SnipersVikings
4:3 po prodl.(2:2,1:0,0:1)
ne 19. 12. 2021 14:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 15. kolo

Předvánoční výhra za dva body

Poslední utkání v kalendářním roce 2021 odehráli Snipeři na domácí půdě s Vikingy z Kopřivnice. V předvánočním čase doprovodili oba týmy při nástupu na hrací plochu nejmladší Snipeři, kteří se postarali o přestávkový program. Od počátku se hrál atraktivní florbalový zápas, na jehož konci odcházelo přes sto diváků spokojeno s vybojovanou výhrou domácích, a navíc s malým vánočním dárkem od pořádajícího klubu.

Snipers Třebíč - FBC Vikings Kopřivnice 4:3p (2:2, 1:0, 0:1, 1:0)

V prvním utkání obou soupeřů hraném v říjnu v Kopřivnici zvítězili po perfektním taktickém výkonu třebíčští florbalisté a před odvetou byli odhodláni na tento výkon navázat. Od úvodního hvizdu se Sniperům dařilo eliminovat kombinační útoky Vikingů, leč na začátku čtvrté minuty se ke své střele dostal kanonýr hostů Vávra a dělovkou od mantinelu nedal Brestovskému šanci. Byla to první střela kopřivnických na bránu a hned gólová. Odpověď domácích byla ovšem blesková. Prakticky hned po rozehrávce se do balónku opřel Machálek a superligový vítkovický gólman Bartoň, v Kopřivnici hostující, viděl míček až za svými zády. Snipeři měli více ze hry, ale šance se rodily na obou stranách. Ve 12.minutě opět udeřilo. A byl u toho zase Vávra, tentokrát přízemní střela a hosté šli podruhé do vedení. Domácí se snažili rychle zareagovat, ale jejich snahu zbrzdilo vyloučení Machálka. Oslabení přežili modrobílí bez úhony a když už se všichni téměř viděli v kabině, vybojoval ve velkém brankovišti míček Benáček a gólem do šatny srovnal skóre utkání.

I do druhé části vstoupili opticky lépe domácí. Také díky vyloučení hostujícího Tomana hned zkraje třetiny. Snipeři dobře kombinovali, ale největším úspěchem byla jen nastřelená tyčka svatyně hostů před závěrem přesilovky. Kopřivnický Toman se po vypršení trestu na hřišti jen několikrát proběhl, při dalším střídání opět fauloval a následovalo repete na trestné lavici. Tentokrát už třebíčští hráči věděli, jak s nabídkou naložit. Po dvaceti vteřinách početní výhody našel Mátl volného Vochyána a Snipers poprvé v zápase vedli. V polovině utkání si pobyt na trestné pro změnu zopakoval domácí Machálek, jeho spoluhráči si i s přispěním výborného Brestovského s oslabením poradili a střetnutí nemělo hluchá místa. Oba týmy bojovaly s maximálním nasazením a prim hráli oba brankáři.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe hostům. Hlavně proto, že mají Vávru. Diváci se ještě nestihli usadit po přestávkovém korzování a ostrostřelec Vikingů již slavil gólový hattrick. Bylo opět srovnáno a na vítěze bylo přetěžké sázet. Oba týmy si střídavě vytvářely územní převahu, střely létaly na oba gólmany, ale zásah do černého chyběl. Závěr základní hrací doby pak byl hlavně pro domácí Snipery doslova infarktový. Jestliže hosté měli ve svých řadách třígólového Vávru, o domácí hattrick se postaral Machálek. Ovšem o dost méně chvályhodným způsobem, když chvíli před úplným koncem třetiny potřetí v zápase “ dvouminutově“ fauloval a s domácími borci bylo zle. Jenže bránící Sniperské čtveřice si počínaly bravurně. Odbránily celý čas do klaksonu a poté i zbývající půlminutu v prodloužení, které následně pokračovalo při hře tří hráčů na jedné straně proti třem na druhé. Ve druhé minutě nastavení při domácím tlaku došlo ze strany hostů ke zmaření gólové situace jen za cenu faulu. Trestné střílení. Míček si vzal nejzkušenější Sniper Lukáš Mátl a celá hala čekala z této šance ukončení zápasu. Marně. Na Bartoně si domácí player nepřišel, a pokračovalo se dále. Do chvíle, než Vochyán předložil míček Machálkovi, který odčinil svůj „trestný hattrick“ druhým gólem v utkání. Vítězným.

Rok 2021 tedy Snipeři zakončili vánoční výhrou za dva body. Nyní mají třítýdenní pauzu, po které už bude základní část Národní ligy finišovat do úplného závěru a následných vyřazovacích bojů. Třebíčští florbalisté mají po létech našlápnuto k účasti v play off a věří, že se přání stane skutečností.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Máme radost z vítězství, i když pouze za 2 body. Závěr zápasu jsme hráli v oslabení, které jsme ustáli a rozhodli v prodloužení. Kopřivnice nebyla lehkým soupeřem, o to více nás těší získané body. Všem pěkné svátky, soupeři děkuji a přeji šťastnou cestu domů.“

Komentář trenéra Vikings Libora Fojtíka: „V dnešním předvánočním utkání jsme se bohužel nedokázali celý zápas dostat do tempa. Soupeř dnes vyhrával většinu soubojů a i díky tomu bere o bod více. Děkujeme divákům a soupeři a přejeme šťastné a veselé. “

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Picmaus, Blaha (0gólů+1přihrávka), Machálek (2+0), Černý, Jahoda – Benáček (1+0), Stránský, Žák ,Svoboda A., Dlabač, Malich, Vochyán (1+1), Janata, Mátl (0+1), Kuželka, Procházka

branky: 4. Michal Machálek, 20. Adam Benáček, 25. Jan Vochyán, 63. Michal Machálek - 4. Lukáš Vávra, 12. Lukáš Vávra, 41. Lukáš Vávra;

rozhodčí: Martin Ležák – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 3 - 2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Petr Brestovský 13 – Michal Bartoň 24; nejlepší hráči: Petr Brestovský – Lukáš Vávra; diváků: 103