SnipersHavlíčkův Brod
4:10(1:2,2:3,1:5)
so 14. 10. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 6. kolo

Pokračující výsledková krize Sniperů

Snipeři doma v šestém kole divize přivítali soupeře z Havlíčkova Brodu. Oba týmy zatím nezažívají povedený vstup do sezóny. Třebíčští mají stále na marodce více než pětku zkušených hráčů, a tak do zápasu nastoupili v dosti zredukované sestavě. Utkání navíc nabídlo zajímavý příběh – trenéři A týmu Snipers jsou „žáky” nového trenéra havlíčkobrodského týmu Luboše Rauera a tak mělo utkání pro třebíčské trenéry speciální náboj.

Snipers Třebíč – TJ Sokol Havl.Brod ED 4:10 (1:2, 2:3, 1:5)

Do utkání však vstoupili lépe hosté. Získali brzy 2 brankový náskok, byť ze hry měli více domácí. Na konci první třetiny se domácím podařilo snížit na jednobrankový rozdíl. Ve druhé části předvedli třebíčští florbalisté snad dosud nejlepší výkon sezóny. Soupeř byl donucen v jejím průběhu vzít time-out, protože Sniperům se dařilo soupeře držet v tlaku a vytvářet si nebezpečné šance. Přesto byli gólově opět úspěšnější hosté.

Na začátku třetí třetiny se Třebíči zase podařilo stáhnout skóre na rozdíl jedné trefy, nicméně zvrátit stav domácím přáno nebylo. Brod poté využil nekoncentrovanosti domácích, přidal další branky a utkání si pohlídal. Domácí Snipers si tak připsali třetí porážku v řadě.

Hodnocení zápasu pohledem trenéra Filipa Koláře: „Z naší strany dvě nejlepší třetiny v sezóně. Škoda laciných branek, nicméně dopředu jsme si vytvořili řadu hezkých a zajímavých šancí. Bohužel jsme nedokázali přetavit naše příležitosti ve více branek, ve třetí třetině jsme ztratili koncentraci, nechali se rozhodit a přišli o šanci hrát o 3 body. Nicméně jsme rádi za to, kam se posouváme. Daří se nám zapracovávat mladé odchovance a všichni se společně učíme. Děkuji soupeři za zápas, jsme rádi, kolik diváků zavítalo na utkání a věříme, že se jim brzy odvděčíme lepšími výsledky“

Komentář trenéra hostů Luboše Rauera: „Dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře, z čehož pramenily zbytečně obdržené góly. Třetí třetina výrazně lepší a dnes rozhodně zasloužená výhra. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme hodně štěstí v dalších zápasech.“

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala (Buršík) – Štveráček, Vejmělka, Skála, Benáček, Stránský - Ruber, Machálek, Jahoda, Korba, Mátl – Černý.

branky: 20. Tomáš Vejmělka, 32. Tobiáš Stránský, 40. Lukáš Štveráček, 44. Adam Benáček - 2. David Pátek, 12., 40., 49. Roman Martínek, 32., 53. Jakub Hart, 33., 55. David Coufal, 49. Adam Křepinský, 57. Jakub Martínek;

rozhodčí: Jan Barimov – Daniel Kršek; vyloučení: 6 + Matyáš Ruber OS + Lukáš Mátl OS : 2 + Jakub Milichovský OS; využití: 0:3 diváků: 88; zásahy brankářů: Jan Bazala 22 – Tomáš Hlava 20; hráči utkání: Matěj Skála – Roman Martínek