Související zápasy

Junioři si zajistili třetí místo v tabulce

Po dvou týdnech vyjeli za dalšími zápasy třebíčští junioři do Žďáru nad Sázavou. S vidinou teoretické šance na druhé místo v tabulce jelo na ligu 9 hráčů a 1 brankář. První utkání sehráli Snipeři proti neoblíbenému soupeři ze Světlé, se kterým v této sezóně již dvakrát prohráli. Ke druhému utkání nastoupil soupeř z FBŠ Jihlava. Toho naopak Třebíč letos dvakrát porazila.

Snipers Třebíč – Sklo Bohemia Světlá n/S 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)

K utkání pušky přistoupily s jasným cílem: Konečně soupeře porazit. Od prvních minut bylo jisté, že oba týmy nebudou hrát v rukavičkách a uvidí se tvrdé souboje. Míčky odskakovaly od florbalek obou týmů, tato situace také zapříčinila první branku v utkání, po které se radovali hráči Bohemie. Stránskému míček přeskočil hůl a při přečíslení 2 na 1 překonal Kedroňe Končel. Každá chyba z obou stran mohla být kritická. V čase 5:52 po krásné střele pod horní tyč vyrovnal Novák po nahrávce Svobody. Utkání bylo hodně o důslednosti a přesnosti přihrávek. Na začátku 12. minuty ovšem Horák zbytečně ztratil balónek před brankou Snipers a Smejkal po rychlé kombinaci zakončoval do prázdné branky a vrátil Světlé vedení. Co se týče kombinační hry, měli navrch Třebíčští, soupeř většinou hrozil po rychlých protiútocích.

Do druhé části vstoupili Snipeři s jasným cílem, a to vyrovnat. Začali více prověřovat brankáře Kopeckého. V sedmé minutě toto úsilí přineslo ovoce. Po rychlé rozehrávce z vlastní poloviny skóroval Stránský, asistoval Pacal. Bylo vyrovnáno a ani jeden tým nechtěl inkasovat. Zápas pokračoval poměrně bez tempa, nikdo se nikam nehnal. Ve 12. minutě to narušil faul Pacala na dvě minuty za blokování hole při střele soupeře. Světlá měla příležitost znovu získat vedení na svou stranu. Avšak obranný blok pušek výborně pracoval a prakticky nedovolil soupeři dostat se do zajímavé příležitosti.

Začátek poslední části patřil třebíčské „Junce.“ Nejprve po chybě obránce při rozehrávce fantasticky zastavil střelu do odkryté brány Brzoně Kedroň, následně Snipers poprvé do vedení poslal přesnou střelou kapitán Pacal po přihrávce od Stránského. Hráči ze Světlé začali být lehce podráždění, což vyústilo ve zbytečný faul na Horáka od kapitána Smejkala. Ten si šel na dvě minuty odpočinout za nedovolené vrážení. Na trestné lavici nepobyl ale ani minutu. Po několika přihrávkách se k míčku dostal Horák a přesnou střelou z půlky 20 nad led potrestal zákrok na sebe. Snipeři tak vedli již o dvě branky a Světlá byla čím dál více napružená. V sedmé minutě naprosto nesmyslně Hofman u mantinelu vyhodil Stránského a byl náležitě potrestán dvěma minutami za nedovolené vrážení. Mrzet ho to mohlo ještě více, když z trestné lavice viděl, jak Venhoda střelou do pravé šibenice dává pátou branku Snipers. Junioři s vidinou vítězství nechtěli dopustit drama, ale po chybě při špatně rozebrané standartní situaci se od mantinelu prosadil Brzoň. Snipeři ale jinak dobře bránili, a když už nějaká střela letěla na bránu, s pohodou ji Kedroň chytil. 23 vteřin před koncem ovšem Světlá již v šesti hráčích na hřišti dala kontaktní branku. Po nešťastném odrazu posunul Smejkal na Brzoně a ten ze stejného místa, jak u předešlé branky, znovu trefil naprosto přesně. Snipers i tak nakonec uhájili vítězství a mohli se radovat ze šesté výhry v řadě a jistoty konečného třetího místa v tabulce.

