Dvacet kulí z Brna

V neděli 26.9. 2021 zajíždělo třebíčské Béčko mužů k dalšímu diviznímu zápasu. Tentokrát s Hornets Brno ZŠ Horní v brněnských Tuřanech. Tým disponoval třemi kompletními formacemi a dvěma posilami z Áčka, brankářem Petrem Brestovským a Jiřím Blahou. Ale šesti juniory. Cíl byl hrát zodpovědně, aby se kvalitní soupeř nedostal snadno do svojí hry.

Hornets Brno ZŠ Horní - Snipers Třebíč B 20:2 (6:1, 7:0, 7:1)

Utkání začalo opatrně a první nebezpečnou šanci si připravili hosté. Dokonce ve čtvrté minutě měli přesilovou hru po nebezpečném došvihu. V početní výhodě si ale třebíčští počínali bezzubě. V šesté minutě se zapomněl obránce Vojtěch Jahoda a hasil brankovou situaci sekáním až v brankovišti. Následné trestné střílení zkušeně proměnil Patrik Fabián. Ještě tu samou minutu se prosadil Robin Růžička krásnou střelou ze střední vzdálenosti pod horní tyčku Rambouskovi branky. A tímto se doslova roztrhnul pytel s šancemi a brankami Hortnets. Domácí předváděli chytrý florbal s postavením vysoko a čekáním na chyby, kterých třebíčští dělali opravdu hodně. V 18. minutě už domácí vedli 6:1. Naděje pro Třebíč se naskytla druhou přesilovou hrou po sekání domácích takzvaně „přes párky“. Přesilovka Sniperů byla o dost lepší jako první a vypracovali si tři dobré střelecké příležitosti. Branku ale nevsítili.

Druhá část byla jen o domácích a o tom, kolik dají branek. Zkušenost, lepší fyzická kondice a sehranost se projevila na plno. Hosté nevěděli, jak mají „na kolotoč“ naskočit a v klíčových pasážích hry byli u míčku vždy později, než bylo třeba.  Vyústilo z toho sedm branek Hornets.

Do evidentně poslední části nastoupil do branky Třebíče Petr Brestovský a hosté dohrávali na dvě formace, protože čtyři hráči buď už nemohli, nebo bez motivace hráli špatně. Vlastně nikdo z Třebíče nehrál nějak dobře. Brňané toho využili a ještě přidali jeden rychlostní stupeň. V desáté minutě svítilo na časomíře už 15:1. Pak se prosadil s vypětím všech sil výbornou střelou „z voleje“ Rudolf Horák, po nahrávce zpoza branky Tomáše Nestrojila. Domácí ale měli jasný cíl, dát dvacet gólů a to se jim podařilo dvě vteřiny před koncem. Třebíčský Brestovský za jednu třetinu vytáhl z branky sedm míčku, ale 17 krát nedovolil domácích skórovat. To byl snad jediný člen Snipers, kterého mohl trenér Josef Pařízek pochválit.

Třebíčské juniory a muže B čeká ještě hodně práce, aby v divizi neměli takové herní a výsledkové výkyvy. Reputaci si mohou napravit již tuto neděli na domácí palubovce proti Orlicku-Třebovsku.

Komentář trenéra domácích Pavla Brücknera: Zápas jen o nás, zastříleli jsme si. Děkujeme soupeři i divákům za utkání.

Komentář trenéra Snipers Josefa Pařízka: Globálně vzato nás čeká ještě hodně práce a hráči už musí opravdu zlepšit přístup k tréninkům, k přípravě na zápasy a rozmyslet se, zda budou hrát stabilně divizi nebo Národku. Blahopřeji soupeřům a děkuji za férové utkání.

Sestava Snipers Třebíč: Rambousek (od 41.min Brestovský); Jahoda – Havelka, Pacal – Venhoda, Kružík – Svoboda; Nestrojil M. – Hobza – Nestrojil T., Buchtela – Procházka – Novák, Blaha – Horák - Švejda

branky: 6. Patrik Fabián, 6. Robin Růžička, 13. Vincent Drápal, 14. Tomáš Rak, 15. Vojtěch Smutný, 18. Patrik Fabián, 25. Patrik Fabián, 27. Martin Janiczek, 29. Filip Barus, 31. Filip Barus, 34. Patrik Fabián, 37. Daniel Havel, 39. Daniel Havel, 42. Tomáš Havlíček, 45. Dominik Sláma, 51. Vincent Drápal, 51. Tomáš Rak, 55. Jiří Žák, 58. Filip Barus, 60. Tomáš Rak - 15. Kryštof Buchtela, 50. Rudolf Horák;

rozhodčí: Michal Havelka - Jan Kvapil; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Bořek Králík 20 - Tomáš Rambousek 21, Petr Brestovský 21; nejlepší hráči: Patrik Fabián - Jiří Blaha