Junioři úspěšní jen z poloviny

Poprvé v letošní sezóně nastoupili třebíčští junioři k ligovým utkáním, a hned před domácím publikem. To zapříčinilo zbytečnou nervozitu na hokejkách domácích a dle toho vypadal první zápas proti Světlé nad Sázavou. Do druhého utkání nastupovali Snipeři k derby se sousedními PSKC Okříšky, a ač oproti rannímu utkání v oslabené sestavě, tak s daleko větším sebevědomím a bez strachu z přísných pohledů z hlediště.

Sklo Bohemia Světlá n/S - Snipers Třebíč 7:6 (1:2, 3:2, 3:2)

Proti Světlé nad Sázavou to byl první zápas sezóny, to ovšem neznamenalo, že se do zápasu nedá vše. Třebíčští nevěděli co od soupeře čekat, protože se s ním moc často nesetkali, ale podobné to bylo i z pohledu soupeře. Hra se hodně přelévala z jedné strany na druhou a každou chvílí byl míček v moci jednoho či druhého týmu díky tomu, že si nikdo nedokázal pořádně přihrát. Přesto po první třetině měla Třebíč jeden gól k dobru, ale ve druhé třetině začal soupeř více tlačit a nehodlal v tom polevovat. Bohužel Snipeři se špatným bráněním sami obrali o vedení a zápas byl tedy vyrovnaný. Do třetí třetiny šli třebíčští s tím, že zápas musí zvrátit na svoji stranu, ale v první půlce poslední třetině dokázal soupeř odskočit na rozdíl dvou branek. Třebíči se ovšem podařilo srovnat, ale že je potřeba mít i trochu štěstí při hře platí i ve florbale. Bohužel v tomto utkání stálo více toho štěstí na straně soupeře, který v poslední minutě třetí třetiny dal, pro Snipery smolný gól na 6:7 a to znamenalo, že z tohoto zápasu odešli jako poražení.

Snipers Třebíč - PSKC Okříšky 9:5 (2:3, 6:1, 1:1)

Až na pár chyb, zaváhání a nedostatků se tento zápas postupně měnil k lepšímu. Začátek zápasu byl ještě hodně ospalý a neefektivní, ale na hráčích bylo vidět, že v tomto zápase se snaží udělat vše o poznání lépe než v tom předešlém. Polovina zápasu byla vyrovnaná jak gólově, tak i herně a to jenom kvůli vlastním chybám třebíčských. Sice domácí dokázali dát branky, ale taky je nechali lehce a zbytečně dát soupeři z Okříšek. Od vyrovnávacího gólu na 4:4 se ovšem Snipeři konečně zvedli a zjistili jak soupeře efektivněji přehrát. Díky zlepšené produktivitě přidali domácí čtyři góly a to ještě probíhala stále druhá třetina, ve které domácí předvedli doslova uragán. Ve třetí třetině aktivita trochu upadla, ale bylo to zapříčiněno tím, že domácí měli otěže utkání pevně v rukou a zodpovědně si střežili vydobytý náskok.

I přes zlepšený výkon je stále co zlepšovat a čeká Snipery ještě spousta práce. Kamenem úrazu byla špatná komunikace a u některých i ne moc dobrá orientace na hřišti. Dále je potřeba se vyvarovat zbytečných ztrát míčku a zlepšit efektivitu v zakončení. Co se zlepší do dalších utkání, se budou moci junioři přesvědčit v neděli 17. října 2021, kdy zavítají k dalším utkáním do Žďáru nad Sázavou.