SnipersHranice
5:4 sam. náj.(1:1,1:2,2:1)
ne 27. 2. 2022 15:30 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 2. kolo

Nedělní drama rozhodla 9. série nájezdů

Odvetný zápas podle očekávání přinesl úplně jiný obraz hry, hosté se více zatáhli do obrany a výrazně přidali na důrazu. Třebíčští tentokrát nebyli tak přesní v zakončení jako v prvním utkání a odveta se nebývale protáhla až do deváté série nájezdů.

Snipers Třebíč – FBC Hranice  5:4pn (1:1, 1:2, 2:1, 0:0)

Přesto se i tentokrát relativně brzy dostali do vedení domácí Snipeři, když po nahrávce Benáčka skóroval Žák. Další branky ale nepřicházely i vinou vyloučení Vochyána, který v souboji neuhlídal hokejku a po úderu do hlavy si šel odpočinout na trestnou lavici. Hosté ale v přesilovce nic nevymysleli, a tak se i nadále snažili především domácí prolomit důslednou obranu Hranic. Na konci 18. minuty se ale v útočném pásmu usadili hosté a po sérii přihrávek za brankou našel Kolajta volného Krále a bylo to 1:1.

Ve druhé třetině se na hokejky Sniperů začala vkrádat drobná nervozita, naopak hosté rychle pochopili, že v tomto zápase můžou díky rychlým brejkům uspět. Do vedení šli ale opět domácí, když Vochyán uvolnil Machálka a jeho vyraženou střelu ve 30. minutě dorážel Malich. O dvě minuty později mohli Snipeři využít své velké zbraně v podobě přesilovky, nicméně efekt byl naprosto opačný. Po dlouhém výhozu hostujícího gólmana a nedorozumění mezi Vochyánem a Mátlem se sám před Bazalou zjevil Mikel a se zakončením si věděl rady - 2:2. Stejného hráče potom ve 38. minutě našel výbornou krosovou přihrávkou Kolajta a hosté šli do šaten za příznivějšího stavu.

Do třetí třetiny nastoupili domácí už pouze na dvě formace se záměrem dotlačit míček jakýmkoliv způsobem za skvěle chytajícího Kosara. Tento plán dostal trhliny, když Homolka ve 48. minutě musel na trestnou lavici za bránění ve hře. Hosté naštěstí přesilovku opět nevyužili a v 53. minutě naopak nabídli další přesilovku domácím, když Kolajta hasil u mantinelu ztrátu míčku. Domácím se dařilo připravovat si slušné šance, ale Kosar stále odmítal vyrovnání. Nakonec se ale domácí dočkali po rozehrávce volného úderu, kdy míček dotlačil do branky Malich. Necelých 7 minut před koncem bylo jasné, že tým, který skóruje, bude velmi blízko vytoužené výhře. Na začátku 57. minuty si rozhodčí po souboji Vochyána s Šenkeříkem v rohu hřiště příliš nelámal hlavu a poslal oba hráče vychladnout na trestnou lavici. Svůj nesouhlas s tímto výrokem ale vyjádřil příliš nevybíravě Mátl a poslal Snipery v nejméně vhodnou chvíli do tří. Hranice se své první využité přesilovky dočkaly v tu nejnevhodnější chvíli pro domácí. Po půl minutě přesilovky se prosadil ostrostřelec Kolajta. Domácí tak měli už jen tři minuty na vyrovnání. Pokračovalo se ve čtyřech hráčích na obou stranách, což sedělo tvořivým Sniperům více. V čase 58:04 se Vochyán prosmýkl přes dva hráče a chtěl předložit nahrávku do prázdné Machálkovi, do cesty míčku se ale položil Mikel. Jeho podklouznutí vyhodnotili rozhodčí jako hru na zemi a nařídili trestné střílení. Exekutor nájezdu Vochyán tíhu okamžiku unesl a vyrovnal na 4:4. Závěrečné šance na obou stranách už zůstaly nevyužity a šlo se do prodloužení.

Prodloužení přineslo jednostranný obraz hry, domácí byli většinu času na míčku, tvořili si šance a Kosar zasahoval. Na řadu tedy přišly nájezdy. V těch byli dlouho napřed Snipeři, ale v páté sérii se Hranicím podařilo stav vyrovnat. Dramatický souboj dospěl až do deváté série, ve které za domácí uspěl Svoboda. Následně Bazala vychytal Dobeše a nechal naplno propuknout domácí radost.

Do Hranic tedy Snipeři o víkendu pojedou s náskokem 2:0. Druhý zápas série ale ukázal, že postup do dalšího kola rozhodně nebude jen formalita a získat rozhodující třetí výhru nebude jednoduché.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Dnes se nám ve hře nedařil přechod do útoku a ztráceli jsme hodně balonků. Soupeř dnes předvedl úplně jiný výkon než včera, ale díky nájezdům vedeme v sérii 2:0. Díky soupeři za zajímavý zápas a divákům za přízeň.“

Komentář trenéra týmu FBC Hranice Marka Hlocha: „Dnes se nemáme za co stydět, super odmakaný zápas, chybělo více štěstíčka. Škoda, že jsme nemohli přijet v plné sestavě, některé důvody chápu, zranění, nemoc, ale jiné důvody nechápu. Za mě zklamání. Soupeři gratulaci. Nic nevzdáváme, jedeme dál.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček, Maleček, Homolka, Machálek (0 gólů + 1 přihrávka), Černý, Vejmělka – Benáček (0+1), Žák (1+1), Svoboda (1+0), Kůs, Vochyán (1+0), Malich (2+0), Dlabač, Janata, Mátl, Kuželka, Pacal, Stránský

branky: 5. Martin Žák, 30. Zdeněk Malich, 54. Zdeněk Malich, 59. Jan Vochyán, rozhodující nájezd Alexander Svoboda - 18. Jaroslav Král, 32. René Mikel, 38. René Mikel, 57. Jan Kolajta;

rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 4:3; využití: 1:1; diváků: 109; zásahy brankářů: Jan Bazala 18 – Jakub Kosar 27; nejlepší hráči: Jan Bazala – Jakub Kosar