P.E.M.A.Snipers
14:2(5:1,3:0,6:1)
so 5. 11. 2022 19:00 @ SH ZŠ Mařádkova Opava, Národní liga, 9. kolo

Opavská lekce Sniperům

V 9. kole Národní ligy-východ čekal na třebíčské Snipery jeden z nejtěžších soupeřů v probíhající sezóně, opavská P.E.M.A. Slezský tým se v minulé sezóně pohyboval ve spodní polovině tabulky, nicméně před právě probíhajícím ročníkem soutěže silně posílil o šestici zkušených hráčů z ostravských superligových klubů a patří mezi velké favority letošní Národní ligy. Snipery tedy nečekala lehká práce, ale přesto na sever neodjížděli bez touhy o překvapení.

P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč 14:2 (5:1, 3:0, 6:1)

Do zápasu vstoupili Snipers s taktickými pokyny, které dlouhodobě na soupeře z Opavy fungovaly. Plány však vzaly za své hned z kraje utkání, kdy individuálními, a právě i taktickými chybami se celá hra třebíčských florbalistů rozsypala jak pověstný domeček z karet. Opavští trestali vše, co jim hosté nabídli, byť někdy i s notnou dávkou štěstí. V 11. minutě zápasu byl stav 5:0 pro domácí a teprve poté si poprvé užili gólovou radost Snipeři, když přesně zamířil Svoboda. V závěru třetiny měli hosté výhodu přesilovky, ale už tradičně bez gólového naplnění.

Po šílené první části bylo v kabině Sniperů hodně rušno, trenéři i zkušenější hráči zvýšili hlas a do druhé třetiny vstoupil třebíčský tým více koncentrovaně. Oproti úvodu se Sniperům začalo dařit vytvářet si více gólových šancí, ovšem Opava nadále trestala každou jejich sebemenší chybu. Když už to vypadalo, že by Třebíč mohla se zápasem ještě něco udělat tak se zranil zkušený Mátl a zápas pro něj skončil. Pro sice již aktivnější Snipery tak třetina skončila 0:3, celkové skóre bylo šílených 8:1 pro Opavu.

Závěrečná část už byl pro Třebíč spíše jen takový zmar. Brestovského v bráně nahradila mladá posila sniperských gólmanů Radek Korba z Okříšek a v opavské mlýnici se několikrát předvedl skvěle. Nicméně dalšímu gólovému přídělu nezabránil. Snipeři hru trochu otevřeli s cílem alespoň zkorigovat gólový rozdíl. To se jim sice povedlo v úvodu třetiny, kdy jejich druhý gól zaznamenal Žák, jenže pak už zase stříleli jen Opavští.

Těžká listopadová série venkovních utkání pro Snipery pokračuje v neděli 13.11., kdy třebíčští florbalisté zajíždějí do Havířova k utkání s ještě v minulé sezóně prvoligovým Slovanem.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Do zápasu jsme vstoupili naprosto nekoncentrovaně. Kupili jsme chybu za chybou a domácí nás po právu trestali. Na dnešním zápase z naší strany nevidím jedinou pozitivní věc. Děkujeme soupeři za utkání.“

Komentář trenéra P.E.M.A. Opava Michala Trunkráta: „Dneska se projevilo, že máme natrénováno. Průběh hry odpovídal kvalitně naší hry. Dneska odmakané. Bereme 3 body a jedeme dál.“

Sestava Snipers: Brestovský, od 40.min. Korba – Picmaus, Štveráček, Žák, Kůs, Malich -Machálek, Maleček, Stránský, Benáček, Svoboda – Jindra, Ruber, Mátl, Dlabač, Janata – Horák

branky: 1., 28., 30., 52. Petr Stejskal; 7., 11. Karel Boželník; 9., 58. Marek Klečka; 10. Vojtěch Repček; 38. Jiří Šebesta; 47. Jan Mazur; 50. Patrik Posselt; 53. Petr Pavelek; 60. Kryštof Malina - 12. Alexander Svoboda, 45. Martin Žák

rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 2:4 využití: 2:0 diváků: 107; zásahy brankářů: Vojtěch Černohorský 19 – Petr Brestovský 12; Radek Korba 5; hráči utkání: Petr Stejskal – Radek Korba