FBC PřerovSnipers
6:4(2:1,0:0,4:3)
so 26. 11. 2022 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 12. kolo

Šancí na tři zápasy, přesto bez bodů

Druhou, odvetnou polovinu základní části třetí nejvyšší florbalové soutěže zahájili Snipeři utkáním proti Přerovu. Po minulém relativně snadném vítězství v Ostravě na Třebíč čekal soupeř daleko těžší. V prvním vzájemném utkání v Třebíči o svém vítězství 7:5 rozhodli Snipeři až díky skvělému závěru zápasu, a protože oba týmy potřebují body jako sůl, dalo se čekat bojovné a dramatické utkání i nyní.

FBC MSEM Přerov - Snipers Třebíč 6:4 (2:1, 0:0, 4:3)

Snipeři vstoupili do zápasu lépe, od počátku měli míček častěji na svých florbalkách a svoji aktivitu přetavili díky důraznému Malichovi v první branku střetnutí. Poté až do poloviny úvodní části pokračovali v útočných akcích, jenže se začala projevovat chronická nemoc současných Sniperů, žalostná produktivita. Herní aktivita a převaha se pak zvolna přestěhovala na florbalky Přerova, k čemuž dopomohla i vyrovnávací branka z hole Pavliše. V předposlední minutě třetiny hasil obrovský závar ve svém brankovišti i s přispěním štěstí na brankové čáře třebíčský gólman Bazala. V úplném závěru této části se pak po neodpískaném přerovském faulu Snipeři nestihli zkonsolidovat v obraně, kterou jako nůž máslem prošel Bělaška a v poslední vteřině poslal domácí do vedení.

I ve druhé třetině se hrál bojovný a vyrovnaný florbal. Třebíčské šance přibývaly výrazněji než ty domácí, ale bez gólového vyústění. I když… Při použití citace z on-line zápisu pořadatelů: „čas 24:50 - Série hrozivých situací před domácí brankou naštěstí neskončila gólem“; nutno zmínit, že domácí gólman vyškrabával míček s největší pravděpodobností až za brankovou čarou, bohužel bez postřehu sudích. Snipeři i poté nadále čekali na postupné útoky domácích, více méně s přehledem je zachytávali a vyráželi k nadějným protiútokům. Jejich účinnost pak opět nejlépe vystihuje přerovský zapisovatel on-line přenosu: „Hodně brejků hostí ani jeden gólový.“ A tak prostřední část skončila tak jak začala, bez gólu na jedné, či druhé straně.

Ve stejném módu pak oba týmy pokračovaly i v úvodu třetiny závěrečné. V polovině čtvrté minuty třetiny se však prosadil domácí Šefčík a poslal Přerov do dvougólového náskoku. Chvíli na to už to bylo o tři branky po zásahu Budníka a se Snipery bylo zle. Jejich útoky a brejkové situace končily po špatně vyhodnocených zakončeních buď na domácím gólmanovi, nebo vedle, někdy i velmi vedle, domácí klece. V polovině závěrečné části si svoje problémy nepatřičně vyříkali Kowalík s Janatou a oba týmy šly do čtyř. Více místa na hřišti vyhovovalo spíše hostům což potvrdil přesným zásahem Vejmělka a Snipeři rázem opět ožili. Za okamžik podrazil ve velkém brankovišti domácí gólman Hruška přebíhajícího Mátla, byť nechtěně, ale přesto proti pravidlům. Mátl standardku rychle rozehrál na u tyčky číhajícího Žáka, a pro toho nebyl problém uklidit míček za záda přerovského gólmana. Třebíčští se přiblížili na dostřel a byli při chuti. Následně se ze své oblíbené pozice dostal ke švihové střele Uher a bylo srovnáno. Jenže Snipeři remízu neudrželi ani minutu. Po rychlém kontru se prosadil přerovský Ševčík a Třebíč musela jít dvě a půl minuty před koncem do rizika. Jenže bohužel po krátkém herním efektivním úseku, kdy během pěti minut třikrát skórovali, se na Sniperské hole vrátilo nepřesné zakončování útočných akcí a závěrečná hra bez gólmana se jim v této sezóně taky ještě nevyplatila. Zrovna tak nyní… Hra v šesti, ztráta míčku, následný gól soupeře do prázdné = konečný výsledek 6:4.

Tato prohra může Snipery mrzet o to víc, že vědí, že na soupeře měli a jen častá zbrklost v zakončení anebo naopak přehrávání akcí „až do prázdné“ byla příčinou jejich neúspěchu. Navíc se desátý Přerov na devátou Třebíč dotáhl na rozdíl dvou bodů a boj o osmičku play-off bude velice dramatický. V příštím kole přivítají třebíčští florbalisté v prostředí své domácí haly v Třebíč na Hájku v sobotu 3. 12. 2022 od 18:00 hod celek z popředí tabulky Torpedo Havířov. Přijďte Snipery povzbudit. Budou vás potřebovat.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Důležitý zápas o šest bodů jsme díky naší mizerné produktivitě nezvládli. Víc není co dodat. Děkujeme domácím za zápas a přejeme hodně štěstí do dalších utkání.“

Komentář trenéra FBC MSEM Přerov Petra Maliny: „Zápas, který jsme museli vyhrát. Předně bych pochválil Třebíč za jejich výkon. Makali do poslední minuty a kousali celý zápas. U nás místy totální chaos a místy hra, se kterou jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si šance. Nedařilo se nám mnoho z nich proměnit v gól, a hlavně za stavu 2:1 nás hodně podržel brankář. Práce na naší hře je hodně a my si jdeme za naším cílem.“

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský) – Uher, Štveráček, Žák, Horák, Karpíšek -Machálek, Maleček, Vejmělka, Kůs, Malich – Ruber, Dvořák, Mátl, Dlabač, Janata

branky: 12. Jonáš Pavliš, 20. Michal Bělaška, 44. Maxim Šefčík, 48. Adam Budník, 58. Matěj Ševčík, 59. Lukáš Kaďorek - 4. Zdeněk Malich, 52. Tomáš Vejmělka, 55. Martin Žák, 57. Jiří Uher; rozhodčí: ; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 105; zásahy brankářů:

rozhodčí: Michal Havelka – Jan Frýdek; vyloučení: 2:1 využití: 0:1 diváků: 105; zásahy brankářů: Michael Hruška 16 - Jan Bazala - 18; hráči utkání: Maxim Šefčík – Jiří Uher