SnipersVikings
0:11(0:6,0:3,0:2)
so 17. 12. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 15. kolo

Kopřivnice si v Třebíči zatrénovala

K 15.kolu Národní ligy přicestoval do Třebíče tým florbalistů FBC Vikings Kopřivnice, nacházející se na třetím místě tabulky soutěže. Třebíčští Snipeři šli do zápasu s cílem pokusit se o překvapení a bodovat.

Snipers Třebíč – FBC Vikings Kopřivnice 0:11 (0:6, 0:3, 0:2)

Bohužel však zůstalo jen u přání. Snipers od začátku na svého soupeře nestačili, byť se skóre poprvé měnilo „až“ v páté minutě. Od samého úvodu zápasu domácí kupili chybu za chybou a vůbec neplnili pokyny, které si řekli před začátkem utkání v kabině. Již po první části zápasu tak bylo o průběhu utkání rozhodnuto. Další třetiny se ještě Snipeři pokoušeli s utkáním něco udělat, ale křečovitý útok nebyl schopný překonat soupeřova brankáře a špatná obraná hra zapříčinila, že výsledek utkání skončil rozdílem dvou tříd. Soupeř odjížděl z Třebíče s pocitem dobře odpracovaného lehkého tréninku.

Poslední utkání v kalendářním roce 2022 tak pro Snipery skončilo velkou ostudou, bez vstřelení jediného gólu a pokud takto chtějí pokračovat, můžou o třetí nejvyšší florbalovou soutěž lehce přijít.

K dalšímu zápasu NL zajíždějí Snipeři v sobotu 7. ledna 2023 do Rožnova pod Radhoštěm a o týden později. 24.ledna od 18:00 hod přivítají na domácím hřišti SH města Třebíče na Hájku celek FBC Hranice. Oba příští soupeří jsou přímými sousedy Sniperů v tabulce, a proto oba zápasy musí brát třebíčští florbalisté jako doslova existenční.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Omlouváme se všem divákům a fanouškům za trapnost kterou jsme dnes předvedli. Přes vánoční svátky si musíme nechat projít hlavou chceme-li tuto soutěž hrát. To, co jsme dnes předvedli je málo i na divizi. Hostům gratuluji, přeji šťastnou cestu domů a všem pěkné a klidné svátky.“

Komentář trenéra FBC Vikings Kopřivnice Jana Monsporta: „Vítězný zápas a 3 důležité body jedou domů. 44 minut v naší režii, ale zbytek jsme se zbytečně naší nekoncetrovaností vzdalovali od našeho plánu. Nula vzadu pro oba naše gólmany je velkým pozitivem. Kasička se plní. Děkujeme soupeři a divákům a přejeme všem šťastné a veselé Vánoce“

Sestava Snipers: Brestovský, od 21.min. Bazala – Štveráček, Picmaus, Benáček, Kůs, Žák – Karpíšek, Maleček, Dlabač, Vochyán, Malich – Uher, Ruber, Suchomel, Janata, Mátl – Vejmělka, Horák

branky: 5., 19. Tomáš Janek, 9. Robert Socha, 12., 31. Ondřej Kubátko, 12. Ondřej Holaň, 13. Vojtěch Frýdl, 29., 52. Daniel Opatřil, 36. Jiří Toman, 43. Jakub Kostelník

rozhodčí: Michal Havelka - Zdeněk Mlčoušek; vyloučení: 1 : 0; využití: 0 : 1 diváků: 57; zásahy brankářů: Petr Brestovský 7, Jan Bazala 15 - Jakub Strakoš 10, Adam Strouhal 17; hráči utkání: Milan Picmaus – Vojtěch Frýdl