SnipersFbC HK
9:3(2:0,5:2,2:1)
so 23. 9. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 3. kolo

Přesvědčivá výhra ve třetím kole

Florbalová sezóna se již rozjela na plné obrátky a třebíčští Snipeři se snad rozjíždí též. Po prohraném derby v Jihlavě se ve třetím kole divize na domácím hřišti střetli s B týmem prvoligového Hradce Králové.

Snipers Třebíč – FbC Hradec Králové B 9:3 (2:0, 5:2, 2:1)

Třebíčskému týmu se výborně vydařil vstup do utkání. Od úvodního buly měla hra vysoké tempo a Snipeři byli aktivnější. Během úvodní části si dokázali vytvořit řadu šancí, z nichž ale proměnili jenom dvě díky Adamovi Korbovi. Ve druhé třetině junior Korba dovršil hattrick, následně přidal zásah čtvrtý, jako třešničku ještě gólovou přihrávku a byl po zásluze vyhlášen hráčem utkání. Snipeři jako tým zvýšili produktivitu, začali být rozvážnější a díky tomu ještě víc nebezpeční. Důležitým faktorem zápasu bylo, že domácí za celý zápas nepustili soupeře k žádnému pokusu o návrat do hry. Byl to také zapas plný osobních soubojů, které povětšinou vyhrávali třebíčští florbalisté.”

Ve čtvrtém kole přivítají Snipeři v sobotu 30.9.2023 od 18:00 hod na domácím hřišti SH města Třebíč na Hájku celek Hippos Žďár nad Sázavou.

Hodnocení zápasu pohledem asistenta trenéra Matěje Jonáka: „Z naší strany výrazně zlepšený výkon. Od úvodního buly jsme byli lepším týmem, dařilo se nám vyhrávat osobní souboje a na míčku jsme byli po většinu utkání klidní a kliničtí. Místy stále nějaké chyby, na kterých budeme do budoucna pracovat. Překvapivě jsme našli nového ostrostřelce, který bude ještě muset trochu zapracovat na chování na hřišti ;). Jsme rádi, kolik diváků dneska dorazilo a myslím si, že jsme je dokázali pobavit. Budeme se na Vás těšit zase příště.

Komentář trenéra hostů Romana Křemeníka: „První i druhou třetinu jsme fyzicky nestíhali. V útočné fázi jsme neměli žádný tlak do brány. Chyběl nám klid na míčku a návrat dozadu byl špatný. Jako pozitivum beru třetí třetinu, kdy jsme si řekli věci v šatně a herně to byla naše nejlepší třetina. Zápas především rozhodla druhá třetina, kdy nám soupeř výsledkově odskočil. “

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala (Veselý) – Machálek, Maleček, Dlabač, Korba, Mátl – Štveráček, Buchtela, Benáček, Skála, Stránský – Svoboda, Venhoda.

branky: 4.,10.,26.,33. Adam Korba, 25.,37. Lukáš Štveráček, 29. Jakub Maleček, 55. Adam Svoboda, 56. Jan Venhoda - 23. Ondřej Šimerda, 37.,52. Ondřej Binar; rozhodčí: Michal Havelka – Zdeněk Mlčoušek; vyloučení: 2:2 využití: 1:0 diváků: 93; zásahy brankářů: Jan Bazala 20 – Vojtěch Rott 30; hráči utkání: Adam Korba – Ondřej Binar