Po dlouhé době se v Třebíči uskutečnil nějaký florbalový turnaj a Snipers si řekli, že by tam neměli chybět. Turnaj o 8 týmech byl rozdělen na dvě skupiny. Už po losu bylo zřejmé, že jedna skupina je z aktivních a bývalých florbalistů Snipers, kteří si udělali své týmy. Druhá skupina byla o poznání lehčí, kde se utkali spíše hobby týmy.
V neděli 13. dubna 2025 proběhl ve sportovní hale SK Jihlava turnaj ligy Vysočiny přípravek ve florbalu. Turnaje se zúčastnili čtyři týmy: domácí tým SK Jihlava lvíčata, PSKC Okříšky, TJ Centropen Dačice tučňáci a Snipers Třebíč. Tým Snipers Třebíč tentokrát reprezentovali nejmladší hráči z důvodu vyššího počtu omluvenek, což se projevilo na jejich výkonu a výsledcích jednotlivých utkání.
Mužský A-tým Snipers Třebíč čekal odehrál o víkendu poslední utkání základní části. Na dálku sváděli souboj o poslední postupující příčku do nadstavby základní části. Chtěli-li do ní postoupit, museli oba zápasy bezpodmínečně vyhrát!
Poslední březnový víkend pokračovalo play-off 1. dorostenecké ligy druhým kolem. Po výhře nad Paskov Saurians, změřili Snipeři své síly se čtvrtým celkem základní části skupiny B, Fat Pipe Florbal Chodov.
st 17. 2. 2021 - Pazderník Michal
Severská jízda 2021
Letošní jízda na sever se stala ojedinělou jízdou, kterou v dějinách sportu nikdo nepamatuje. Vzhledem k pandemické situaci na celém světě byl turnaj ve švédském Göteborgu, tak jako spousta akcí, zrušen. To ovšem Sniperům nezabránilo v tom, aby tuto cestu absolvovali alespoň virtuálně!
Absolvovat délku trasy z Třebíče do Göteborgu, čítající 1.206km, mohl každý Sniper pomocí běhu, vycházky, jízdy na kole, jízdy na bruslích, na běžkách a vzhledem k tomu, že trasa je i přes moře, tak otužilci i za pomoci plavání. U všech kategorií mohli pomáhat i trenéři a co se týkalo těch nejmenších, tak u přípravky a elévů, mohli přidat ruce, tedy spíše nohy k dílu i rodiče.
Soutěžilo se po jednotlivých kategoriích a tak bylo jasné, že početnější týmy budou ve výhodě. To ukázaly i výsledky, kdy do pomyslného cíle nedorazil tým juniorů, který čítá pouhých 11 hráčů. Z tohoto počtu se do soutěže nezapojil pouze jediný hráč, takže junioři byli nejlepší, co se účasti týče. Bylo zajímavé sledovat, jakou některé týmy zvolily taktiku a také to, jakými disciplínami hráči přispívali do týmových kilometrů. Kromě plavání, se využily všechny disciplíny, které byly podmínkou ke zdolání této trasy.
Nakonec do cíle dorazilo 5 týmů ze 7, kromě juniorů nezdolal tuto délku trati společný tým přípravky a elévů. Ostatní týmy trasu zdolali a dorazily do cíle v tomto pořadí: Jako první byl v cíli nově se tvořící tým žen, který potřeboval k dosažení cíle pouhých 9 dnů. Celkem 16 dní strávili na cestě dorostenci, za kterými v těsném dojezdu dorazili starší žáci, kteří potřebovali na zdolání této trasy o jeden den déle. Čtvrtým týmem, který prošel cílem, byl tým mladších žáků, kteří potřebovali 20 dní cesty. V poslední možný den soutěže dorazili do cíle i muži, kterým trvala cesta celých 25 dní. Bližší výsledky a statistiky soutěže najdete pod článkem.
Hlavním cílem bylo, aby se hráči třebíčských Sniperů opět dostali do tréninkového procesu, a to se povedlo na výbornou. Jak se ukázalo, tak se do soutěže zapojilo přesně 108 hráčů, což je výsledek opravdu úchvatný a jen to dokazuje, jak moc sportovní život Sniperům schází. O tom, že soutěž byla velmi úspěšná, vypovídá i to, že se od Třebíče inspirovaly i ostatní týmy, konkrétně: Tatran Střešovice, Floorball Club Písek, FbC Hradec Králové, Florbal Sokolov a Florbal Dobříš.
A jak celou situaci hodnotí šéftrenér Snipers Třebíč Pavel Nesnídal: „Naši cestu do Göteborgu beru jako trefu do černého s ohledem na počet zúčastněných hráčů a hráček. Hlavně naší nejsilnější skupiny Snipers ženy, které to zvládly za 9 dnů. Ostatní naše týmy se snažily, ale na zdolání vzdáleností potřebovaly o 7 a více dnů navíc. Sám jsem byl touto soutěží pohlcen a snažil se kategorii mladších žáků také pomoci k co nejrychlejší cestě k cíli. Všem aktivním členům děkuji za účast a těším se na další společné výzvy.“