P.E.M.A.Snipers
2:3(1:1,0:1,1:1)
so 11. 12. 2021 19:00 @ SH ZŠ Mařádkova Opava, Národní liga, 14. kolo

Návrat starých časů?

Národní florbalová liga běží vpřed neúprosným tempem, a tak měli třebíčští Snipeři pouhý týden na to vzpamatovat se z nepříjemné lekce na vlastním hřišti. Po debaklu s Aligátory v minulém kole nyní změřili síly s Opavou. Do Slezska odjížděli bez Janaty, Vochyána, Sýkory a Štveráčka, tedy bez čtyř zkušených hráčů.

P.E.M.A. Opava - Snipers Třebíč   2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Přesto, nebo právě proto záleželo na tom, jak se třebíčským podaří naplnit taktické záměry trenéra Michala Kelblera. Od počátku utkání vycházeli z trpělivé rozehrávky, z důrazného přistupování k soupeři při ztrátě míčku a do útočení se dostávali až po pečlivé přípravě. Do poloviny úvodní části utkání připomínalo taktické šachy, oba týmy se do šancí dostávaly sporadicky a bez gólového vyústění. V desáté minutě ale třebíčský benjamínek Jahoda našel na středu hřiště volného Žáka, ten z první úspěšně propálil vše před sebou a Snipeři šli do vedení. Prakticky totožná situace, ale na opačné straně, vedla za tři minuty k vyrovnání, když úspěšným střelcem byl opavský Posselt. Chvíli na to byl vyloučen domácí Pavelek, ale největší příležitost v polovině početní výhody nevyužil Žák. Do kabiny se tedy poprvé šlo za srovnaného stavu.

I ve druhé třetině pokračovaly oba týmy v nastaveném trendu, hra se přelévala na obě strany a šance likvidovaly obrany s velkým přispěním obou gólmanů. Domácí ovšem už byli mírně aktivnějším týmem a Snipery na počet střel předstihli. Jenže to byli naopak Snipeři, kteří se radovali z jediného gólu v této části. Tři minuty před druhým klaksonem totiž Benáček z téměř nulového úhlu procedil na bližší tyči míček za nechápajícího gólmana Bezděka.

Povzbuzeni vedoucí brankou vstoupili do třetí části lépe hostující Snipeři a dalšího elánu se jim dostalo ve třetí minutě třetiny, když si duo Žák, Jahoda vyměnilo pozice z první vstřelené branky a mladíček Jahoda svou trefou ukázal, že z něj Sniperům roste velice platný hráč pro budoucnost Třebíč odskočila o dva góly a Opavě chvíli trvalo, než tuto skutečnost vstřebala. V posledních deseti minutách však domácí přiložili pod kotel a hned se jim to vyplatilo. Sova poslal od mantinelu jedůvku a propálil vše – 2:3. Pema ucítila šanci, od florbalek se jiskřilo, dle rozhodčích oboustranně férově, to se nelíbilo tu jedné, tu druhé straně a s přibývajícím časem stoupala nervozita u všech zúčastněných. Poslední dvě minuty se domácí snažili o hru bez brankáře, ale srdnatě bránící Snipeři jim úmysl znepříjemňovali ataky do jejich pásma a tak se gólman Bezděk při střídáním se šestým hráčem hodně naběhal. Chvíli před úplným závěrem ještě jeden ze Sniperů těsně minul prázdnou bránu soupeře a protože ani na druhé straně si míček za Bazalova záda cestu nenašel, mohla si třebíčská výprava po závěrečném klaksonu zhluboka a upřímně oddechnout. Mise splněna, tři body jedou na Horácko.

Snipeři si po čtyřech nezdarech opět připomněli chuť vítězství. Ke třem bodům došli poctivým přístupem a bojovností během celého utkání. Vrátili se tedy k herním atributům, které je zdobily po celou dosavadní sezónu a nezdar v minulém kole je možno považovat za výjimku potvrzující pravidlo? Odpověď poznáme již tuto neděli, kdy nastoupí ke svému poslednímu zápasu v kalendářním roce 2021 v domácím prostředí SH na Hájku v neděli 19.12. od 14:00 proti Vikingům z Kopřivnice. Toto střetnutí v předvánočním čase pořádají Snipeři ve svátečním duchu, hráče A týmu při nástupu na hřiště doprovodí malí Snipeříci a pro každého z diváků je připraven malý klubový dárek.

Komentář vedoucího týmu Snipers Ladislava Bazaly: „K utkání jsme přijeli oslabeni o několik zkušených hráčů, přesto s cílem napravit náš trapný výkon z minulého utkání. Díky semknutosti týmu a bojovnému výkonu se nám to podařilo. Zásluhou obou týmů se hrál pohledný florbal s množstvím šancí na obou stranách. Děkujeme soupeři, rozhodčím a zvláštní poděkování patří domácím divákům za perfektní atmosféru.“

Komentář trenéra domácích Michala Trunkráta: „Festival našich neproměněných šancí.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Černý, Picmaus, Blaha, Machálek – Jahoda (1gól+1přihrávka), Žák (1+1), Mátl, Svoboda A., Dlabač, Malich, Benáček (1+0), Stránský, Vejmělka (0+1)

branky: 13. Patrik Posselt, 52. Oldřich Sova - 10. Martin Žák, 37. Adam Benáček, 43. Vojtěch Jahoda

rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kryštof Bezděk 14 – Jan Bazala 19; nejlepší hráči: Oldřich Sova – Jan Bazala