164_20230906_153247.jpg

Na slovíčko s Lukášem Štveráčkem

Milí čtenáři, vítejte u dalšího rozhovoru. Dnes pro Vás máme rozhovor s kapitánem mužského A týmu Lukášem Štveráčkem, který již několik let pravidelně ladí muziku obraných řad Sniperů.

Ahoj Štvedro, díky, že sis na nás našel čas. Jak sis vlastně užil nebo stále ještě užíváš léta? Na tvém Instagramu jsi byl velmi aktivní, tak se s námi, prosím, poděl o některé své zážitky.

Ahoj Filipe, zdravím všechny fanoušky florbalu hlavně toho třebíčského. Léto jsem si užil velmi, to máš pravdu, bylo toho dost. Hned po sezoně jsem vyrazil s bráškem do Milána na památky a fotbalový zápas Interu. S přítelkyní jsme byli odpočinout v Turecku a asi největší zážitek byl v Belgii festival Tomorrowland. V týdnu nějaký ten individuálek a do toho jsem stihl tři florbalové turnaje.

Začneme trochu nepříjemnou otázkou. Co podle tebe stálo za letošním sestupem z Národní ligy?

Těžký na začátek [smích]. Bylo toho víc, nějak se to sešlo, nikomu to nelepilo. Možná jsme se trošku nechali ukolébat z předloňského třetího místa a mysleli si, že to půjde samo. Trošku mě mrzí, že jsme neprovedli kolem Vánoc nějaké změny. Ale teď už je to jedno, nechci se k tomu vracet. Teď je důležité se soustředit na to co bude, ne co bylo. A jak se říká, všechno špatný je k něčemu dobrý.

V posledních sezónách jsi nosil kapitánskou pásku a letos tomu zřejmě nebude jinak. Jak vnímáš tuto roli? Naučilo tě to něco?

Letos ještě neproběhla volba, takže uvidíme, koho kabina zvolí. Vnímám to jako čest, ale určitě máme v týmu jiné adepty. Naučilo mě to, že ne každému se můžu zavděčit.

Máš nějaké sportovní vzory?

Jednoznačně můj děda, který hrál hokej, fotbal a tenis. Později i trénoval. V té době to tak bylo, v zimě se hrál hokej a v létě fotbal. Hodně mě bavilo, když mi jako malému vyprávěl příběhy, kde všude hrál a jak to v té době chodilo.

Přeci jen už jsi nějakou tu sezonu v našem dresu, lidově řečeno, odkroutil. Prozraď nám, prosím, nějaký tvůj oblíbený moment, na který rád vzpomínáš?

Zajímavých momentů bude asi víc, ale třeba obrat z 1:7 na 9:7 pro nás samozřejmě [smích] nebo když byla plná hala při derby Třebíč – Okříšky, ať už jsem byl na jakékoliv straně. Pro tyhle okamžiky to přece hrajeme ne?


Během své dlouhé kariéry si pouze v jedné sezoně nehájil třebíčské barvy. Nelituješ někdy, že jsi nevyzkoušel jinou "štaci" nebo si to vynahrazuješ letními turnájky, během kterých zavítáš třeba i na Slovensko?

Rozhodně nelituji. Jedna sezona v Okříškách stačila. Sice se mi moc nevydařila, ale moc rád na ni vzpomínám. Bylo tam spousta dobrých hráčů, někteří z nich šli hrát po sezoně k nám do Třebíče, jeden dokonce rovnou do Pardubic. Slyšel jsem ale, že nejlepší florbalový klub je v krajském městě na Vysočině, tak bych to měl, než pověsím kariéru na hřebík, zkusit možná právě tam [smích]. A jak říkáš, v létě turnaje, které si užívám. Na Slovensku je můj oblíbený, letos jsme stihli ještě před turnajem výstup na Kriváň. Celkově rád jezdím na Slovensko, ty hory a příroda, to je opravdu nádhera.

Mimo florbalu se věnuješ i spoustě dalších sportů. Kde všude tě mohou naši čtenáři vlastně zpozorovat?

Můžou mě zpozorovat, jak se proháním v Náměšti na ledě, kde hrajeme NHL (Náměštská hokejová liga). Za zmínku určitě stojí, že tam se mnou hraje pět bývalých Sniperů, bratři Štěpánkovi, Syky, Farky a Buml. Na jaře s koncem sezony občas naskočím na fotbalový trávník ve Smrku, kde hrají moji dva bratranci. Každopádně na prvním místě je florbal, ale jakmile mám chvilku volna, tak rád provozuji jakýkoliv sport. Neumím moc oddychovat no [smích].

Mírně záludná otázka z mojí strany teď. Jaká jsou tvoje očekávání od letošní sezony? Čeho by sis přál dosáhnout?

Přál bych si umístění mezi prvními třemi. Očekávám, že si sezonu všichni společně ve Snipers užijeme. Doufám, že nás budou chodit diváci podporovat po celou sezonu v hojném počtu. Na závěr bych Vás rád všechny pozval v sobotu 9.9.2023, kdy od 18:00 odehrajeme první domácí zápas s týmem Orlicko – Třebovsko. Budeme moc rádi, když vás dorazí co nejvíc. Jinak přeju všem hlavně zdravíčko a bavte se, užívejte život.