128_20221123_095556.jpg

Elévové stříbrní na turnaji v Netolicích

17. listopadu, v den státního svátku, přijali naši elévové pozvání k účasti na Svátečním florbalovém turnaji v Netolicích. Místní tým Rafanů spolu s Dětským domovem mládeže letos organizoval už 6. ročník, Snipeři se účastnili poprvé.

Do 150 km vzdálených Netolic jsme vyrazili ve čtvrtek ráno, tři útočné lajny se už cestou těšily na první zápas. V místní sportovní hale nás čekal místní tým Rafanů, dále týmy ze Lhenic, Březí, Soběslavi a Českých Budějovic. Týmy třebíčských Sniperů a Štírů z Českých Budějovic dle předpokladů vyhrály své skupiny a po výhrách i v semifinálových zápasech se potkaly proti sobě ve finále. Tam se už hrál rychlý a pěkný florbal. Většinu hracího času byla hra vyrovnaná, ale Štíři tahali za trochu delší konec a lehkou převahu dotáhli do vítězného konce 5:3.

Bylo zajímavé potkat se s jinými týmy, než jsme z většiny sezóny zvyklí. I sportovní vyplnění svátečního volna bylo výjimečné a všichni jsme si ho užili. Uvidíme, jestli se turnaje příští rok zúčastní třeba i tým přípravky a mladších žáků.