Související zápasy

Povinnost splněna, ale…

Po více jak měsíci se junioři Snipers Třebíč dočkali ligových zápasů, na které se vydali do města rekordů a kuriozit, tedy do Pelhřimova. Sestava však nebyla ani zdaleka ideální, tak jak by se čekalo, přesto se pro body vydalo 9 odvážlivců do pole s jedním brankářem.

Hippos Žďár n/Sázavou - Snipers Třebíč 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)

První utkání čekalo juniory proti hrochům ze Žďáru nad Sázavou. Ranní zápas, jak již typicky, nebyl ideální ze strany pušek. Přihrávky byly nepřesné a pohyb váznul. Přesto se Třebíč radovala jako první, když v 6. minutě do prázdné branky uklidil míček po nabídce Stránského. Do konce třetiny navýšil náskok Jahoda po výběhu od mantinelu a přesné střele na zadní tyč.

Druhá třetina byla ze strany “Junky” už uvolněnější a na zápas byl pohled mnohem lepší. Na 3:0 zvyšoval nejproduktivnější hráč Snipers Svoboda. Na 10 minut to ale bylo vše z třebíčské strany. Naopak udeřil soupeř. Ve 23. minutě prostřelil Kedroně žďárský hroch Novák. Pušky měli celý zápas problém v rozehrávce a to ji hodně brzdilo. Na rozdíl tří branek se dostali přeci jen ještě ve druhé části. Svoboda během 30. minuty svou druhou brankou v zápase znovu trochu uklidnil Snipery.

Dvě minuty po začátku poslední třetiny Hippos znovu snížili zásluhou Sejkory. Výkon třebíčských hráčů měl od ideálu stále daleko. Přesto dokázali rychle odpovědět brankou Janečka a znovu vedli o 3 zásahy. Soupeř tlačil více a více a znovu udeřil. Po zbytečné chybě Třebíče se prosadil Cisár. Snipers chtěli mít zápas už za sebou a pouštěli tým Žďáru do větších a větších šancí. Bleskem z čistého nebe se avšak prosadil Stránský upravil na konečných 6:3. Avšak výkon týmu patřil k těm horším v sezóně a junioři tzv. utrpěli vítězství.

Snipers Třebíč - TJ Centropen Dačice 9:6 (1:1, 5:3, 3:2)

Ve druhém utkání se Sniperům hrálo ještě hůře, jelikož tým z Dačic hrál v obranném bloku a čekal na chyby borců z Třebíče. A dokonale ji využil hostující Novotný, když z protiútoku se štěstím překonal Kedroně. Obléhání bloku soupeřů využil až Stránský v poslední minutě první třetiny a srovnal skóre.

V tomto utkání záleželo na třebíčské rozehrávce ještě více, ale ta byla opravdu tragická po většinu zápasu. Příkladem byla nesmyslná chyba na začátku druhé části za brankou od Pacala a Novotný v souboji proti Kedroňovi znovu uspěl a Snipeři tak museli zase dotahovat. Ještě horší to bylo o minutu později, kdy opět Novotný vytrestal obranu Snipers a završil hattrick. Pušky byly v obtížné situaci, kdy se ztrátou 2 branek museli přehrát soupeřův val na jeho polovině. Konečně začali junioři něco hrát. Střelce v sobě probudil Jahoda a dvěma téměř identickými brankami během dvou minut srovnal stav na 3:3. Snipeři začali hrát aktivně a přesně, přesto se radovali opět hosté. Střelu Linharta z velké vzdálenosti těsně před Kedroněm tečoval někdo ze Sniperů a brankář byl bezmocný. To Třebíč více nakoplo a během minuty bylo opět vyrovnáno. Jahoda v rohu vybojoval míček a nahrál na půlku, kde stál připravený Dvořák a trefil nádherně pod víko. Za další 2 minuty Jahody další přesnou střelou zkompletoval hattrick a poslal Třebíč poprvé v zápase dovedení. Do konce třetiny se ještě stihl prosadit Novák a Snipers mohli být spokojenější po konci části než Centropen.

Jak “Junka” skončila třetinu tak ji začala. Již čtvrtým gólem a pátým bodem v utkání zvyšoval Jahoda. Ve 36. minutě po vystižení přihrávky utekl obraně soupeře Bartes a beckhendovým blafákem překonal brankáře Dačic. Snipeři s vidinou vítězství znovu začali tvořit chyby a více příležitostí soupeři. Poslední světlý moment zápasu byl z 41. minuty, kdy se prosadil Stránský a odstřelovači vedli již o pět branek. Pak přišly čtyři minuty hrůzy. Třebíč hrála chaoticky a nerozvážně a Dačice z toho začali těžit. Ve 43. minutě skóroval Konečný a po vhazování potvrzující branku vyrazil dopředu Novotný a překonal jak obranu tak brankáře Sniperů a snížil na rozdíl tří branek. Po konečném hvizdu rozhodčích si Třebíčtí oddechli a připsali si další 3 body do tabulky. Výkon z těchto utkání byl ale zarážející a Snipers mají nad čím přemýšlet.