4_20200924_163402.jpg

První domácí zápas = první body

Po více než půlroční pauze sehráli Snipeři ligové utkání na domácí hale. Ve druhém kole Národní ligy jim byli soupeřem florbalisté Aligators Klobouky. Třebíčští chtěli, po ztraceném utkání prvního kola ve Svitavách, urvat první body, naopak Aligátoři navázat na svoji výhru nad ostravským 1.MVIL. V „rouškové„ době navštívil sportovní halu na Hájku slušný počet natěšených diváků, zvědavých na výkon Sniperů v nové sezóně.

A diváci viděli hned od úvodu bojovný a živý florbal od obou celků. Více ze hry měli ale Aligátoři a svoji mírnou převahu vyjádřili v osmé minutě vedoucí brankou. Snipeři se ještě nevzpamatovali z prvního gólu ve své síti a hostující Líznar přidal druhý. Na ten už ale domácí našli brzkou odpověď v podobě rychlé rozehry standardní situace a přesné trefy Benáčka. První gól měl na Snipery blahodárný účinek. Rázem byli na míčku rychlejší a nebezpečnější. Velká Mátlova šance zůstala nevyužita, ale za malou chvíli se díky Halamovi vlnila síťka v brance hostujícího gólmana Rychlého podruhé a bylo srovnáno. Jenže v poslední minutě první části Kloboučtí domácí obranu rozebrali a trefit prázdnou klec nebyl pro Líznara problém. Snipeři ovšem stihli díky neudržitelnému Benáčkovi ještě do první pauzy srovnat krok.

Druhá třetina začala tlakem domácích, kteří byli živější a hlavně přesnější než hosté. Zásluhou Nestrojila a Žáka odskočili během minuty na dvoubrankový rozdíl a v těchto fázích dominovali. Převahu Sniperů ukončilo až oslabení v 26. minutě při vyloučení Žáka, které sice třebíčští přežili bez větší úhony, nicméně hra se vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. V polovině utkání Snipeři neuhlídali před bránou hostujícího Kaluse, který přesnou přihrávku zužitkoval ve čtvrtý gól v síti Brestovského. Střetnutí se poté vyostřilo a před závěrem třetiny putovali za vzájemnou hrubost na trestnou lavici domácí Žák s hostujícím Gregrem. Hra 4 na 4 pak více vyhovovala domácím, kteří půl minutu před druhým odchodem do kabin zásluhou bystrého Mátla opět odskočili na dvoubrankový rozdíl.

Se začátkem třetí části snad ve všech hlavách přítomných diváků zněla myšlenka: „3. třetina, ta Sniperům dlouhodobě nejde… změní se to konečně dnes???“ Zpočátku to vypadalo na změnu „tradice“. Snipeři úporně bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům, jenže ty končily na Nečasovi v bráně Aligátorů, který po šesté obdržené brance vystřídal Rychlého. V začínající 50. minutě opět Klobouky snižily na rozdíl jednoho gólu zásluhou Kejíka. Ovšem za minutu zkompletoval hattrick nejlepší hráč Sniperů Benáček a domácím se dýchalo opět lépe. Žel jen půl minuty… Při závaru před Brestovského brankou a při snaze vykopnout míček do bezpečí se Blahovi povedl pravý opak. Vlastní branka byla na světě. A ještě v téže minutě se Aligátorům podařilo zásluhou Gregra srovnat. Do konce zbývalo osm minut a byl to opravdu boj až do konce. Bohudík se Aligátoři již netrefili, ale bohužel Snipeři také ne.

Následovalo tedy pětiminutové prodloužení se třemi hráči na každé straně. Lépe začali hosté a Sniperům zle zatápěli. Po zisku míčku v polovině nastaveného času pak zase tlačili domácí, jenže taktéž bez zásahu. Následné samostatné nájezdy proměnili v bod navíc třebíčští hráči díky bezchybnému Brestovskému a jedinému úspěšnému střelci Štveráčkovi, který se trefil ve třetí sérii.

Ke třetímu kolu Národní ligy by měli Snipeři zajíždět v neděli 27.9.2020 do Ostravy, kde se jim postaví místní 1.MVIL. Na domácí hřiště se florbalisté Třebíče vrátí následně v neděli 4.10. a soupeřem jim bude celekFBK Spartak Hluk.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: " Utkání bylo velice bojovné, ve třetí třetině jsme opět ukázali svoji slabinu, soupeř stav utkání srovnal, avšak jsme rádi alespoň za 2 body díky vyhraným nájezdům."

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Mátl, Machálek, Blaha, Maleček, Štveráček, Picmaus – Benáček, Halama, Malich, Žák, Krejčí, Svoboda, Máček, Kelbler, Nestrojil

Branky (asistence) Snipers: 12. Benáček (Malich), 18. Halama (Benáček), 20. Benáček (Malich), 22.Nestrojil (Svoboda), 23. Žák (Kelbler), 40. Mátl (Machálek), 51. Benáček (Halama), 65.–rozhodující nájezd- Štveráček

rozhodčí:Michal Havelka, Adam Hollósy   vyloučení: 3 : 1   využití: 0 : 0;  

střely na branku: 29 : 20

diváků: 75

hráči utkání: Adam Benáček – Tomáš Líznar