37_20210716_114519.jpg

Brigáda rychlého nasazení :-)

Sezóna 2020/2021 byla ve všech směrech zvláštní a ne jinak tomu bylo i v podání Sniperů, kteří skrz opatření koronaviru prakticky v hale netrénovali, výjimkou byl měsíc září a krátce se podařilo trénovat i v červnu. Ale díky rozvolněním a možnosti společných tréninků ve venkovním prostředí mohli vzít Snipeři zavděk trénování na hokejbalovém hřišti na Polance.

Florbalisté zvyklí na komfortní prostředí v halách, kde nemají za překážku žádné povětrnostní vlivy, se se změnou dokázali rychle vyrovnat a tak si mohli vyzkoušet tréninky nejen v dešti, za větru a nepříjemného slunečního záření, ale i doslova na letišti, protože rozměry hokejbalového hřiště jsou 50 x 25 m, zatímco florbalisté jsou zvyklí na rozměry 40 x 20 m, u mládeže ještě menší. I tak si trénování a hlavně „hraní“ florbalu hráči zamilovali a na tréninky chodili vždy v hojném počtu i od těch nejmenších hráčů přípravky až po muže. Díky této zkušenosti a možnosti, Sniperům utkvěla myšlenka, že i nadále by se florbal ve venkovním prostředí mohl realizovat a tak doufejme, že po letní pauze se opět na hřiště na Polanku Snipeři vrátí.

Za možnost využití hřiště k tréninkům klub Snipers Třebíč velice děkuje hokejbalovému klubu HBC Slza Třebíč a za využívání hřiště uspořádali Snipeři v červnu brigádu, aby hřiště a okolí trochu zvelebili. Tato brigáda rychlého nasazením je v plánu ještě na podzim, tak doufejme, že účast i úklid bude minimálně stejný jako na přiložených fotkách.