103_20220418_124155.jpg

Snipeři patřili v Národní lize k nejlepším

Hráči elitního týmu třebíčských florbalistů již nějakou dobu odpočívají po náročné sezóně, ve které dosáhli na doposud nejlepší umístění ve své historii. Třetí místo ve třetí nejvyšší soutěži a v konkurenci týmů z velkých „florbalových oblastí“ okolo Brna a Ostravy lze po právu považovat za veliký úspěch třebíčského florbalu. K uplynulé sezóně se nyní vyjadřují členové realizačního týmu A týmu, sportovní manažer klubu a kapitán áčka Sniperů.

Hlavní trenér Michal Kelbler: „Úkolem a přáním všech na začátku sezóny bylo umístění v nejlepší osmičce. Chtěli jsme se vyhnout bojům v play down, které jsou vždycky nevyzpytatelné, což bylo vidět i v letošní sezóně. Co jsme chtěli, to se nám splnilo s předstihem, díky tomu, že se nám podařilo rozšířit kádr o zkušené hráče a také se projevilo to, že tým až na malé změny spolu odehrál několikátou sezónu. V play off jsme odehráli většinu  vyrovnaných zápasů, díky kterým jsme získali zkušenosti do dalších sezón. Musím poděkovat všem hráčům i členům realizačního týmu za zodpovědný přístup v průběhu celé sezóny.

Sportovní manažer, asistent trenéra a předseda klubu Michal Pazderník: „Oproti předešlé sezóně, kdy bylo meziobdobí mezi sezónami vždy složité na vyjednávání s hráči a oddíly, tak před letošní sezónou byl relativně klid a to i přesto, že v našem dresu skončilo několik hráčů, kteří odešli do superligových týmů (Vlach, Halama, Máček, Kohút). Dorůstá nám do juniorky generace hráčů, kteří by se měli stát tahouny týmu v budoucích letech, a tak místo posilování z jiných klubů bylo prioritou dát příležitost našim mladým hráčům rozkoukat se a prosadit se v A týmu. Nakonec se to několika hráčům podařilo (Jahoda, Stránský, Procházka) a stali se součástí kostry týmu. Ostatní junioři prakticky hráli za B tým ve 4. nejvyšší soutěži, takže sbírali zkušenosti tam, a i když se s B týmem sestoupilo, tak soutěž kluky připravila. A tým jsme ještě vhodně doplnili o střídavé starty Vejmělky z Gullivers Brno a stejně jako v loňské sezóně, tak i letos jsem se domluvili na hostování Vochyána z Okříšek. Pak už jsme spoléhali na naše hráče a tak jak jsme sestavu dali dohromady na začátku sezóny, tak jsme do ni prakticky moc nezasahovali a docházelo jen ke kosmetickým úpravám. Díky sehranosti a zdravému týmovému duchu jsme letos vybojovali nejlepší klubový výsledek v naší historii. A myslím si, že kdybychom neztratili na odvetná semifinálová utkání 4 obránce ze 6, tak jsme mohli postoupit i do finále NL.“

Kapitán A týmu Snipers Třebíč Lukáš Štveráček: „Základní část Národní ligy hodnotím kladně. Cíl byl play off, a ten jsme splnili. V sezóně jsme podávali vyrovnané výkony, těší mě, že jsme se poučili z předchozí sezóny, kdy jsme ztráceli body ve třetí třetině. Za celou dobu jsme měli snad jen jeden výpadek, kdy jsme prohráli větším brankovým rozdílem. V play off což je úplně jiná soutěž, než základní část, jsme narazili ve čtvrtfinále na Hranice. V této sérii došlo až na poslední, pátý možný zápas, který jsme zvládli. V semifinále s Rožnovem to bohužel nevyšlo podlehli jsme 3:1 na zápasy. Určitě se ale nemáme za co stydět. Třetí místo v Národní lize je super. Příští rok třeba až do finále (smích). Na závěr bych chtěl poděkovat klukům za sezónu a fanouškům co si našli cestu na halu za jejich vydatnou podporu, zvláště v play off velmi bouřlivou.“

Vedoucí A týmu Snipers Třebíč Ladislav Bazala: „Letošní sezóna byla, hlavně zpočátku, specifická tím, že poslední dva ročníky byly ukončeny „covidově“ a především v sezóně 20/21 bylo odehráno pouhých pět kol. Soutěžní zápasy chyběly všem týmům rok a nikdo nevěděl, jak se s pauzou kluby vyrovnaly. Myslím, že ve Sniperech jsme to zvládli na jedničku. Konečně byla v mužstvu vidět týmovost, nikdo si nehrál na mistra, zkušenější hráči věděli, kdy a jak podpořit ty méně zkušenější. Cením si toho, že do mužstva hladce zapadli naši junioři. Třebíčský florbal vždy doplácel a i nadále doplácí na to, že po absolvování střední školy hráči odchází do velkých univerzitních měst a tréninkový proces v týdnu se většinou smrskne na minimum tréninkových jednotek. Jestliže i s tímto hendikepem dokážeme být v konkurenci týmů z Brněnska a Ostravska v popředí tabulky a byť jen na chvilku pošilhávat o finále play off s následným bojem o první ligu, musíme brát letošní výsledek všemi deseti. Děkuji všem hráčům za krásné zážitky a všem našim divákům a fanouškům za velkou podporu v celé sezóně. I v Třebíči se na florbal konečně začalo chodit a stal divácky přitažlivým sportem."