SnipersPetrovice
6:7 po prodl.(4:2,1:3,1:1)
so 1. 10. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 4. kolo

Snipeři na víc než jeden bod myslet nemohli

Ve čtvrtém kole Národní florbalové ligy – východ přivítali třebíčští Snipeři v minulé sezóně prvoligové Petrovice u Karviné a završili tak těžký úvod sezóny proti čtyřem z pěti nováčků soutěže. Před samotným úvodem utkání předala členka VV Snipers Třebíč z.s. Hana Jahodová Vojtěchu Janatovi pamětní plaketu a několik upomínkových předmětů s poděkováním za odehrání 200 ligových utkání v A týmu Snipers.

Snipers Třebíč – Z.F.K. Petrovice 6:7pp (4:2, 1:3, 1:1, 0:1)

V úvodních minutách drželi více míček na svých florbalkách domácí, ale protože hráči Petrovic vysunuli svoje napadání hodně vysoko, Snipeři se k ohrožení soupeřovy branky moc nedostávali. Byl to naopak domácí gólman Brestovský, který musel dvakrát zasahovat po rychlých protiakcích soupeře. Na konci páté minuty však Uher vypíchl míček hostujícímu Firdovi a táhlou střelou jej poslal za záda Petrovického gólmana. Po třech minutách předvedl účinné rozehrání standardky od pravého mantinelu Karpíšek a Snipeři šli do dvoubrankového vedení. To však mělo jepičí život. Za moment vyslal z pravé strany jedovatou střelu Nota a bylo to o gól. Za další minutu sehrála vskutku biliárovou kombinaci brněnská trojice v třebíčském dresu Karpíšek-Ruber-Suchomel – 3:1. Na góly úrodnou pasáž pak za chvíli dovršil opět nikým nehlídaný Suchomel a Snipeři v těchto chvílích dominovali. Petrovice však přesto stačily do první pauzy snížit, když Horák na bližší tyči stihl prostřelit přesouvajícího se Brestovského.

I ve druhé části utkání chtěli třebíčští hráči pokračovat v aktivitě a nedovolit Petrovicím ani myšlenku na zvrat v zápase. Prvním varováním však pro ně bylo nastřelené břevno Brestovského branky. Chvíli na to po odpískaném faulu zbytečně zahodil míček Štveráček, a to rozhodčí Beránek nevidí rád. Dvouminutové oslabení trvalo jen půlminuty a hosté se zásluhou švihem střílejícího Oboráka vrátili na dostřel jediné branky. S tím ovšem silně nesouhlasil domácí Svoboda a za patnáct vteřin vrátil dvoubrankové vedení na stranu Třebíče. K dovršení všeho tuto ani ne minutu bohatou na góly zakončil trestuhodně před Brestovským osamocený hostující Chvastek – 5:4. Domácí poté přenechali herní aktivitu hostům a ti se snažili. Nejdříve jim rozhodčí neuznali branku pro postavení hráče v brankovišti, za okamžik byl ale Oborák bystřejší než celá třebíčská obrana a poprvé v utkání srovnal. Následně došlo za nesportovní chování k dvojnásobnému vyloučení petrovického Kašpara, jenže Sniperům zatím v letošní sezóně přesilovky nejdou. A nezměnila to ani tato, čtyřminutová, která jim opět protekla mezi prsty bez využití.

Třetí třetina, to už byl boj obou týmů o každý míček, se šancemi na obou stranách. Snipery několikrát podržel Brestovský v bráně a hostům nahrávaly nepřesnosti v zakončení Sniperů. Především mega šance, na jejímž konci na Dlabače zívala prázdná brána, volala po gólu. Míček ale letěl vysoko nad. Chvíli na to ale ze střední vzdálenosti napřáhl hostující Mrkva a přes dva stínící hráče domácích poslal projektil za překvapeného Brestovského. Snipeři poprvé v utkání prohrávali, Petrovice byly psychicky nahoře a čas běžel. Navíc byl chvíli po vedoucí brance hostů vyloučen Suchomel. Domácí se však s vypětím všech sil i s přispěním štěstí ubránili a vzápětí díky pohotovému Malichovi dosáhli kýženého vyrovnání. K vítězství za tři body měly oba týmy stejně daleko. Ze strany domácích ale ani Karpíškova tyč, ani nepřesná střela Uhra ke gólu nevedla, na druhé straně pak dvakrát Snipery podržel Brestovský. Rozhodnout o bonusovém bodu tedy mělo prodloužení. Do toho poslali třebíčští trenéři trojici Karpíšek, Suchomel, Ruber. Nastavení trvalo jen půlminutu, Sniperům se nepodařilo zachytit náběh Noty, ten rutinérsky zužitkoval Oborákovu nahrávku zpoza brány a bylo rozhodnuto.

Vzhledem k průběhu utkání musí být Snipeři s bodem spokojeni. Petrovice jsou zkušený tým, dokázaly to od druhé třetiny, kdy trestaly každou domácí chybu. Až se Snipeři těchto chyb vyvarují, dostaví se i výsledky. V následujícím 5. kole odjíždějí třebíčští florbalisté na horkou půdu do Kopřivnice. Potom přivítají v sobotu 15.října od 18:00hod. na vlastním hřišti tým Rožnova pod Radhoštěm.