Pohárem odstartovala sezóna 2022/2023

K prvním ostrým zápasům v nové sezóně se vydali třebíčští Snipeři do brněnských Tuřan, kde se v rámci 1. kola poháru ČF utkali s týmy z nižších soutěží. Vzhledem k tomu, že třebíčští berou pohár jako rozehru před sezónou, tak se v sestavě pravidelně objevují i hráči mimo soupisku A týmu a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Snipers Třebíč - PSKC Okříšky 3:3

Hned úvodní sobotní utkání přineslo derby mezi Snipery a Okříškami. To, že se hrálo po dlouhé době bylo vidět na obou stranách. Místo kombinací převládaly zbytečné ztráty míčků a chyby v rozehrávce. Jako první se radovali hráči Okříšek, kteří po první třetině vedli o jednu branku. Stejný brankový rozdíl byl i po konci druhé třetiny, kdy dali oba celky po jedné brance. V posledním dějství se Okříšky dostaly do dvoubrankového vedení a bránily je zuby nehty. Premiérové branky se však dočkal novic v dresu Třebíče Křivánek a gejzír radosti propukl v poslední vteřině utkání, kdy Pazderník při power play vyrovnal na konečných 3:3.

Sestava Snipers: Veselý; Bavlnka-Machálek, Jahoda-Malich; Křivánek-Stránský-Svoboda, Pazderník-Žák-Korba

SFK Kozel Počenice - Snipers Třebíč 6:6

Druhé utkání čekalo na Snipery s týmem z Počenic. Kozel Počenice do utkání vlétl, třebíčské v prvním dějství přehrával a po zásluze vedl 2:1. Když se na začátku druhého dějství opět prosadili Kozlové, vypadalo to s hráči Třebíče bledě. Ale v druhém dějství Snipeři dominovali, předvedli nejlepší výkon dne a otočili vývoj utkání. Za zmínku stojí hattrick Křivánka. Stav 6:4 pro Třebíč vypadal dobře, ale buď došlo k uspokojení, nebo třebíčské hráče zaskočilo střídání brankáře Kozlů, kdy v brankovišti Králíka vystřídal Vlk, který za svá záda už branku nepustil. Navíc se v rozmezí 8 vteřin podařilo Počenicím vstřelit dva góly, a tak i druhé utkání Sniperů skončilo smírem.

Sestava Snipers: Bazala; Bavlnka-Machálek, Jahoda-Žák; Křivánek-Stránský-Svoboda, Pazderník- Malich-Korba

Snipers Třebíč - K1 Florbal Židenice 4:3

V ranním nedělním utkání Snipery vyzval pořadatel z Židenic. Začátek zápasu domácí tým prospal, protože hned od první minuty zásluhou branky Svobody Třebíč vedla a kontrolovala hru. I přes velké množství šancí se ale prosadili Snipeři pouze jednou. Úvod do prostředního dějství vyšel Sniperům podobně, a to zapříčinilo uspokojení v jejich řadách. Domácí vycítili šanci a začali zasypávat brankáře Bazalu množstvím střel. Iniciativa byla na straně domácích, a tak závěrečná třetina slibovala drama. Židenice přežily klinickou smrt, kdy dvě branky Třebíče nebyly uznány a nakonec ex-třebíčský Sigmund 5 minut před koncem utkání vyrovnal. Proti třetí remíze v turnaji byl ovšem Buchtela a půl druhé minuty před závěrečnou sirénou rozhodl o tom, že Třebíč konečně vyhrála.

Sestava Snipers: Bazala; Bavlnka-Machálek, Štveráček-Horák; Malich-Stránský-Svoboda, Korba-Kůs-Jahoda, Pazderník-Pacal-Buchtela

T.J. Sokol Břeclav - Snipers Třebíč 2:5

Poslední utkání 1. kola poháru začalo s Břeclaví nejhorším možným způsobem a po fatální hrubce Bavlnky Břeclav po 10 vteřinách vedla. Bavlnka se vykoupil ve druhé minutě utkání, kdy se mu podařilo vyrovnat a pomyslnou misku vah přiklonil na stranu Sniperů. Ti od té chvíle dominovali a nezměnilo na tom ani nic čtyřminutové oslabení při vyloučení Korby. Třebíčští florbalisté postupně navyšovali skóre a břeclavským hráčům příliš nedovolili. V poklidném tempu si Snipeři došli pro konečnou výhru 5:2, která jim zaručila celkově 2. místo ve skupině a postup do 2. kola poháru ČF. Toto utkání odehrají v neděli 28. 8. 2022 od 13:00 hod na půdě Hodonic na Znojemsku

Sestava Snipers: Veselý; Bavlnka-Kůs, Štveráček-Horák; Malich-Stránský-Svoboda, Korba- Pacal -Jahoda, Pazderník-Buchtela