SnipersVšestary
6:8(1:2,3:3,2:3)
so 16. 12. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 15. kolo

Poslední zápas v roce 2023 vítězství nepřinesl

Vánoční utkání, jak jinak než s dárky pro diváky, kteří při vstupu dostávali perníčky, punč a upomínkové předměty. Bohužel tato pohostinnost se přenesla i na hřiště, kdy domácí ztratily další důležité body v honbě za udržením se v Divizi.

K poslednímu zápasu končícího roku nastoupili Snipeři s chutí a díky Jílkovi se dostali do vedení. Jenže chvíli na to byl vyloučen Štveráček a hosté po šesti vteřinách srovnali. V polovině úvodní části spálil obrovskou šanci Korba a prakticky vzápětí šly Všestary do vedení. Snipeři pak tlačili na soupeřovu branku, ale bez gólového efektu. Nejblíže ke gólu měl v závěru třetiny Korba, ale branková konstrukce byla proti.

Druhá třetina začala vyloučením Benáčka, domácí se ale hlavně díky pozornému Bazalovi v bráně ubránili. V šesté minutě odskočili hosté do dvoubrankového vedení, na které Snipeři reagovali brankami Žáka a Rubera. Srovnaný stav překlopil poté na stranu Třebíče Mátl a Snipeři měli navrch i herně. Další zásahy však nepřidali a hosté byli přesnější. Do konce třetiny stav opět otočili a podruhé do šaten se šlo za rozdílového stavu pro Všestary.

Do závěrečného dějství vstoupili Snipeři nejhůře jak mohli. Pokolikáté už v této sezóně… v prvních dvou minutách je hosté na hřišti přivítali dvěma góly a když v šesté minutě přišel další zásah, bylo to už o góly čtyři a prakticky rozhodnuto. Domácí tým sice ještě stav zkorigoval dvěma brankami, ale k úplnému srovnání stavu nepomohla ani dlouhá hra bez gólmana.

Snipeři se tak po patnácti odehraných kolech usadili na poslední příčce divizní tabulky, na první nesestupovou pozici ztrácí 12 bodů a do konce základní části soutěže zbývá 7 kol. Situace téměř fatální…

Komentář asistenta trenéra Snipers Matěje Jonáka:Dnešní utkání hodnotím kladně. Většinu zápasu se nám dařilo plnit pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Bohužel nás ovšem potopila koncovka a náš typický pětiminutový výpadek obrany, kterého soupeř opět využil.“

Komentář vedoucího hostů Miloše Macháčka: „Na výlet do Třebíče jsme vyjeli ve skromném počtu s myšlenkou tří bodů. Nečekala nás vůbec lehká práce, ale zlepšeným týmovým výkonem, který nám naordinoval nový coach pan Holomek st., jsme dokráčeli k vítězství.“

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala (Veselý) – Jílek, Štveráček, Žák, Benáček, Korba – Machálek, Ruber, Svoboda, Vejmělka, Mátl – Dlabač, Maleček

branky: 6. František Jílek, 32. Adam Korba, 34. Matyáš Ruber, 37. Lukáš Mátl, 52. Jaroslav Dlabač, 57. Martin Žák - 8., 41.Vojtěch Bureš, 11., 40. Miloš Macháček, 26., 38., 46. Jan Světlík, 42. Libor Souček; rozhodčí: Petr Jindra - Pavel Chromý; vyloučení: 2:0; využití: 0:1 diváků: 63; zásahy brankářů: Jan Bazala 24 – Daniel Paar 29; hráči utkání: Lukáš Mátl – Jan Světlík