Medaile z premiérové účasti na PFC

Ve dnech od 6. do 8. května 2022 se tři týmy Snipers Třebíč zúčastnily mezinárodního mládežnického turnaje Prague Floorball Cup 2022. Do Prahy se sjelo přes 200 týmů všech kategorií nejen z České republiky, ale i Slovenska, Polska a Lotyšska. Třebíčské Snipery reprezentovaly kategorie přípravky, mladších žáků a dorostenců.

V kategorii Boys 13 Mini se do turnaje přihlásilo celkem 21 týmů, včetně týmů zvučných jmen superligových klubů jako ACEMA Sparta Praha, Tatran Střešovice, Black Angels, Panthers Otrokovice a další. V úvodu turnaje byly všechny týmy rozděleny do skupin, ve kterých sehrály vzájemné zápasy. Do skupiny se Snipers z Třebíče byly nalosovány týmy Black Angels (Praha), ACEMA Sparta Praha BLUE a Sokol Brno Gullivers. Zápasy byly oproti běžným ligovým zápasům delší, hrály se dva poločasy po 8 minutách.

V prvním zápase třebíčští hráči nastoupili proti pražským Black Angels. Začátek byl nervózní z obou stran. Postupně se ale všichni hráči dostali do tempa a začal první gólový kolotoč. Prvních šestnáct minut uteklo a na tabuli svítilo skóre 11:1 pro Snipers Třebíč. Radost, nadšení i uvolnění, že to půjde… Druhý zápas proti Spartě. Kluci do zápasu vlétli jako lokomotivy a další rozdílový výsledek 12:4. Třetí zápas proti brněnským Gulliverům měl rozhodnout o vítězi skupiny a o postupu do bojů o 1. až 5. místo v turnaji. Oba týmy si toho byly vědomy. Zápas byl už více vyrovnaný, Snipeři byli ale rychlejší a důraznější a celou dobu zápas ovládali. A proto zaslouženě vyhráli 7:4 a postoupili do finálové skupiny.

Tam na ně čekali vítězové ostatních skupin – FBŠ Hattrick Brno, TROOPERS (Brno), Panthers Otrokovice a ACEMA Sparta Praha RED. Snipeři věděli, že se už slavných jmen bát nemusí. První zápas finálové skupiny odehráli ještě v sobotu večer proti známým rivalům z Troopers Brna. Po prvním poločase těsně prohrávali, ve druhém zabojovali, ale nakonec si Troopers vítězství 10:7 udrželi. Kluci byli zklamaní, ale i prohry jsou součástí florbalu. První nedělní zápas proti Hattricku Brno byl ve prospěch Třebíče, kdy brali výhru 7:3 a chystali se na Spartu. Tady už se rozhodovalo o medailích. Zápas byl plný pěkných střel, osobních soubojů a přihrávek. Po dvou poločasech se Snipeři radovali z další zasloužené výhry 6:2. Vzhledem k vyrovnaným výsledkům ve finálové skupině v posledním zápase proti Panterům z Otrokovic hráli o 1. nebo 3. místo. Ti přijeli do Prahy se silnou sestavou. A to jak hráčskou – střídali čtyři lajny a dva gólmany, tak i fanouškovskou sestavou. První gól ale vstřelili Snipeři! Po prvním poločase byl téměř vyrovnaný stav, v druhém Panteři zabrali a došli si pro zasloužené zlato. Kluci i přes prohru 4:11 zápas poctivě dohráli a z turnaje si odvezli bronzové medaile.

Celkem za dva dny odehráli sedm zápasů. Florbalový víkend si zpestřili krátkým výletem na Václavské náměstí a k Pražskému orloji, samozřejmě metrem :o) Kluci byli skvělí na hřišti i mimo hřiště, a v neděli cestou domů náležitě unavení. Děkujeme všem rodičům, kteří na turnaji pomáhali, a těšíme se na další florbalové zážitky.

Sestava týmu: Dominik Procházka, Nikolas Polovčík, Patrik Böhm, Mety Honzík, Jakub Knap, Tomáš Brumla, Matěj Knap, Honza Kočí, Tobík Krupica.

Více fotek z turnaje zde: PFC SPRING 2022 - DAY3 - mini HOS | Flickr

Tým dorostenců byl tvořený z poloviny i staršími žáky a byl zařazen do první skupiny turnaje, kde se měl utkat s týmy AFT Plzeň (výběr Plzeňského kraje), Butchis, ŠK Lido Prírodovedec (Bratislava) a SK Florbal Benešov. Před vstupem do turnaje trenéři nastavili pro dorostence důležité cíle, které se v průběhu turnaje podařilo plnit. I když se na turnaji nepodařilo třebíčským dorostencům v turnaji ani v jednom zápase zvítězit, tak i přesto většina hráčů/hráček má velký potenciál a je jen na nich, zda se posunou v následující sezoně zase o kus dál. Turnaj trenéři zhodnotili pozitivně a turnaje se chtějí zúčastnit i v následujícím roce. Nejlépe bodovaným hráček Snipers Třebíč (B05) se stal Tomáš Chaloupka se čtyřmi body.