204_20240617_150217.jpg

Mladší žáci na turnaji v Kněžicích

V sobotu 15.6.2024 se dva týmy mladších žáků zúčastnily florbalového turnaje v Kněžicích – Memoriálu Vojtěcha Koreše. Turnaj se koná každoročně v červnu od roku 2001 jako vzpomínka tragické smrti člena Orlů, Vojtěcha Koreše, který zahynul 11. 6. 2000 při autonehodě na místě spolujezdce ve věku nedožitých 20 let.

Na turnaj přijeli Snipeři se dvěma vyrovnanými týmy modrých a bílých. Spolu s nimi se v místní orlovně potkaly týmy domácích Orlů a taky Orlů z Telče. Všechny čtyři týmy spolu sehrály vzájemné zápasy s hrací dobou dvakrát 15 minut. V herním systému 3+1 na malém hřišti bylo skóre často na konci zápasu dvouciferné, hrál se svižný florbal s množstvím střel a brankáři se pořádně zapotili. Nejvíce se dařilo našim modrým Sniperům, kteří vyhráli všechny zápasy a získali na turnaji prvenství. Druhý bílý tým nakonec po remíze s domácími Kněžice získal bronzové medaile.

Po florbalovém dopoledni ve sluncem vyhřáté hale odjížděli všichni lehce unaveni a spokojeni. Příští rok Snipeři opět rádi přijmou pozvánku kněžických Orlů na tento vzpomínkový turnaj.