18_20210210_123545.jpg

Snipeři nezahálí ani v „covidové době“

Ani třebíčským florbalistům se nevyhnulo zastavení sportovních soutěží z důvodu koronavirové krize od poloviny října 2020. Všech čtrnáct týmů muselo upustit od tréninků v třebíčských sportovních halách.

V jednotlivých soutěžích bylo odehráno minimum zápasů, soutěž kategorie přípravky se nerozeběhla vůbec. „A“ tým Sniperů má odehraných 5 utkání, ve kterých získal 5 bodů, které prozatím stačí na 9. místo neúplné tabulky. Jestliže se soutěže vůbec rozběhnou, bude pro Snipery prakticky každý další zápas existenční. Podle rozhodnutí florbalové unie totiž stačí k vyhodnocení postupu a sestupu z národní ligy odehraná polovina základní části soutěže do 6. června 2021. Sniperům do poloviny základní části zbývá odehrát 6 utkání. Samozřejmě za vyhovující epidemiologické situace.

V současnosti se hráči všech týmů třebíčského florbalového klubu připravují individuálně. Kontakt mezi hráči a trenéry, případně s vedením klubu je zprostředkováván pomocí sociálních sítí.

K udržení alespoň nějaké kondice slouží Sniperům i různé motivační akce, jako např. víkendová klubová soutěž o nejkrásnějšího sněhuláka, nebo „Severská jízda 2021“:

Mladí florbalisté se v nedávné minulosti, vždy počátkem kalendářního roku, několikrát zúčastnili florbalového turnaje ve Švédsku, případně Finsku. Dá se říci, že si „Severská jízda“ natrvalo vydobyla místo v kalendáři akcí florbalových Sniperů. A ne jinak tomu navzdory všemu je i letos, protože Covid 19 nás nezastaví! Po loňském úspěšném tažení do Švédska, se i letos Snipeři vydali na cestu do Göteborgu. Přesněji na trasu Třebíč – Göteborg, která měří 1.206 km, se můžou vydat úplně všichni a všechny kategorie Sniperů. Start cesty začal v sobotu 9. ledna 2021. Cílem je zvládnout celkovou délku trati společně v jednotlivých kategorií. Trať můžou Snipeři zvládnout pomocí běhu, vycházky, jízdy na kole, jízdy na in-line bruslích, na běžkách a vzhledem k tomu, že trasa je i přes moře, tak otužilci i za pomoci plavání. U všech kategorií můžou pomáhat i trenéři a co se týče přípravky a elévů, tak i rodiče. Pro všechny kategorie jsou připraveny klubové odměny. Kromě týmových odměn, budou odměněni i jednotlivci.

Jako první tým zvládly porci kilometrů ženy (ano po dlouhé době vzniká v Třebíči i ženský florbalový tým a svoji přípravu směřuje k účasti v soutěžích v sezóně 2021/2022…), kterým k absolvování 1206km stačilo 9 dní. Celkem se soutěže účastní přes 100 členů Snipers , kteří už zvládli sumu téměř 6000 km. Všichni ve Sniperech věříme, že nám elán vydrží a všichni florbalisté se společně s celou společností co nejdříve vrátí do normálního stavu.