Rožnovské hodiny Sniperům smutně bily

Ke druhému kolu NL zajížděli florbaloví Snipeři do Rožnova pod Radhoštěm. Vlivem různých okolností se namísto zkušených matadorů (Mátl, Janata, Dlabač, Sýkora, Picmaus) v základní sestavě představili nadějní junioři, a protože se těsně před odjezdem zranil i gólman Bazala, odjížděli modrobílí na daleké Valašsko s osamoceným Brestovským.

1.FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm - Snipers Třebíč 7:5 (2:1, 4:1, 1:3)

Úvod zápasu přinesl ze strany třebíčských hráčů opatrný florbal, protože si byli vědomi technické vyspělosti domácích podpořené rychlým startem na míček. Snipeři spoléhali na příležitostné nepřesnosti z holí žlutočerných a to se jim vyplatilo na konci 7. minuty, kdy se Alex. Svoboda po chybě zkušeného obránce Barabáše dostal lehce k míčku, s přehledem „vymíchal“ domácího gólmana a po předlouhém čekání zaznamenal premiérový gól v dresu Sniperů. Vedení však třebíčským hráčům vydrželo díky gólu Smékala jen něco málo přes minutu a v polovině 11. minuty už se Sršni dostali do vedení zásluhou Plandora. V závěru první části zahrozil hostující Vochyán, ale skóre se neměnilo.

Do druhé třetiny vstupovali Snipeři se snahou neměnit svoji hru a na domácí si „počkat“. Vypadalo to na správný záměr. Hned ve 2. minutě se ke střele dostal agilní A. Svoboda, leč štěstěna se odvrátila, když míček pouze rozezvonil tyčku svatyně domácích. A tak udeřilo na druhé straně, Červený nedal Brestovskému šanci střelou pod horní tyč. Za chvíli však Sniperům podruhé pomohl ledabylým zpracováním domácí Barabáš a Svoboda si opět věděl rady – 3:2. V těchto chvílích však třebíčští upustili od stanovené taktiky a byli ihned trestáni. Dvakrát během minuty zaúřadoval Viktořík a Sršni odskočili na rozdíl tří branek.  Navíc se v závěru třetiny od mantinelu trefil domácí Smékal a opaření Snipeři odcházeli do šatny s velkými starostmi.

Závěrečnou část zahájili třebíčští hráči opět zkoncentrovaní na maximum. Vrátili se k poctivé obraně s důrazem na rychlý protiútok a odměna přišla brzy. Nejdříve se od pravého mantinelu pěkně uvolnil Žák a povedenou akci završil třetím gólem Sniperů. Ještě v téže minutě se pak ve velkém brankovišti nejlépe zorientoval Malich a dotáhl Třebíč na řešitelný dvoubrankový rozdíl. Hosté byli při chuti, jenže proti dalšímu skórování byla nejdříve tyčka domácí branky a za chvíli nepřesná muška při gólovce Blahy. A tak se prosadili domácí zásluhou třetího zásahu Smékala. Zbývaly čtyři minuty do konce, když si třebíčský trenér Kelbler, při vědomí nutného oddechu nejvytíženějších hráčů, vyžádal oddechový čas. Snipeři nabrali zbytky sil a z prvního útoku udeřili. Před brankou osamocený Alex. Svoboda po přihrávce Machálka zkompletoval hattrick, hosté byli rázem aktivnější a na domácích byly viditelné obavy o výsledek. Jenže přišlo nešťastné vyloučení dvě minuty před závěrem. Po jednom z odpískaných faulů si A. Svoboda verbálně ulevil, rozhodčí jeho poznámku vztáhl na sebe a trest za nesportovní chování byl na světě. Snipers se početní převaze ubránili, ale na korigování výsledku již síly nezbyly.

Po dvou kolech jsou tedy Snipeři stále na bodové nule, nicméně omlazený tým si již podruhé ověřil, že rovnat se v Národní lize mohou s každým soupeřem. K dalšímu zápasu zajíždějí třebíčští florbalisté v sobotu 25.9.2021 do Křenovic, kde od 19.00hod. změří síly s FAT PIPE Aligators Klobouky. O týden později 2.10. pak od 18.00 odehrají první domácí utkání proti S.K. P.E.M.A. Opava.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: K zápasu jsme přistoupili dost vlažně a druhá třetina byla z naší strany katastrofa. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že se zápasem chceme něco udělat, ale i když se nám to nepovedlo, tak jsme předvedli slušný výkon.

Komentář kapitána domácích Pavla Barabáše: Dnes zasloužené 3 body. Mohlo to být i vyšším rozdílem, kdybychom udrželi celých 60 minut kvalitu naší hry a nezačali na hřišti dělat neočekávané věci. Myslím si, že jsme dnes soupeře předčili ve všem o trošku, a tak je těžké říct, co bylo rozhodující. Děkuji soupeři za dobrou hru, zápasy s nimi si užívám, je to dobrý florbal se spoustou branek, a to je dobře. Děkuji také fanouškům za podporu.

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský – Blaha, Machálek (0gólů+2přihrávky), Černý, Horák, Štveráček - Benáček, Jahoda, Procházka, Stránský, Žák (1+0), Svoboda A.(3+0), Vochyán, Malich (1+1), Svoboda J.

branky: 9. Ondřej Smékal, 11. Richard Plandor, 22. Petr Červený, 32. Josef Viktořík, 33. Josef Viktořík, 39. Ondřej Smékal, 52. Ondřej Smékal - 7. Alexander Svoboda, 28. Alexander Svoboda, 44. Martin Žák, 44. Zdeněk Malich, 57. Alexander Svoboda

rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski

vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 23; zásahy brankářů: Jiří Škrobák 14 - Petr Brestovský 22; nejlepší hráči: Pavel Barabáš – Alexander Svoboda