Související zápas

Snipers Třebíč
SnipersTelč
Odehráno
ne 8. 1. 2023 9:40 @ SH ZŠ Hradecká Telč, Liga Vysočiny elévů, 26. kolo
145_20230209_140658.jpg

Pro elévy byl leden florbalový!

V prvním měsíci roku 2023 stihli naši elévové velkou porci florbalové nadílky.

Už první lednový víkend proběhlo v Telči další kolo ligy Vysočiny elévů. Naši Snipeři se zápasů jako obvykle zúčastnili ve dvou plně obsazených týmech, což dokazuje, že florbal nás baví a porovnání sil se soupeři bývá vždy atraktivní. Hrálo se proti známým týmům z Nového Města a Moravě, Dačic a proti domácí Telči. Stejně jak byla pestrá hra, tak byly pestré i výsledky. Viděli jsme těsné výhry, těsné prohry i remízy. Elévům pomohlo i pár zkušenějších přípravkařů. Proč? To se dozvíte dále v článku.

Ve stejném víkendovém termínu 7. a 8. ledna se totiž menší skupina našich elévů zúčastnila MINI Prague Floorball Cupu 2023. Už z názvu lze poznat, že se jedná o mezinárodní florbalový turnaj, speciálně určený pro dětské kategorie. V úvodní skupině jsme porazili týmy K1 Florbal Židenice (6:5) a Předvýběr CZ Florbal Mladá Boleslav (6:3). Naopak týmu Black Angels jsme podlehli 1:3. Dvě výhry nás posunuly do skupiny, kde se bojovalo o 5. až 8. místo. Zde se nám podařilo remízovat s týmem FBS Olomouc, porazit FBC Liberec (4:3) a těsně prohrát s našimi častými rivaly Troopers (3:4). Díky těmto výsledkům jsem se umístili na celkovém krásném šestém místě. Kromě florbalových zážitků si kluci odnesli i hokejové, a to díky návštěvě Síně slávy českého hokeje. Určitě se tam dala načerpat inspirace.

Hned další víkend se elévové vydali na další velmi kvalitně obsazený turnaj do Otrokovic. Zde nás v průběhu jednoho dne čekalo celkem sedm náročných a dlouhých zápasů. Kromě dvou týmů domácích Pantherů jsme se utkali proti Zlín Lions, Hattrick Brno, Florbal Vsetín, Trenčín Florbal a známými Troopers. Podařilo se nám porazit domácí Black Panthers, proti Zlín Lions a White Panthers jsme těsně prohráli. Sil postupně ubývalo a proti dalším čtyřem silným týmům jsme prohráli už výraznějším rozdílem. Ale přesně tyto zápasy nás posouvají dál.

Ani tohle ale nebyla poslední lednová florbalová akce. Další lednovou neděli jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou na ligu Vysočiny elévů. Tam jsme se už potkali s našimi známými týmy z okolních měst. Za zmínku stojí celkem tři remízy z osmi zápasů. Je fajn, když si děti po zápase podají ruce a odchází všichni spokojeny. Děkuji Zdendovi Knapovi za pomoc při koučování modrého týmu. A samozřejmě velké poděkování patří všem rodičům za pomoc při organizaci florbalového ledna 2023.