HipposSnipers
13:10(1:3,3:5,9:2)
so 9. 12. 2023 18:00 @ SH Na Bouchalkách Žďár n/S, Divize, 14. kolo

Nevídaný kolaps ve třetí třetině

Třebíčští florbalisté chtěli ve 14. kole divize navázat na dobrý výkon z posledního zápasu proti Jihlavě. To se zpočátku i podařilo, v první třetině byli Snipers jasně lepším týmem na hřišti, vytvářeli si šance a celkově měli ze hry více.

Hippos Žďár nad Sázavou - Snipers Třebíč 13:10 (1:3, 3:5, 9:2)

Tlak se Třebíči podařilo využít a brzo vedla o 3 branky, domácí ovšem v poslední minutě stihli dát gól a do šaten se šlo za stavu 3:1 pro modrobílé hosty. Druhá třetina probíhala v podobném duchu jako první. Žďárští se ovšem už stihli probudit a začali dotahovat vedení florbalistů z Třebíče. Snipeři se ovšem nenechali zaskočit a stále si udržovali bezpečné vedení. Po přestřelce ve druhé třetině byl stav utkání 8:4 pro Snipers. Do třetí třetiny šli hosté s jasným úkolem, nenechat soupeře dostat se zpět do hry a uhlídat si výhru. Bohužel opak byl pravdou. Třebíčští florbalisté jako by úplně zapomněli na to, jak hráli první 2 třetiny, najednou byli všude pozdě, soupeř toho zkušeně využil a během chvilky srovnal skóre. Následně se poprvé v zápase dostal do vedení. Třebíčští už od 16. minuty 3. třetiny hráli vabank bez brankáře, jenže ani to nepomohlo.

Následující víkend čekají Snipery dva zápasy pravdy. Nejdříve v pátek 15.12. od 19:00 hod sehrají v Hradci Králové kvůli kalamitě odložené utkání 13. kola proti hradeckému B týmu a v sobotu 16.12. od 18:00 hod v posledním letošním zápase doma přivítají tým FBŠ Všestary. Sobotní domácí utkání pořádají Snipeři jako „vánoční“ a pro každého fanouška mají připravený malý dárek.

Komentář trenéra Snipers Matěje Jonáka:Výborný vstup do zápasu. Plnili jsme to, co jsme si před utkáním řekli a měli jsme průběh pod kontrolou. Druhá třetina byla v podobném duchu. Bohužel ve třetí třetině jsme řešili vše, jen ne svoji hru a podle toho i ta hra vypadala. Toto měly být pro nás tři body, ze stavu 8:4 se nemůže takto prohrát. Ovšem my jsme si to prohráli sami v našich hlavách“

Komentář vedoucího domácích Tomáše Hrubého: „No dneska blázinec. 23 gólů to se divákům muselo líbit, mně už méně. Až po stáhnutí na dvě lajny jsme začali soupeře přehrávat a v zápase dominovat. Do té doby jasně horší ve všech pohledech. Všude pozdě, prohrané souboje a nedodržování jasných pokynů. Děkuji v první řadě týmu, jak se do zápasu dokázal vrátit a odnést si 3 body, no a v druhé řadě také soupeři za divoké utkání. “

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala (Veselý) – Skála, Štveráček, Žák, Benáček, Korba – Machálek, Ruber, Malich, Vejmělka, Stránský - Pacal

branky: 20., 29., 51. Pavel Rous, 26. Martin Hrubý, 27., 44., 49., 52., 57. Tomáš Hrubý, 42. Radim Sobotka, 49. Ondřej Dvořák, 59. Ondřej Dvořák, 60. Tomáš Zeisel - 4. Adam Korba, 16., 34. Lukáš Štveráček, 18. Tomáš Vejmělka, 23., 26. Zdeněk Malich, 24. Martin Žák, 31. Michal Machálek, 43., 59. Matyáš Ruber;

rozhodčí: Jan Dušek – Jaroslav Štolc; vyloučení: 1:5; využití: 2:0 diváků: 68; zásahy brankářů: Tomáš Růžička 23 – Jan Bazala 33; hráči utkání: Tomáš Hrubý – Matyáš Ruber