Související zápas

Snipers Třebíč
TorpedoSnipers
7:3(2:0,3:1,2:2)
ne 25. 9. 2022 15:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 3. kolo
114_20220927_093626.jpg

Marná snaha v Havířově

Los aktuálního ročníku Národní florbalové ligy zařídil na úvod třebíčským Sniperům těžkou sérii utkání proti nováčkům soutěže. Po Šumperku a Přerovu, kteří do třetí nejvyšší soutěže postoupili z divize a jejich houževnatost s nadšením třebíčští florbalisté poznali v prvních dvou kolech stál proti nim ve třetím kole soupeř, který pro změnu sestoupil z 1.ligy, ale kvalitou a zkušeností do ní relativně stále patří – Torpedo Havířov.

Torpedo Havířov - Snipers Třebíč 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)

Samotné utkání začalo pěkně zostra. Na konci první minuty rozhodčím neuniklo jasné držení v podání domácího Mikuloka a Snipeři měli hned v úvodu výhodu přesilové hry. Vytvořili si územní převahu, kombinovali před brankou domácího gólmana Zapletálka, leč se střelbou byli na štíru. Jedinou střelu Mátla zblokovala domácí obrana a početní výhoda tak hostům proklouzla mezi prsty. Torpedo pak mělo mírnou převahu, Snipeři se snažili vybíhat do brejků, ale to zakončení… Nejblíže k úvodnímu gólu měl v sedmé minutě Uher, ale podstřelit domácího gólmana se mu nepovedlo. První gól tak zaznamenali domácí, když Snipeři na středu nepokryli Vilíma a proti jeho umístěné střele byl Bazala bezmocný. Havířov byl na koni, Snipeři začali kupit chyby a výsledkem byl druhý zásah domácích z hole Febera.

Zkraje druhé třetiny se početnému havířovskému publiku několika úspěšnými zákroky předvedl třebíčský gólman, a když se následně předvedla i dvojice Mátl, Janata pěknou kombinací znamenající úvodní trefu Sniperů, zdálo se chvíli, že by utkání nemuselo být až tak jednoznačné. Jenže hráči domácího týmu hostující obranu nenechali vydechnout a za chvíli zásluhou agilního Vilíma opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. A Havířov pořád tlačil. Trochu klidu do třebíčských řad vnesla přesilová hra při vyloučení domácího Šochmana, jenže tuto výhodu ani ne v polovině trestu utnul svým vyloučením za bránění ve hře Mátl. Minutová hra 4 na 4 žádné drama nepřinesla, stejně tak jako následné třebíčské oslabení. V polovině poslední minuty této třetiny však nezkušeně fauloval třebíčský mladík Horák a přesilovku bleskurychle využil svým třetím gólem v zápase Vilím. Navíc v úplném závěru a po dohadech s časomírou rozhodčí nastavili 5 vteřin, akorát tak na havířovskou rozehru standardky z hranice brankoviště a pátý gól v třebíčské síti v poslední vteřině.

Do závěrečné části šli tedy Snipeři značně deprimovaní. Nic se nedařilo, míček odskakoval kam neměl a k ohrožení domácí svatyně se proto mockrát nedostávali. Naopak Torpedo hrálo v poklidu a jen čekalo na chyby Sniperů. Na šestý domácí zásah z hole Šulce dokázal za chvíli odpovědět svojí typickou dorážkou třebíčský Malich, jenže domácí byli stále při chuti a odpověděli Šulcem – 7:2. Konečnou podobu skóre pak stanovil tečovanou střelou Machálek.

Snipeři odehráli vcelku nepovedené utkání a mají co napravovat. V následujícím 4.kole přivítají v sobotu 1. října od 18:00 hod na vlastním hřišti taktéž loni prvoligové Petrovice u Karviné.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera:
Dnešní zápas se odvíjel od naší nervózní rozehrávky a následného kupení našich mnohých chyb. Domácí byli dnes velmi produktivní a naše chyby trestali.

Komentář trenéra Torpedo Havířov Lukáše Pěgřímka:
První třetina rozjezd, druhá třetina pod kontrolou, třetí třetina humus. Pokračujeme v práci. Děkuji soupeři za utkání a divákům za návštěvu.

Sestava Snipers: Bazala (Brestovský); Maleček, Machálek, Bavlnka, Štveráček; Svoboda, Malich, Uher, Mátl, Janata, Jahoda, Kůs, Benáček, Stránský, Horák 

branky: 13. Jakub Vilím, 17. Adam Feber, 28. Jakub Vilím, 40. Jakub Vilím, 40. Tomáš Vlach, 43. Martin Šulc, 50. Martin Šulc - 26. Vojtěch Janata, 46. Zdeněk Malich, 54. Michal Machálek;

rozhodčí: Libor Gavlas - Martin Petřík; vyloučení: 2:3 využití: 1:0 diváků: 147; zásahy brankářů: Martin Zapletálek 12 – Jan Bazala 25; hráči utkání: Jakub Vilím – Jan Bazala