První bod pro rezervu Snipers

Svůj první domácí zápas odehrála rezerva mužského týmu v neděli 19. září 2021 s FBC LETOHRAD Orel Orlice. Pro pořadatelé a realizační týmy to byly nervy hned od začátku, protože proti covidová opatření zrovna domácím celkům utkání neulehčují. Omlazený tým, za který hrají z poloviny junioři, ale chtěl před domácím publikem předvést výkon, za který by se nemusel stydět před fanoušky. Domácí Snipeři vyrukovali s třemi útočnými formacemi a dvěma obranými páry.

Snipers Třebíč B - FBC LETOHRAD Orel Orlice 6:7 po prod. (0:3, 4:0, 2:3)

Do zahajovací části vstoupili domácí ustrašeně a Orli na hřišti létali. Z tlaku vytěžili na konci druhé minuty první přesilovou hru, když Jan Pacal neobratně podrazil při výběhu z rohu před bránu zkušeného Jana Skalického. Ten pak připravil úvodní branku. Přesnou křižnou přihrávkou našel před bránou Ondřeje Pokorného, který měl jednoduchou práci. Poměrně šikovní útočníci Orlice přehrávali domácí obranu a nutili mladé hráče Snipers k chybám. V desáté minutě se znovu prosadili hosté. Tentokrát už se trefil Skalický přesnou střelou na zadní tyč. Nahrával mu šikovně aktivní Martin Novák. Za minutu skórovali hosté znovu, když tentýž hráč v signalizovaném odloženém vyloučení prokličkoval mezi třemi bránícími hráči Třebíče a naservíroval Františku Majvaldovi před poloprázdnou branku. Z tlaku se Snipers nevymanili do konce třetiny, protože si šel na trestnou lavici odpočinout ještě Jan Makovický za nesmyslně blízko nastrčenou hůl při rozehrávce hostů a znovu „bručet“ šel Jan Pacal, tentokrát za sekání. Domácí už po zbytek třetiny nefaulovali a aktivně ubránili obě oslabení. Pomohl také výborný výkon brankáře Sniperů Matěje Abrahama, který zaznamenal deset úspěšných zákroků.

Do druhé třetiny domácí nastoupili s vědomím, že hosté jsou sice lepší, ale třeba když se vyvarují chyb, dostanou se do hry. Do 23. minuty hosté nevystřelili ani jednou pořádně na branku, protože domácí konečně důrazně a účelně bránili a zblokovali většinu střel. A v též minutě se z napadání prosadil z před brankového prostoru zkušeně Michal Pazderník po výborně načasované přihrávce Kryštofa Buchtely. Opaření hosté z toho, že jsme taky schopni napadat a vstřelit branku přestali hrát aktivně a Třebíčané se dostávali čím dál víc do hry. Nadějní junioři měli dokonce několik slušných zakončení. Nějaké šance měli i hosté, ale opět  udeřili domácí, kdy si Michal Pazderník znovu poradil v brankovišti a mazácky snížil po přesné přihrávce Buchtely zpoza branky. V 32. minutě nestárnoucí legenda domácích Michal Pazderník vystihl špatnou rozehrávku soupeře za brankou a Jiří Procházka toho využil a hned naservíroval přihrávku před branku, kde se prosadil Kryštof Buchtela. Fanoušci zpozorněli a začali více fandit. Orel vyměnil brankáře. Daniel Jiruška vystřídal Romana Dolečka. Snipeři byli na koni a za minutu se ujali vedení, když nezkušenému, leč agilnímu Milanu Novákovi podařilo dobře rozehrát na Martina Žáka, který slušnou střelou z pravé strany zaskočil na bližší tyč „studeného“ brankáře a soupeř si raději vzal oddechový čas. Bohužel výborně bránícího Procházku rozhodčí v 35. minutě vyloučili za blokování hole i přesto, že se přetlačoval se soupeřem o míček. Snipers si ale znovu v oslabení poradili a i nezkušení obránci konečně četli výborně hru a kazili případné příležitosti hostů a tak po druhé třetině šli do kabin domácí s jednobrankovým vedením.

Do třetí třetiny vstoupili Třebíčané bez bázně a hany a hned v první minutě navýšili náskok, když výborně hrající první útočná trojice hosty zamkla a ti tlak domácích ukončili vlastní brankou, když se Procházkova střílená přihrávka odrazila od bránícího Jana Skalického do sítě. Pak bohužel sekal domácí Jiří Špinar a hosté začali znovu ožili. Bušili, ale Snipeři bránili odpovědně a stálo při nich i štěstí, když hosté trefili tyčku. Zbytek Matěj Abraham výborně vychytal. Domácí oslabení znovu ubránili, ale síly ubývaly. František Majvald znovu kličkoval, a znovu předkládal Skalickému, který se z brankoviště nemýlil. V 47. minutě Skalický vystihl na středu rozehrávku domácích, neohroženě šel na branku, pokryl míček před bránícím hráčem a prosadil se „bekhendovým blafákem“ když procedil míček pod pomalu padajícím Abrahamem. V té samé minutě ale udeřil neskutečnou střelou pod víko ten, od kterého trenér Sniperů čekal jen slušnou obrannou činnost, junior Jan Venhoda, který hrál svůj druhý divizní zápas. Asistoval mu po nahrávce od levého mantinelu Jan Pacal. A ta bomba přivedla do varu všechny fanoušky. Následně se hrálo nahoru dolů s šancemi na obou stranách. Snipers sice měli náskok jedné branky, ale hráli stále aktivně. Oba brankáři si připsali další důležité zákroky, ale bohužel pro domácí, Letohrad se ještě prosadil. Za bránu se dostal Jan Skalický a nezištnou přihrávkou před branku našel Maxima Kubelku, který vyrovnal. V poslední minutě se zdálo, že pro Třebíč přišla pohroma v podobě dalšího oslabení, kdy Vojtěch Jahoda při pádu hrál na zemi. Trenér domácích Josef Pařízek si vzal time out, aby hráče uklidnil a ti si i krátce odpočinuli. Letohradští sice pořádně zatopili našim obranným čtveřicím, ale přesnost už neměli. Matěj Abraham je vychytal, zbytek pokusů bylo zblokováno.

A tak se šlo do prodloužení, které domácí začínali ve čtyřech. Hráči Třebíče našli zbytek sil a oslabení ubránili, leč o pokračování zápasu a případné nájezdy je připravila chyba v komunikaci Jiřího Špinara a Vojtěcha Jahody, když se o nich odrazil nahazovaný míček Ondřeje Pokorného před naší bránu a Matouš Faltus procedil míček za Abrahamova záda. Nakonec tedy byl šťastnější soupeř, který si vydobyl druhý bod navíc. Snipers Třebíč tento týden v neděli budou bojovat o další body s jedním z favoritů soutěže a to s Hornets Brno.

Komentář trenéra Letohradu Petra Adamce: Nebýt odfláknuté druhé třetiny mohli jsme odvážet vítězství za 3 body. I tak jsme na morál zápas zvládli vítězně, alespoň za body dva. Děkuji soupeři za fér utkání.