HraniceSnipers
6:5 sam. náj.(0:1,2:1,3:3)
ne 6. 3. 2022 15:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 4. kolo

Snipeři balancují nad Hranickou propastí

Po necelých 20 hodinách a sobotní porážce, kdy domácí tým Hranic využil výpadku v koncentraci třebíčských hráčů v prostřední části, se soupeři proti sobě postavili znovu. Tentokrát utkání slibovalo taktickou bitvu, která se nakonec konalo nezvykle dlouho.

FBC Hranice – Snipers Třebíč   6:5pn (0:1, 2:1, 3:3)

Ve čtvrtém vzájemném zápase se již soupeři neměli čím překvapit a průběh zápasu byl velice podobný sobotnímu souboji. Třebíčští měli stále problémy s nerovným povrchem a odskakující míčky jim bránily k rychlejším přechodům do útočného pásma, stále si tak vytvářeli spíše sporadické šance při střelách z křídel, na které ale domácí obrana i brankář Kosar byli připraveni. Jedna z takových šancí se ale ujala ve 4. minutě, když se přesně trefil Homolka – 0:1. Na druhé straně se Sniperům dařilo eliminovat především první hranickou formaci a další gól už do konce třetiny nepadl.

Ve druhé třetině už se domácí dočkali, a to hned dvakrát v rychlém sledu. Nejprve Andrýsek dostal hodně prostoru a střelou z půlky překonal Bazalu. Hned po buly se Snipeři nechali vylákat příliš dopředu a domácí po rychlé souhře šli do vedení zásluhou Václavíka. Naštěstí i Snipeři dokázali o chvíli později také rozhýbat domácí obranu a Mátl ze střední vzdálenosti zamířil přesně do horního růžku branky – 2:2. To bylo pro druhou třetinu vše.

Ve třetí třetině se dostali domácí opět do vedení, když nenápadná střela Kolajty zapadla za Bazalu. Ještě hůře bylo ve 49. minutě, když Mikel tentokrát nestřílel ze své obvyklé pozice na branku, ale našel ještě volného Novosada, který sám před Bazalou nezaváhal. Komplikace ve snaze o snížení přineslo vyloučení Benáčka, domácí ho ale nepotrestali a v 54. minutě snížil Kuželka. Domácí ale za minutu znovu odskočili, když se opět před brankou dobře zorientoval Kušner a přiblížil domácí výhře. Čtyři minuty před koncem přistoupili Snipeři k power play, kterou zásluhou přesných zásahů po střelách z první využili ke srovnání, trefili se Svoboda a Žák.

Zápas tak dospěl do prodloužení, kde hned zkraje měl velkou šanci Žák, jehož střela téměř doskákala za brankovou čáru, ale domácí obránce ji i za cenu postavení v brankovišti vyrazil ven. Následovalo trestné střílení, k němuž se postavil doposud neomylný Vochyán. Ani jemu tentokrát nepřál povrch, když při finální kličce míček nadskočil a Kosar si pokus o následné zakončení bez problémů pohlídal. Zbytek prodloužení byl opatrný a přinesl už pouze tyčku po překvapivé střele Mikela.

Utkání tak podruhé v sérii dospělo až do nájezdů. V těch byli tentokrát úspěšnější domácí, i když při nájezdu Mikela rozhodčí nepostřehli, že se hráč i s míčkem vrátil dozadu. Za hosty byl tentokrát úspěšný pouze Vochyán a Svoboda a konečné vítězství tak vybojovali domácí. Rozhodující zápas tak čeká oba soupeře ve středu 9.3.2022 v 19:00 v Třebíči.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Opět jsme se nevyvarovali chyb, ale při hře v šesti jsme srovnali. V prodloužení jsme neproměnili šance a nájezdy už jsou loterie. Ve středu naviděnou.“

Komentář trenéra týmu FBC Hranice Marka Hlocha: „Děkuju hlavně fantastickým divákům, kteří nás hnali za vítězstvím. Opravdu šestý hráč na hřišti. Dnes jsme chtěli více než soupeř, kluci to super odmakali. Většinou nechválím jednodnotlivce, ale včera i dnes nás neskutečně podržel v bráně Kuba Kosar. Ve středu si jedeme pro vítězství. Díky rozhodčím, soupeřům šťastnou cestu a díky i pořadatelům.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Maleček, Homolka (1 gól+0přihrávek), Machálek (0+1), Černý – Benáček, Žák (1+0), Malich (1+0), Kuželka (1+0), Vochyán (0+3), Kůs, Svoboda Alex., Dlabač, Janata, Mátl (1+0), Stránský, Jahoda, Procházka,

branky: 25. Tomáš Andrýsek, 25. Tomáš Václavík, 44. Jan Kolajta, 49. Lukáš Novosad, 55. Michal Kušner, N Lukáš Novosad - 4. Jan Homolka, 27. Lukáš Mátl, 54. Matěj Kuželka, 57. Zdeněk Malich, 58. Martin Žák;

rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Jakub Kosar 33 - Jan Bazala 31; nejlepší hráči: Tomáš Andrýsek – Jan Vochyán