Junioři i napodruhé úspěšní jen na půl

K druhému turnaji zajížděli třebíčští junioři do Jihlavy, kde se utkali s mistním klubem SK a druhý zápas odehráli proti soupeři z Dačic.

SK Jihlava vs. Snipers Třebíč 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

První zápas dne naši junioři sehráli proti nepříjemně zataženému soupeři z Jihlavy. Začátek byl hodně nervózní ze strany hráčů Třebíče. Již ve druhé minutě šli jihlavští do vedení, když si svěřenci trenéra Pařízka nedokázali pokrýt při rozehrávce soupeře z rohu nabíhajícího Mopilse a ten ze vzduchu trefil přesně polo odkrytou branku. Junioři Třebíče poté začali hrát to, co umí a po zbytek utkání byli na míčku hlavně oni. To vyústilo ve dvouminutové vyloučení na straně Jihlavy za blokování hole, ale jelikož se jednalo o první přesilovou hru v sezóně, tak si to vybralo svoji daň. Mopils vystihl přihrávku a z protiútoku překonal bekhendovým blafákem třebíčského brankáře. Do konce první třetiny se toho už více nestalo.

Začátek druhé třetiny probíhal jako celá první. Třebíčští tlačili a SK jen čekalo na chyby, které trestalo. Ve dvacáté minutě už šlo do vedení 3:0. Snipers se konečně dostali do zápasu v 27. minutě, po střele z první Kružík překonal mezi nohy brankáře domácích. To hráče Snipers nakoplo a za necelou minutu Buchtela po náběhu s balónkem od mantinelu střelou k tyči dal kontaktní branku. Třebíč se za vidinou vyrovnání hnala až příliš a Jihlava po krásné střele znovu odskočila na rozdíl dvou branek.

Ve třetí třetině se hrálo pouze na jednu branku. Třebíčští tlačili, ale dohromady trefili branku pouze párkrát, takže jen korigovali skóre. Kružík zpoza branky dostal nahrávku, znovu napřáhl a přízemní střelou k tyči nedal brankáři šanci.

Branky a asistence: 27.min Kružík (Pacal), 28.min Buchtela (Procházka), 31.min Kružík (Dvořák)

Snipers Třebíč vs. TJ Centropen Dačice 6:4 (1:0, 1:2, 4:2)

Druhý zápas Snipeři sehráli s běhavým soupeřem z Dačic, který sice byl v menším počtu, ale na jejich výkonu to nebylo znát. Do vedení se dostali Snipeři ve třetí minutě po kombinaci Kružíka se zakončujícím Venhodou. Celou třetinu byli naši hráči aktivnější, avšak další branku nepřidali.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe juniorům z Dačic. Dvěma slepenými brankami během dvou minut překlopili vedení na svou stranu, ale Snipeři hned začali na soupeře tlačit a ještě do konce třetiny vyrovnali znovu díky duu Kružík - Venhoda. Druhý jmenovaný po skvělé přihrávce měl lehkou práci.

Tlak Sniperů pokračoval i ve třetí třetině. Robotka i za pomocí štěstí překonal brankáře hostí a junioři šli opět do vedení. Za minutu a deset vteřin bylo opět srovnáno díky Sedlákovi, ale Snipeři si šli za vítězstvím a po kombinaci všech pěti hráčů Procházka mířil naprosto přesně. Za další minutu bylo ještě veseleji, protože třebíčští znovu udeřili, kdy Dvořák trefil odkrytou branku po skvělé přihrávce od Jahody. Zároveň se ukázalo, že se jednalo o vítěznou branku utkání. Dačice se bleskovým gólem ještě snažili udržet ve hře, ale nebylo jim přáno. Nakonec ještě upravil skóre Bartes po kombinaci s Venhodou, který si připsal již třetí bod v zápase. Další góly už zápas nepřinesl, a tak Snipeři si připsaly další tři body do druholigové tabulky.

Branky a asistence: 3.min Venhoda (Kružík), 26.min Venhoda (Kružík), 32.min Robotka (Šípka), 35.min Procházka (Robotka), 36.min Dvořák (Jahoda), 39.min Bartes (Venhoda)