Související zápasy

Snipers Třebíč

Junioři vybojovali bronz

V sobotu 2. dubna 2022 odehráli třebíčští junioři svůj poslední turnaj sezóny ve Světlé nad Sázavou, kde se utkali s poslední Telčí a pátým týmem SK Jihlava.

Snipers Třebíč vs Florbal Telč 14:1 ( 4:1, 6:0, 4:0 )

Do zápasu vstoupili třebíčští hráči s jasnými pokyny. Vstřelit co nejvíce branek a žádnou nedostat. V první minutě plán dobře začal plnit Novák, když mu před branku naservíroval dorostenec Skála. Bohužel další střídání se nepovedlo Horákovi a „namazal“ za brankou soupeři. Telčský Bambula tak nahrával před poloprázdnou bránu Blechovi a ten se štěstím prostřelil Kedroně. Ve třetí minutě převzali otěže zápasu Snipeři, když Dvořák na půlce předal míček Procházkovi, ten utrhnul bránícího centra a ze střední vzdálenosti prostřelil brankáře Telče. Od té doby třebíčští hráči míček prakticky nepůjčovali telčským a v desáté minutě narýsoval po individuálním sólu Venhoda přihrávku do dobré pozice dorostenci Nechvátalovi a ten střelou nahoru skóroval. Ve čtrnácté minutě podobnou akci předvedlo duo Stránský s Jahodou.

Druhá třetina se hrála v podobném duchu. Sniper Stránský vyhrál buly, pinknul si s obránci, a naservíroval na levé křídlo Svobodovi, který se většinou nemýlí, 5:1. V 18. minutě se prosadil znovu dorostenec Skála, když mu dal příležitost na dorážku Venhoda. Za půl minuty navýšili účet Snipers Jahoda s Horákem. Druhý zmíněný měl příležitost zadělat si na svůj první hattrick v soutěžním utkání trestným střílením, ale neproměnil. V 21. minutě znovu vsítil branku Stránský, když mu před bránu vracel Nechvátal. Pak se výstavním vinglem blýsknul Bartes, když mu přes celou šíř poloviny Telče nahrával Jahoda. Ve 29. minutě Horák vstřelil také výstavní branku ze střední vzdálenosti po zpětné přihrávce Dvořáka. To už frustrovaný Jan Pokorný zahodil náčiní na střídačku a šel si odpočinout na 2+10 za nesportovní chování. Telčská trestná tak byla plná.

Podle pokynů trenéra Pařízka měli dát Snipers aspoň 12 branek, protože „desítku nepije“. Takže měli celou třetinu na dvě branky. V 35. minutě se ke kýžené metě přiblížil dorostenec Matěj Skála, když mu dobře načasovanou přihrávku dal Svoboda. O tři minuty později se prosadil nováček v řadách juniorů Roško, když mu na levé křídlo nahrával Dvořák a dorostenec se střelou na zadní poprvé zapsal do zápisu utkání v 2. lize juniorů. Trenérské duo Pařízek - Svoboda by potom rádo vidělo více přesný a kolektivní florbal s více přihrávkami, ale hráči v rauši si na hřišti dělali, co chtěli. Takže v předposlední minutě si Vojtěch Jahoda povodil několik hráčů Telče a servíroval další přihrávku přes šíř a Nechvátal se lehkým příklepem do víka nemýlil. V poslední minutě se prosadil Horák, když mu zády k brance nahrál do lepší střelecké pozice Skála.

Poslední Telč si tak připsala další prohru a Snipery mohlo mrzet leda neudržené čisté konto pro brankáře Romana Kedroně, který se musel celý zápas pekelně soustředit, protože rozchytaný rozhodně od soupeře nebyl.

Snipers Třebíč vs JSW BOHEMIA SK Jihlava 2:5 ( 0:1, 1:1, 1:3 )

Do tohoto zápasu Snipeři nevstoupili dobře, když ve třetí minutě chybu v rozehrávce potrestal Cakl. Servíroval mu do dobré střelecké příležitosti napadající Chovanec. Do konce třetiny se toho moc důležitého nestalo. Jihlavané se bránili, občas zkusili rychlý protiútok, ale bez úspěchu. Třebíčští útočili, ale bezzubě, bez nápadu a do bloku.

Juniorům Snipers tentokrát chytal dorostenec Jakub Veselý a musel se v bráně činit. Bohužel na střelu Jirků nedosáhl. Asistoval Milan Svoboda. Snížení zařídil luxusní pumelicí tahem Dvořák, když mu přiťuknul Novák a bylo to 1:2 z pohledu domácích. Bohužel Snipers proti SK nepálili ostrými a další branku ne a ne přidat.

V 34. minutě se znovu prosadil jihlavský Jirků, když vystihnul rozehrávku Sniperů na jejich polovině. Trenéři Třebíče si vzali oddechový čas s cílem usměrnit hráče v herním stylu, když se snažili sice hodně střílet, ale z nepřipravených pozic. S bloky a vystihováním finálních přihrávek si Jihlavané v tomto zápasu vedli výborně. Takže trenéři nabádali mladé Snipery hlavně k trpělivosti a v lepší zapojení herního myšlení. Jenže Stránský byl znovu proti Jihlavskému celku přemotivovaný a zaslouženě „šel bručet“ za hrubost. Třebíčští ubránili oslabení a nadechli se k závěrečnému náporu. Hned po osmnácti vteřinách se konečně trefil Adam Svoboda, když mu do běhu na levé křídlo přihrával Bartes. Jenže o necelou půlminutu studenou sprchu pro Snipery přinesl Adam, když znovu vystihnul rozehrávku na půlce a sólo nájezdem dotlačil míček za Veselého. Místo náporu šli v 44. minutě Snipers do čtyř kvůli sekání Nováka a přesilovou hru Jihlavy sehráli dobře Chovanec s Caklem. Třebíč zkusila půl minuty hru bez brankáře a obranná hra Jihlavy v tomto zápase dominovala. Junioři Snipers se tak rozloučili se sezonou zaslouženou prohrou, i když jim to příliš nevadilo

Umístění Snipers Třebíč v 2. lize juniorů bylo totiž před posledním utkáním již jasné a třebíčští junioři se druhý rok po sobě umístili na třetím místě. Z dvaceti zápasů odcházeli v 15 případech jako vítězové, i když dvakrát to bylo až po samostatných nájezdech. Ve zbývajících pěti utkání prohráli. Na zhodnocení sezony od trenérů a kapitána se můžete těšit příští týden.