SnipersLitomyšl
7:1(2:0,2:0,3:1)
ne 9. 1. 2022 17:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 15. kolo

Mužská rezerva porpvé naplno bodovala

Hned první víkend po novém roce Béčko Třebíče po tragickém podzimu hostilo Litomyšl, která je v domácím utkání jednoznačně přehrála. Jak se Sniperům v konkurence schopné sestavě dařilo nyní, se dočtete dále. Měli totiž k dispozici tři kompletní formace, 3 náhradníky. Tým navíc posílili hráči z Áčka Martin Žák, Jan Vochyán a Lukáš Štveráček. Jen náhradní brankář chyběl, takže se do erární výstroje obléknul trenér Josef Pařízek a celou dobu se modlil, aby se jasná jednička Matěj Abraham nezranil, protože už rozchytání ho bolelo…

Snipers Třebíč B vs FLORBAL LITOMYŠL 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Do utkání domácí nevstoupili dobře. Prohráli úvodní buly, několik soubojů a příliš se nedostali k míčku. Litomyšl začala tlačit a Abraham se musel činit. V páté minutě si navíc junior Venhoda vzpomněl na svá hokejová léta a důrazně „vysypal“ soupeře za mantinel. Po zásluze šel vystydnout na trestnou lavici. Hosté sice v přesilovce měli šance, ale podařilo se jim pouze nastřelit tyč. Domácí tak přečkali tlak hostů bez inkasované branky a mohli se soustředit také na zakládání vlastních útoků. V deváté minutě se třebíčské duo Procházka – Pazderník dostalo až na dostřel branky Litomyšle a přečíslení dva na jednoho dokázal junior Procházka přetavit ve vedoucí gól. Byla to první střela na branku od domácích. Následně hosté zatlačili ještě více, ale obrana Třebíče buď vlastní houževnatostí nebo s přispěním štěstí vše ustála. V osmnácté minutě jasně fauloval litomyšlský Ondřej Háp. V přesilové hře se nezkušenějším hráčům Třebíče příliš nedařilo a brankovou příležitost si nevytvořili. Pět vteřin před koncem třetiny ale z rychlého kontru znovu udeřilo duo Procházka - Pazderník a třebíčská legenda se z brankoviště nemýlila. Střelecká převaha Litomyšle byla 17:8, ale Třebíč střílela branky.

Do druhé části oba týmy nastoupili s odhodlaností poprat se o body s velkou vervou. Florbalisté hostů tlačili a třebíčská obrana hned v první minutě podle rozhodčích hasila v brankovišti a bylo nařízené trestné střílení. Vilém Nonn svou kličkou do bekendu už překonal Matěje Abrahama, který mu zvláštně padl pod nohy, ale nedokázal míček dostal do prázdné branky a orazítkoval pouze tyčku. Nedáš, dostaneš. Toto přísloví v tomto případě dokonale platilo. Znovu totiž vyrazil Procházka dopředu, neztratil na půlce míček a servíroval Pazderníkovi do dobré střelecké pozice = 3:0. Mezitím se stále zastřelovali hosté a také domácí Vochyán. To, že si seřídil mířídla dokonale předvedl v osmé minutě, když z výběhu od pravého mantinelu trefil „teploměr“ golmana Votroubka. Nahrával Štveráček. Potom se do konce třetiny děli sice zajímavé věci, ale stále ne s gólovým vyústěním. Vyzdvihnout bych mohl obranou hru Pacala, Venhody, Švejdy a Bartesa. Ti nedávali příliš mnoho šancí hráčům Litomyšle zakončovat z výhodných pozic. Sice stříleli, ale z dálky a většinou doprostřed branky bez možností dorážky.

Třetí perioda začala opět tlakem hostů. Prvně se proti Štarmanovi jeden na jednoho činil znovu Abraham. Pak si zkušený Štveráček nepohlídal odskok od florbalky a nahrál na vlastní branku…Abraham zůstal koncentrovaný a „vlastenec“ nedopustil. V osmé minutě si připsal svoji první branku za Snipers hostující Cvek, když znovu výborně odolal tlaku před vlastní brankou, pak vyvezl míček, přes půlku si narazil s juniorem Adamem Svobodou a sice nadvakrát, ale přece vsítil gól. Při vedení 5:0 Snipeři nabrali sebevědomí a v pohodě kombinovali. Navíc neustále důrazně, ale čistě bránili. Soupeř se dostával do křeče, kvalitou šel úplně dolů a florbal už příliš nehrál. V padesáté šesté minutě zápasu Snipers udeřili naposledy. Nejprve „kanára“ dovršil chytrým nastavením čepele v brankovišti na Jahodův nástřel z půlky Vochyán. A následně na 7:0 zvýšil Buchtela, když prudkým sprintem z vlastní poloviny doplnil duo Procházka - Pazderník a ten mu servíroval před odkrytou bránu. O tom, že Snipers Třebíč poprvé v sezoně vyhrají a získají tři body, nebylo pochyb. Bohužel koncentrace trochu upadla a čisté konto Abrahamovi pět vteřin dokonce nedovolili udržet Štarman s Nonnem. Ten dobře načasovanou přihrávkou přes celou šíři hřiště vybídl prvně jmenovaného a ten se trefil k bližší tyči. Zaznamenali tak čestný úspěch a stanovili stav na 7:1. Muži B Snipers Třebíč tak poznali konečně chuť vítězství. Další hon za záchranou soutěže je bude čekat tuto sobotu ve Žďáru nad Sázavou.

Komentář domácích Pařízek Josef (Trenér): Dnes vyhrál šťastnější a efektivnější tým. Ke smůle soupeřů měli chabou produktivitu a dokonale rozchytali brankáře, který si s tím dobře poradil. Děkuji svěřencům za odvedenou zodpovědnou hru, fanouškům za podporu a soupeři za zápas.

Komentář hostů Klejch Martin (Asistent trenéra): Gratulujeme soupeři k výhře.

Sestava Snipers Třebíč: Abrahám; Novák - Švejda, Svoboda (0+1) - Cvek (1+0) - Susa, Štveráček (0+1) - Bartes, Jahoda (0+1) - Vochyán (2+0) - Žák, Pacal - Venhoda, Buchtela (1+0) - Procházka (1+2) - Pazderník (2+2)

branky: 9. Jiří Procházka, 20. Michal Pazderník, 22. Michal Pazderník, 28. Jan Vochyán, 48. Miroslav Cvek, 57. Jan Vochyán, 57. Kryštof Buchtela - 60. Martin Štarman

rozhodčí: Janda Miloš, Rada Zdeněk; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 30; zásahy brankářů: Matěj Abraham 46 - Tomáš Votroubek 24; nejlepší hráči