HraniceSnipers
5:2(1:1,3:0,1:1)
so 5. 3. 2022 17:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 3. kolo

Festival zahozených šancí

Po dvou úvodních domácích výhrách odjížděli Snipeři ke třetímu utkání čtvrtfinálové série play-off Národní ligy do Hranic s cílem nepřipustit komplikace a postupový třetí bod získat jak nejdříve to je možné.

FBC Hranice – Snipers Třebíč   5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Oba týmy začaly utkání podle opatrných not a hra byla od úvodního hvizdu velmi svázaná snahou neinkasovat jako první. Bezbrankové skóre vydrželo až do desáté minuty. To Brestovský před sebe vyrazil jednu z dalekonosných střel domácích, obrana Sniperů neuhlídala při dorážce hranického Kolajtu a domácí šli do vedení. Nicméně poprvé do šaten se šlo za srovnaného stavu zásluhou úspěšné trefy třebíčského Žáka v předposlední minutě třetiny.

Ve druhé části chtěli Snipeři pokračovat v soustředěné hře a zodpovědné obraně. Jenže hned v úvodu inkasovali druhou branku z hole Mikela. Třebíčský tým sice následně měl mírnou územní převahu a míček častěji na svých holích, ale střely byly buď nepřesné, nebo si s nimi poradil domácí gólman Kosar. Navíc přišly obranné chyby v podání Snipers a domácí byli přesní. Nejprve Mikel, v další minutě Chodil rozvlnili síťku za Brestovským a donutili hosty k timeoutu už ve druhé třetině. Snipeři se v závěru této části dalších nepřesností vyvarovali, v útoku však produktivní nebyli.

Závěrečnou třetinu Snipeři ještě zahájili v oslabení po vyloučení Štveráčka v poslední minutě druhé části. Hranické převaze se ubránili, aby si vzápětí zahráli přesilovku i oni. Jenže silná zbraň ze zápasů v základní části soutěže teď nefungovala, skóre se neměnilo a čas ubýval. Navíc chvíli po nevyužité přesilovce přidali domácí pátý gól. Třebíčští florbalisté ještě korigovali stav druhým gólem díky důraznému Malichovi, ale víc už jim přáno nebylo i díky vyloučení Janaty v posledních dvou minutách utkání. Zápas rozhodla větší produktivita domácích, kteří bezezbytku využili obranných chyb hostů. Snipeři se Hranicím vyrovnali v počtu střel na branku, jenže na rozdíl od střel domácích střely Třebíče trefovaly tyčky domácí branky.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, kdy naše zaváhání domácí trestali. Domácí podržel jejich gólman a tyčky okolo něj. V uších mu bude zvonit asi ještě ráno. Zítra je taky den, máme druhý pokus.“

Komentář trenéra týmu FBC Hranice Marka Hlocha: „Dneska super výkon. Zítra musíme potvrdit. Děkujeme fantastickým divákům za podporu.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Maleček, Homolka, Machálek, , Černý – Benáček (0 gólů+1přihrávka), Žák (1:0), Malich (1+0), Kuželka, Vochyán (0+1), Kůs, Svoboda Alex., Dlabač, Janata, Mátl, Stránský, Jahoda, Procházka,

branky: 10. Jan Kolajta, 21. René Mikel, 27. René Mikel, 29. Jaromír Chodil, 47. Jiří Vraj - 19. Martin Žák, 54. Zdeněk Malich

rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 87; zásahy brankářů: Jakub Kosar 38 - Petr Brestovský 36; nejlepší hráči: Jakub Kosar – Martin Žák