FBŠ JIHLAVA – SNIPERS TŘEBÍČ 6:7pn (0:2, 3:2, 3:2)

Ve druhém utkání dne šlo odstřelovačům o živení teoretické šance na druhé místo, ale to by museli porazit Jihlavu za tři body. Nadějně k tomu nakročil ve 2. minutě Stránský, když se prosmýkl mezi obranou FBŠ a nádherným taženým bekhendem poslal míček do vinglu. Jihlava spoléhala na nejproduktivnějšího hráče ligy Křivánka a zásobila ho spoustou nahrávek, ten však na Kedroně v první části recept nenašel. Naopak v 10. minutě odskočili Snipers do dvoubrankového vedení. Pacalovi při kličce sjel míček ke Dvořákovi a ten střelou z první rozvlnil síť podruhé.

V prostřední třetině bylo ještě lépe. Stránský si ke konci 19. minuty naběhl na střed hřiště při zámku jihlavského bloku, otevřela se mu možnost střely a nezaváhal, brankář se zakrytým výhledem neměl šanci. Tříbrankové vedení trvalo celých 19 vteřin, Křivánek konečně zužitkoval své schopnosti a otevřel střelecký účet ze strany FBŠ. To Jihlavu nakoplo a najednou byly jejich hráči všude dříve, měli více ze hry a hnali se za vyrovnáním. Ve 25. minutě vstřelil kontaktní gól nikdo jiný než Křivánek. A Jihlava pokračovala. O 36 vteřin později bylo vyrovnáno. Tentokrát Křivánek nabil Zinkovi do nadějné pozice, kterou zužitkoval náramně. Třebíčským trvalo se z toho šoku dostat do 28. minuty, kdy Stránský po nabídce Venhody zkompletoval hattrick.

Do třetí části vstoupily oba týmy opatrně, Snipers chtěli v klidu dohrát utkání a případně navýšit vedení, Jihlava již nechtěla inkasovat a vyčkat na svou příležitost k vyrovnání. A příležitost přišla. V 37. minutě vyrovnal Kudrna po zakončení do prázdné brány. A bylo ještě hůře. Za 13 vteřin duo Zinek – Křivánek poslalo FBŠ poprvé v zápase do vedení. Pušky najednou musely dotahovat a byly v nepříjemné situaci. Ještěže si Horák na sobotní zápasy sbalil střeleckou formu. Z půlky po nahrávce Svobody trefil střelou utkání úžasně pod levé víko a vyrovnal. Snipers museli dál šlapat naplno, aby si udrželi naději na druhé místo. Na začátku 44. minuty zavelel kapitán Pacal, když se po přihrávce Dvořáka zpoza branky nejlépe zorientoval a vrátil vedení na třebíčskou stranu. Tohle už Snipeři nechtěli pustit. Trenér Pařízek si vzal oddechový čas, aby trošku přerušil tlak Jihlavy a uklidnil své svěřence. Bohužel vyrovnání přeci jen přišlo. Po sporném zákroku na Venhodu v rohu hřiště přihrál Rychecký před branku, kde Křivánek také završil hattrick. Bylo srovnáno a utkání dospělo do nájezdů.

První se v nájezdové loterii rozjel Zinek, ale Kedroně bekhendovým blafákem nenachytal. Ze strany Sniperů si míček vzal Pacal. Zkusil svoji klasiku také do backhandu, ale míček mu utekl, než jej mohl uklidit do klece. Na řadu šel nejlepší jihlavský hráč Křivánek, také si vylámal zuby na Kedroňovi. K nájezdu se poté postavil třígólový Stránský, pomalu došel až k Jonákovi a střelou k levé tyči dal již čtvrtou branku v utkání. Poslední z jihlavských hráčů jel Wiesner, ale Kedroň ukázal svou sílu v nájezdech a vychytal i poslední nájezd. Třebíčští junioři tak zůstali i posedmé neporaženi, ztrátou jednoho bodu však definitivně ztratili šanci na druhé místo a s jistotou zůstanou v tabulce třetí.