ZŠ HorníSnipers
14:4(6:0,3:2,5:2)
so 3. 2. 2024 17:00 @ SH Tatran Bohunice, Divize, 20. kolo

Prohra v Brně znamená jediné – sestup Snipers

Snipery čekal tři kola před koncem základní části divize existenční výjezd do Brna. Jednalo se o souboj mezi druhým a posledním a Snipeři, snažící se zachránit divizní příslušnost, měli jasný cíl - bodovat. Už před zápasem ale bylo jasné, že to nebude lehký boj. Týmu chyběly některé opory na klíčových postech a ani zdravotní stav několika hráčů nebyl ideální.

Hornets Brno ZŠ Horní - Snipers Třebíč 14:4 (6:0, 3:2, 5:2)

Třebíčští se svého soupeře nezalekli. V úvodu zápasu si dokázali vytvořit zajímavé příležitosti, jenže bez gólového zakončení. Pak bohužel přišla první branka v síti Veselého a soupeř spustil gólostroj. Během něho musel mladý třebíčský brankář lovit míček ze své sítě šestkrát. A po první třetině prakticky už nebylo co řešit.

Před druhou částí stáhnul třebíčský realizační tým sestavu na dvě pětky a na chvíli to vypadalo, že by změna mohla přinést ovoce. Snipeři však opět dvakrát zahodili slibné přečíslení a nájezdový specialista Alexander Svoboda navíc nedokázal vyzrát na brněnského brankáře při trestném střílení. Naopak soupeř dokázal jednou pohlednou akcí za druhou trestat třebíčskou laxnost a nedůrazt. Navzdory zlepšenému výkonu během druhé periody, svítilo na tabuli na jejím konci děsivé skóre 2:9.

Střelecká smůla se se Snipery táhla i v poslední třetině. Zaznělo pár tyček, kupříkladu po Korbově střele, pár slibných šancí skončilo pouze na “pupíku” domácího gólmana a velké množství zajímavých pokusů vůbec nenašlo prostor mezi 3 tyčemi. Útočné trio Korba - Žák – Adam Svoboda předvádělo krásný kombinační florbal, jenže zbytek týmu na jejich snažení navázat nedovedl. Soupeř dál potvrzoval svůj dominantní výkon a při finální siréně bylo na tabuli k vidění konečné skóre 4:14 z pohledu Sniperů.

Tento výsledek v souvislosti s ostatními výsledky pak znamenal jediné… Sniperský sešup po loňském sestupu z Národní ligy bohužel pokračuje i letos. V příští sezóně budou hrát nejvyšší regionální ligu. Nicméně do konce sezóny chybí ještě dvě kola. V příštím se Snipeři naposledy představí na domácím hřišti v sobotu 10.2.2024. Od 18:00 se střetnou s vedoucím celkem divize - Florbal Litomyšl.

Komentář asistenta trenéra Snipers Matěje Jonáka: „Dnes to nebyl vůbec náš zápas. Do Brna jsme v hlavách nepřijeli hrát, natož vyhrát. V první třetině jsme byli všude pozdě a ve všech aspektech hry horší, toho soupeř využil. Ve druhé třetině se náš výkon o něco zlepšil, ale ne dost na to, abychom se vrátili do zápasu. Ve třetí části jsme se bohužel vrátili k výkonu z té první. Děkujeme rozhodčím a soupeřům přejeme hodně štěstí ve vyřazovací části“

Komentář trenéra Hornets Brno Pavla Brücknera: „Úvodních dvacet minut určilo ráz utkání, které jsme měli pod kontrolou. Škoda některých pasáží, kde jsme snadno ztráceli míčky. Jsem rád, že jsme zvládli celé utkání na tři lajny. Děkuji soupeři, rozhodčím i divákům za utkání.“

Sestava Snipers Třebíč:

Veselý – Skála, Štveráček, Žák, Benáček, Korba – Maleček, Jahoda, Stránský, Alex. Svoboda, Mátl – Černý, Jílek, Nechvátal, Adam Svoboda, Procházka

branky: 9., 54. Jan David Šamánek, 12., 34., 56., 58. Filip Barus, 14. Martin Janiczek, 15. Jáchym Navrátil, 18., 51. Lukáš Paták, 18. Dominik Hude, 38. Michal Rada, 40. Štěpán Křetínský, 41. Adam Obertan - 34. Lukáš Štveráček, 35., 44. Martin Žák, 60. Adam Korba;

rozhodčí: Jiří Chromek – Martin Kohoutek; vyloučení: 3:0; využití přesilovek: 0:2; diváků: 88; zásahy brankářů: Pavel Streit 22 - Jakub Veselý 23; hráči utkání: Pavel Streit (G) – Adam Korba