Snipeři navlékli na šňůru vítězství čtvrtý korálek

V 6.kole národní ligy se florbaloví Snipeři představili podruhé v sezóně na domácím hřišti. Soupeřem jim byl silný tým ostravského MVILu. Třebíčští šli do utkání s touhou a cílem navázat na kvalitní výkony z minulých kol a pokračovat ve sbírání tolik důležitých bodů do ligové tabulky.

Snipers Třebíč – 1.MVIL Ostrava  8:7p (3:2, 2:2, 2:3, 1:0)

Od počátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu. V první gólové šanci se ocitli Snipeři, ale muška byla prozatím vychýlená. Do vedení tak šli hosté, když v početní výhodě při signalizovaném vyloučení Sniperů, překonal gólmana Brestovského z levého křídla střelou do vinglu Tesárek. Z vedení se Ostrava dlouho neradovala, protože za půldruhé minuty se v brankovišti nejlépe zorientoval domácí Žák a bylo srovnáno. Další minuty charakterizoval ostrý boj obou týmů o každý míček. Se závěrem 1. třetiny pak přišly další góly. Nejdříve se v rozmezí dvou minut dvakrát prosadil třebíčský Benáček, na jeho druhý zásah však bleskově odpověděl hostující Němec. I přesto ale mohli jít Snipeři do kabiny s dvougólovým náskokem. Proti ale byla tyčka svatyně hostů, kterou trefil po krásném samostatném uvolnění Sýkora.

Do druhé části vstoupili lépe domácí a ve 22. minutě převahu zhmotnil opět do dvougólového rozdílu novic v modrobílém dresu Tomáš Vejmělka, hostující obránce z brněnských Gulliverů. Ovšem ani teď Snipeři neodskočili nadlouho. Postaral se o to svým zásahem ostravský Lacina. Herní převahu měli ale stále Snipeři a Sýkora už v polovině zápasu zamířil přesně, když dorážel střelu v pádu střílejícího Mátla. Za chvíli však opět Lacina korigoval na rozdíl jednoho gólu. Domácí se stále tlačili před ostravskou branku, jenže ani Žákovi, ani Mátlovi se v jejich šancích síťku za zády hostujícího gólmana Michálka rozvlnit nepodařilo, a tak bylo skóre pro Snipery na konci druhé dvacetiminutovky příznivé pouze o rozdílový gól.

I třetí třetina se nesla ve znamení domácího tlaku, nicméně góly si modrobílí nechali až na 49.minutu, kdy se v rozmezí 20 vteřin trefili Sýkora a Benáček. Snipeři rázem vedli o tři a o utkání se zdálo rozhodnuto. Jenže v poslední desetiminutovce byli vyloučeni nejdříve domácí Mátl a později Žák. Obě početní výhody 1.MVIL využil ke zkorigování výsledku a minutu a půl před závěrem základní hrací doby při hře bez brankáře srovnal na 7:7 Mechel. Chvíli před závěrečným klaksonem vyslal jedovatou střelu na kasu hostí Štveráček ale chyběl kousíček. Gólman maskou vyrazil a první prodloužení pro třebíčské florbalisty v sezóně bylo na světě.

Nastavení nemělo dlouhého trvání, zato rychlý spád. Nejdříve přišlo sekání hostujícího Buganského oceněné dvouminutovým trestem. V následné početní výhodě 4 na 3 se utrhl Vochyán a střelou pod víko rozhodl o tom, že dva body zůstávají v Třebíči.

Snipeři tak po kvalitním, sebevědomém výkonu a cenném skalpu Ostravy navázali na tři poslední výhry a v příštím 7.kole, kdy zajíždí na Slovácko do Hluku, si to s tamějším Spartakem rozdají o průběžné 4. místo v tabulce Národní ligy. V následném 8. kole NL přivítají třebíčští florbalisté v „derby Vysočiny“ Spartak Pelhřimov. Toto utkání Snipeři věnují těžce nemocnému chlapci Milánkovi Řezáčovi. Program v městské hale na Hájku začne v sobotu 30.10.2021 v 17:30hod., samotné střetnutí do kterého hráče obou týmů při nástupu doprovodí a v přestávkách si mezi sebou zahrají nejmenší Snipeříci, začne v 18:00.hod. Pořádající klub zve všechny nejen své příznivce. Přijďte podpořit dobrou věc.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Škoda našich neproměněných šancí, zápas jsme mohli vyhrát v základní hrací době. MVIL nám také ukázal, jak se hraje v početní převaze. Dvou bodů si ceníme.“

Komentář trenéra domácích Vojtěcha Kořínka: „Těžký soupeř, a ještě těžší povrch se kterým jsme se protrápili utkáním. Byli jsme horší na balónku a trápí nás disciplinovanost,  těch oslabení je už přespříliš. Jinak kluky musím pochválit za bojovnost až do konce a bodík do tabulky se z venku počítá.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala); Štveráček - Picmaus, Blaha - Machálek, Vejmělka (1gól+0přihrávek) - Černý; Benáček (3+1) - Janata (0+2) - Žák (1+1), Svoboda A. - Vochyán (1+0) - Jahoda; Sýkora (2+1) - Mátl (0+3) - Dlabač

branky: 6. Martin Žák, 17. Adam Benáček, 18. Adam Benáček, 22. Tomáš Vejmělka, 29. Tomáš Sýkora, 49. Tomáš Sýkora, 49. Adam Benáček, 61. Jan Vochyán - 5. Adam Tesárek, 19. Patrik Němec, 24. Jan Lacina, 32. Jan Lacina, 51. Patrik Němec, 56. Radim Valigůra, 59. Jakub Mechel;

rozhodčí: Lukáš Ležák – Marti Ležák; vyloučení: 3:4; využití: 2:2; diváků: 97; zásahy brankářů: Petr Brestovský 16 – Jiří Michálka 31; nejlepší hráči: Lukáš Mátl  -  Jan Lacina