Muži B nemohou prolomit šňůru proher

V neděli 7. listopadu 2021 muži B Snipers Třebíč hráli další utkání na domácí půdě s Mohelnicí. Cíl byl jasný, získat konečně body nutné pro setrvání v divizi.

Utkání s Mohelnicí slibovalo rychlý a vyrovnaný florbal, protože oba týmy měly k dispozici dostatek hráčů. Vstup do zápasu ale domácím Snipers nevyšel. Hned v první minutě inkasovali z hole Tomáše Pudila za asistence Lukáše Zacha. Díky dalším nepřesnostem a nedůsledné obraně domácích Mohelnice ve čtvrté minutě odskočila na rozdíl tří branek. Postarali se o to Michal Vaněk, asistoval Jiří Šula a třetí zásah si krásnou střelou z půlky připsal Martin Nitsche, když mu přihrával znovu Lukáš Zach. O minutu později přišla snová chvilka domácích. Snipeři dostali míček až za branku soupeře, následně přihráli zpět dolů a Filip Dvořák nahrál na druhou stranu druhému obránci Tomáši Havelkovi a ten také téměř z půlky napálil příklepem míček do protipohybu mohelnické brankáře. Další minutu na to snížil na 2:3 Martin Žák, který si poradil před brankou přesně. Zkušenosti ze všech výkonnostních soutěží, včetně superligy, byly znát. Přihrával mu Adam Svoboda. Do osmnácté minuty se hrál vyrovnaný florbal se šancemi na obou stranách, pak Třebíč bohužel inkasovala další branku, když se na její polovině znovu prosadil Tomáš Pudil po nahrávce Lukáše Zacha. Střely na branku po první části 10:9.

Prostřední část se nesla bohužel v duchu navyšování skóre hostů. Postupně se trefil Michal Vaněk, Jakub Weiss a Tomáš Pudil zkompletoval hattrick. Asistovali David Nejezchleba, David Navrátil a znovu Lukáš Zach. Domácí sice třetinu nevyhráli, ale také se trefovali. Prvně na Martina Žáka vyslal načasovaný kros Milan Picmaus a ten se z první nemýlil. V 37. minutě také zkompletoval hattrick Martin Žák, na kterého důrazně dostal míček junior Adam Svoboda. Do konce části už jen Jan Pacal zazvonil na tyč branky hostů.

Nástupy třetin tento zápas domácím nevycházely. Štefanu Bubelovi pohotově nahrál Tomáš Šalda a hosté odskočili na 4:8. Následných více než 10 minut Mohelnice hrála „udržovací“ florbal. Držela míček a občas pohrozila z rychlých protiútoků. Třebíč se snažila se zápasem soustavným tlakem něco udělat. V 55. minutě se Adam Svoboda utrhnul na půlce od levého mantinelu a přihrál Tobiáši Stránskému „mezi kruhy“, který se pohotovou přízemní střelou k tyči nemýlil.  Následně si třebíčští vzali oddechový čas na poradu. Ten bohužel neměl na Snipery ten správný vliv a dostali další branku z rychlého protiútoku. Jmenovitě Lukáš Zach, asistoval Matěj Bizek. Třebíč se odhodlala hrát následně power play, ale zkušení hráči Mohelnice získali míček. Rozehrávku Snipers vystihl Filip Heller a z půlící čáry střílel do prázdné branky Tomáš Šalda. Do konce zápasu si Mohelnice pohlídala hru v oslabení a dokráčela k vítězství 10:5 a třebíčští hráči tak opět zůstali bez bodu.