189_20240116_141701.jpg

Elévové na zimním PFC 2024

Protože Vánoce byly dlouhé a nudné, vydali se elévové hned první lednový víkend v novém roce na turnaj Prague Floorball Cup 2024. Už z názvu je patrné, že jsme jeli do Prahy a ne poprvé. PFC už dobře známe z předchozích let.

V naší kategorii B13 se do turnaje přihlásilo rekordních 35 týmů z Česka i Slovenska. Dalo se tušit, že konkurence bude vysoká. Do základní skupiny jsme byli nalosováni spolu s Pantery z Otrokovic, týmy z Chomutova, Olomouce a Písku.

První zápas proti hráčům z Písku potvrdil vyrovnanost týmů a to doslova, protože výsledek po dvou poločasech byl 4:4. Soupeře druhého zápasu z Olomouce jsme už loni potkali a opět se očekával těsný souboj. Tentokrát ale bohužel pro náš neprospěch, těsně o jeden gól 2:3. Večerní zápas v 18 hodin jsme chtěli zabojovat, ale drobné chyby nás zradily a zase prohra o gól 3:4. Poslední a určitě nejtěžší zápas skupiny nás čekal až druhý den brzy ráno proti Panterům z Otrokovic. Viděli jsme rychlý a útočný florbal na obou stranách, výsledkově nakonec 2:4 pro Pantery. (Jen pro srovnání – Panteři skončili v turnaji druzí a s vítězem turnaje z Mladé Boleslavi remizovali ve finálové skupině 3:3. Naše základní skupina byla výsledkově nejvyrovnanější. Ale na to se historie neptá a na smůlu se nevymlouváme).

Druhý den jsme pokračovali v dohrávkách. První zápas proti slovenskému týmu ŠK Lido Prirodovedec jsme vyhráli 6:3 a druhý proti Jablonci taktéž 4:0. Domů jsme tedy jeli všichni unavení, ale s dobrou náladou.

Na závěr musím poděkovat všem rodičům, kteří nám trenérům na turnaji pomáhali. Ať už s převozem dětí na jednotlivé haly, tak samozřejmě s podporou týmu a fanděním! Děkujeme.

Sestava týmu: G – Tomáš Světlík, Patrik Böhm, Honza Kočí, Mety Honzík, Ondra Tomek, Kuba Knap, Dominik Procházka, Nikolas Polovčík, Vašek Novák, Adam John

Trenéři: Jakub Honzík, Radek Procházka