MVILSnipers
4:12(1:4,1:5,2:3)
so 19. 11. 2022 18:00 @ Sportovní hala Krásné Pole, Národní liga, 11. kolo

Povinné tři body z Ostravy

První polovinu základní části florbalové Národní ligy – východ zakončili třebíčští Snipeři utkáním v Ostravě proti celku 1. MVIL. Ostravský celek v současnosti jen vzpomíná na své nedávné prvoligové působení a v právě probíhajícím ročníku třetí nejvyšší soutěže se krčí bez bodového zisku na úplném chvostu tabulky.

Snipeři proto přijeli na sever Moravy v roli favorita, ale na tuto skutečnost reagovali vlažnějším nástupem do zápasu, a tak je hned na úvod utkání domácí vrátili zpět na zem, když od začátku třetí minuty prohrávali díky brance Zlámala. Třebíčští ovšem byli trpěliví a za chvíli se dočkali srovnání stavu, díky první brance Jana Pacala v A týmu Snipers. Na další trefu si Snipeři i přes stálý tlak museli počkat do druhé poloviny úvodní části. Pak se krátce po sobě prosadili Malich se Stránským, třebíčští florbalisté ve skóre odskočili a když tři vteřiny před závěrem třetiny využil přesilovku Dlabač, šli poprvé do kabiny s příjemným, třígólovým náskokem.

Začátek druhé třetiny si Snipers utéct nenechali a kráčeli přesvědčivě za navýšením skóre. V rozmezí necelých tří minut zatížili brankové konto Ostravy čtyřmi góly a donutili deprimovaného soupeře k oddechovému času. Ten se MVILu vyplatil v podobě druhého gólu za zády třebíčského gólmana Brestovského, ale chvíli na to opět skórovali hosté díky Žákovi. Poté se jednostranné utkání změnilo v čekání na třebíčskou desátou branku, jenže ta i přes velké množství gólových situací nepřicházela. Gólový stav na straně Sniperů tak zůstal jednociferný až do konce druhé třetiny.

V závěrečné části zápasu Třebíč v tlaku na domácí branku polevila a MVIL toho využil ke korigování stavu. Na třetí branku domácích zareagovali hosté kýženou desátou trefou z hole Stránského, na tu však hned vzápětí odpověděla Ostrava zásahem číslo čtyři. Snipeři pak pokračovali ve spalování tutovek. Po gólu volaly především samostatné úniky Mátla a Dlabače. Přesto ale ještě třebíčský celek vedení navýšil díky Žákovi a v poslední minutě při vlastním oslabení zásluhou hbitého Vejmělky.

Snipeři si tak z Ostravy odvezli vysoké vítězství, které ale mohlo být o dost vyšší. Na větší efektivitě střelby musí pracovat dál. Snad se jim bude dařit i v sobotu 26.11. kdy zakončí sérii čtyř utkání na hřištích soupeřů v Přerově proti místnímu nováčkovi soutěže. Snadné to v žádném případě nebude, přerovský celek už v prvním vzájemném utkání v Třebíči (7:5 pro Snipers) ukázal sílu a po adaptaci v Národní lize má jeho výkonnost stoupající trend, což Přerov prokázal při dvou posledních přesvědčivých výhrách s Hranicemi (13:5) a v Pelhřimově (9:4).

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Z dnešního zápasu nás těší tři získané body, ale naše střelecká produktivita byla minimálně půl zápasu žalostná. Dík domácím za férový zápas a hodně štěstí ve zbytku sezóny.“

Komentář trenéra 1.MVIL Ostrava Petra Bažanta: „Zápas s Třebíčí za námi, v naší hře se už objevila i florbalovost. Tak vzhůru do tréninku a uvidíme se na dalším tréninku. Gratuluji soupeři a ať se daří.“

Sestava Snipers: Brestovský (Bazala) – Picmaus, Štveráček, Žák, Benáček, Stránský -Machálek, Maleček, Vejmělka, Kůs, Malich – Mátl, Jindra, Horák, Pacal, Dlabač

branky: 3., 26. Dominik Zlámal, 45. Miroslav Besta, 48. Matěj Šlosarčík - 6. Jan Pacal, 13. Zdeněk Malich, 15., 48,Tobiáš Stránský, 20., 25. Jaroslav Dlabač, 22., 25., 60. Tomáš Vejmělka, 24., 31., 56. Martin Žák

rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký;  vyloučení: 4:4 využití: 0:1 diváků: 16; zásahy brankářů: Vít Segiň 40 - Petr Brestovský 18; hráči utkání: Dominik Zlámal – Milan Picmaus