě jedním gólem v oslabení naposledy vzdorovat, ale poslední slovo si vzal Vochyán a uzavřel skóre na konečných 4:7.

Snipeři tak protáhli vítěznou sérii na sedm zápasů v řadě se ziskem 20ti bodů. Další dvě utkání Třebíč odehraje venku, přičemž první utkání je čeká už tuto neděli 14. 11. 2021 s posledním celkem ze Svitav a následující hrací víkend se utkají s Troopers, jež dlouhodobě okupují opačný konec tabulky. V domácím prostředí se pak představí až v sobotu 27.11.2021 kdy se od 18:00hod. střetnou s 1.FbK Sršni Rožnov pod Radhoštěm a tímto utkáním vstoupí do odvetné poloviny základní části Národní ligy.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Do zápasu jsme vstoupili rychlým vedením, od druhé třetiny jsme ubrali na tempu, domácí hru vyrovnali, do konce zápasu jsme nic nádherného nepředváděli, o to více si ceníme vítězství. Přeji domácím štěstí do dalších zápasů.“

Komentář trenéra domácích Ivo Jochmana: „V dnešním zápase nefungovalo vůbec nic. Soupeř vyhrál zaslouženě. Kdykoliv jsme se nadechovali, tak jsme se srazili na zem svou vlastní naivností. Zápas hodíme za hlavu a bojujeme dál. Děkujeme soupeři.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček (0gólů+1přihrávka), Picmaus, Machálek, Blaha (0+1) – Vejmělka (0+2), Stránský (2+0), Žák (2+0), Svoboda A., Vochyán (1+0), Malich (1+0), Dlabač (1+0), Sýkora, Mátl (0+3)

branky: 30. Jan Němeček, 38. Jan Němeček, 46. Daniel Tychtl, 52. Jan Hensler - 8. Jaroslav Dlabač, 9. Tobiáš Stránský, 13. Zdeněk Malich, 19. Martin Žák, 28. Martin Žák, 43. Tobiáš Stránský, 53. Jan Vochyán;

rozhodčí: Tomáš Brus - Ondřej Vašíček; vyloučení: 6:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Daniel Fukala 16 – Petr Brestovský 11; nejlepší hráči: Lukáš Kraina - Tobiáš Stránský