Související zápasy

Junioři na domácím hřišti soupeře deklasovali

Po vánočně-novoroční měsíční pauze se opět rozeběhl kolotoč 2. ligy juniorů a třebíčští Snipeři se představili na domácím hřišti. Junioři dostáli přísloví můj dům, můj hrad a oba soupeře vyprovodili rozdílem třídy.

Snipers Třebíč – FBŠ Jihlava 11:7 (3:2, 7:2, 1:3)

První utkání v novém roce sehráli třebíčští junioři proti soupeři s Jihlavy, jenž přijel pouze se šesti hráči do pole. Od začátku utkání bylo jasné že Snipers budou hrát do plné obrany a bude na nich, aby tvořili hru. Avšak první se radoval soupeř. Špatně načasovanou přihrávku vystihl jihlavský Křivánek a po samostatném úniku nekompromisně zakončil. Za minutu a jednu vteřinu bylo naštěstí srovnáno. Pacal našel přesnou přihrávkou přes osu hřiště Stránského, který rychlým zakončením do vinglu překonal brankáře. Třebíč obléhala jihlavský blok, bohužel znovu šel do vedení soupeř, po protiútoku znovu zakončil Křivánek. Vyrovnání ve 14. minutě zařídil střelou Svoboda po přihrávce Pacala. Ještě do konce první třetiny „Junka“ otočila vývoj a na 3:2 se trefil Venhoda, zpoza branky přesnou nahrávku vymyslel Jahoda.

Začátek druhé třetiny patřil odstřelovačům. 34 vteřin po začátku třetiny druhý gól vsítil Svoboda po kombinaci s Makovickým. FBŠ stále nechtělo odejít poražené a kontaktní branku zkompletoval hattrick Křivánek. Třebíčská obrana byla v tomto utkání jednoduše zamrzlá. Po inkasované brance byl vyloučen za sekání Venhoda. Junioři tak museli bránit soupeřovu přesilovku, avšak soupeř nečekal, že ve čtyřech budou Snipeři daleko nebezpečnější. Minutu z přesilové hry se jihlavská florbalka nedotkla míčku a znovu do dvoubrankového vedení poslal Třebíč Procházka, když napotřetí během střídání prostřelil brankáře. Jihlava stále měla početní výhodu, ale pušky byli k nezastavení a znovu ve vlastním oslabení skórovali. Hattrick na straně Třebíče završil i Svoboda znovu po nahrávce Makovického. Tyto okamžiky utkání konečně zlomily na stranu našich juniorů. A ti pokračovali v navyšování náskoku. Na 7:3 upravoval druhou brankou v utkání Venhoda po nabídce od Pacala. Druhý jmenovaný se prosadil o 5 minut později po obtočení soupeřovi branky, asistoval Makovický. V 28 minutě vybídl Stránský v přečíslení Domenteho a ten se nemýlil. Desátou třebíčskou branku vstřelil Jahoda po přenesení hry od Venhody. Do konce třetiny ještě upravil skóre jihlavský Böhm.

Třetí část utkání byla ze strany Snipers laxní, jakoby už se viděli po zápase v šatně. Ve 34. minutě čtvrtou branku v utkání přidal Křivánek. Třebíčští přestali být aktivní a produktivní. Výjimkou byla situace ze začátku 36. minuty, kdy při standartní situaci v útočném rohu Stránský dobrým přehledem o hře a přesnou přihrávkou našel zakončujícího Pacala, který trefil přesně horní růžek branky. To bylo ze strany odstřelovačů vše. Laxní přístup a neaktivita vedly k dalším dvěma inkasovaným brankám, o které se postaral Křivánek, který zakončil utkání se skórem 6+1. Půl minuty před koncem utkání stihl ještě Pacal zbytečně faulovat soupeře, a šel „bručet“ za nedovolené bránění. Utkání tedy skončilo výhrou Snipers, ale se svým výkonem určitě kromě druhé třetiny nemohli být spokojeni.

PSKC Okříšky – Snipers Třebíč 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Druhé utkání již bylo pro Snipery přívětivější, jelikož nemuseli dobývat blok soupeře. Obrana byla již taková, jak má být a brankář Kedroň pochytal spoustu střel. V první třetině padla jediná branka. O tu se postaralo v 5. minutě duo Stránský – Pacal. Podobně jako v předešlém zápase, standartní situace tentokrát byla na středu hřiště, první jmenovaný vystihl moment, kdy bude soupeř střídat a nabídl na střelu Pacalovi, který nepohrdl a střelou mezi nohy překonal brankáře Okříšek. Zbytek třetiny byl boj o míček, bylo k vidění spousta osobních soubojů a zablokovaných střel.

Začátek druhé třetiny patřil puškám. Novák vysunul dopředu Makovického. Ten zakončením pod horní tyč poslal Třebíč do dvoubrankového vedení. Druhá část patřila spíš brankářům a jejím brankám. Kapitán Okříšek Uher orazítkoval obě krajní tyče během 5 minut. Kapitán na třebíčské straně Pacal také střelou líznul brankovou konstrukci, Svoboda zase nastřelil horní tyč. Nakonec necelé dvě minuty před koncem části Okříšky dosáhli kontaktní branky, po naivním výběhu a následném odevzdání míčku Pacalem. Brabcova tečovaná střela Venhodou i brankářem Kedroněm sice za čárou neskončila, avšak do zcela odkryté branky neváhal Doležal.

Zkraje třetí části si však vzali Snipeři dvoubrankové vedení zpět. Po přihrávce Makovického se nádhernou střelou „pod víko“ prosadil Novák. Znovu se na hřišti začalo „bojovat“ o míček a tyče znovu zvonily. Zlomovým okamžikem byla situace ze 41. minuty, z útočného rohu nabil Makovický Venhodovi a ten příklepem vsítil čtvrtou branku třebíčské juniorky. Okříšky si následně vzali oddechový čas, a chtěli se pokusit o hru bez brankáře. Než se k tomu stihli hráči dopracovat, na konečných 5:1 svým druhým gólem v utkání a čtvrtým kanadským bodem rozhodl Makovický, nahrával Pacal. Snipers tedy vyhráli i druhý zápas, na který můžou vzpomínat daleko lépe, protože bylo odpracované od pečlivé obrany.