23_20210223_172439.png

Druhý z mušketýrů

Píše se rok 2004 a na florbalové mapě se objevuje nový klub - Snipers Třebíč. Za svoji poměrně krátkou dobu působení se stal hegemonem na Vysočině. Ve svých řadách má poslední „tři mušketýry“, tři hráče, kteří v klubu působí od jeho počátků. Naše klubová redakce je oslovila a dala jim několik stejných otázek. Dnes vám přinášíme rozhovor s druhým ze „tří mušketýrů“ klubu, dalším ze tří hráčů, kteří ve Sniperech působí od samotného založení Snipers Třebíč. Přečtěte si povídání s gólmanským doyenem Petrem Brestovským:

1) Jak ses dostal do klubu?

Měl jsem to štěstí, že jsem byl v klubu od založení. K florbalu a ke klukům (Mišák, Pekli, Tomimino, Tom Veselý) mě ve 14 -ti přivedl spolužák a kamarád Martin Veselý. Kluci hráli 2xtýdně pro zábavu v malé sokolovně ve Starči a nikdo asi ani nepomyslel, že by z toho vznikli Snipers.

I vlakem se v roce 2004 cestovalo na zápasy
I vlakem se v roce 2004 cestovalo na zápasy

2) Pamatuješ si na svůj první zápas a co si z něho vybavíš?

Určitě pamatuju! První mistrovský zápas byl i první oficiální zápas Snipers a bylo to doma v září 2004 s Letovicemi. Výhra 9:0. Nula se pamatuje dobře, protože moc dalších už potom nebylo.

3) Sestav nejlepší lajnu dle sebe ze všech hráčů historie klubu (G, LO, PO, LK, C, PK) a proč si vybral tyto hráče?

Tohle je dost těžký úkol. Za ty roky jsem hrál a hraju s opravdu hodně skvělými spoluhráči a dal bych dohromady spíš celou sestavu jen ze Snipers hráčů. Zkusím vybrat ty, se kterými jsem toho prožil opravdu hodně už od juniorské kategorie a myslím si, že to jsou jedni z těch nejlepších, co hráli a zanechali za sebou velkou "stopu" ve Snipers.

PO – Furdan Štefan: kdo ho viděl hrát, tak asi uzná, že je to ten nejlepší, co na Vysočině hrál. Klika, že jsem si s ním mohl zahrát.

LO – Kočí Jakub: skvělý florbalista i člověk, ne náhodou se dostal do Bulldogs Brno a rozhodně se tam neztratil. Kapitán celé téhle sestavičky.

LK - Pavel Štěpánek: hned jak přišel do klubu, tak bylo jasný, že to bude neskutečný hráč a historické bodování Snipers to potvrzuje. Je typ hráče "dejte mu míček a běžte se radovat". Když hrál, tak vždy byla šance, že vyhrajeme s kýmkoliv.

C - Petr Štěpánek: Peťa byl, je a bude bodový. Ze všech těchto kluků v "All-Stars" přišel do Snipers jako první a díky němu jsem všechny poznal. Pro Snipers udělal na hřišti opravdu moc.

PK - Míra Jakub: nejdřív Sniper v útoku, později se v pohodě "přetransformoval" na beka, kde využíval své výborné střely tahem.

G – Brestovský Petr: Všichni tihle kluci jsou nejen super florbalisti, ale taky hlavně dlouholetí kamarádi, a pokud by se tahle sestava opět sešla, tak bych si moc rád (a neskromně) za nimi zachytal. Sice by byl výsledek jako vždy s nimi 15:10, nebo tak podobně, ale já si už na to s nimi zvykl :)

Tedy ideální sestava dle mě je: Brestovský, Furdan – Kočí, Štěpánek Pavel – Štěpánek Petr – Jakub

Momentka ze zápasu s Florecem Brno

4) Rozdíl mezi začátky klubu a současností?

Jedním slovem: Obrovský! Klub začal o cca 10 -ti "statečných", kteří jezdili na všechny zápasy. Teď jsou Snipers počtem mužstev asi největším klubem na Vysočině.

5) Tvůj nejhezčí gól (zákrok)?

Otázka spíš pro hráče a góly. Jako gólman bych řekl, že můj nejhezčí zákrok je každý další, kterým pomůžu k vítězství.

6) Jaký největší úspěch jsi v klubu zažil?

No, upřímně jsem těch úspěchů tady moc nezažil. Každý postup o ligu výše je úspěch, ať to bylo s juniorkou, muži A nebo muži B. Nyní je úspěch každý rok se udržet v národní lize, což je pro klub z Vysočiny v konkurenci skvělých týmů z východu opravdu challenge.

7) Pro mnoho sportovců je konec kariéry okamžik hrůzy, který se snaží oddalovat, co to jen jde, z pocitu prázdnoty. Je to i Tvůj případ?

Na konec jsem zatím nepomyslel, pokud bych na to začal myslet, tak by to byl asi začátek konce. Snažím si užít každý moment se spoluhráči, a dokud budu užitečný pro tým a budu mít v sobě soutěživost a touhu po vítězství, tak budu hrát.

8) Co bys vzkázal mladým dravým Sniperům?

Za 1. bych rád poděkoval každému, kdo nás chodí podpořit na zápasy. A co vzkázat? Užijte si každý trénink! Nemyslím tím jen cvičení a hru, ale i to, že máte možnost být ve skupině svých vrstevníků, se kterými si užijete spoustu srandy. Pokud máte florbal opravdu rádi, neomezujte se jen tréninkem. Bavte se florbalem, kde jen máte možnost! Stačí jen míček, florbalka a troška místa okolo sebe.

Radost po vítězném zápase z letošní sezóny

9) Co ti florbal vzal a dal?

Co mi florbal vzal? Určitě je to obrovský žrout času. Nejsme profesionálové, ale na zápasy jezdíme na celý den, někdy i víkend + někteří 4 x týdně trénink. To vše ve svém volném čase po práci, nebo škole. Chce to hodně tolerance od našich nejbližších.

Co mi florbal dal? Určitě několik přátel na celý život, se kterými mám už teď spoustu zážitků! Taky spoustu dalších super lidí, které jsem poznal po celé republice, ať jsou to bývalí spoluhráči, soupeři, rozhodčí, nebo prostě lidi, kteří se okolo florbalu pohybují.

10) Jak moc ti florbal chybí v současné "covidové době"?

Florbal mi chybí! Asi to bude znít jako laciná fráze, ale hlavně mi chybí "kabina". Většina kluků není přes týden v Třebíči, takže se celý týden těším, až se sejdeme na tréninku, a nebo na zápase. To teď bohužel nejde.

11) Doporučil bys Snipery novým zájemcům o florbal, případně proč zrovna Snipers?

Určitě! Kdo má rád florbal třeba ve škole, tak tomu bych doporučil, ať přijde a vyzkouší si florbal ve Snipers. Je zde spousta ochotných lidí, kteří se jim budou věnovat a pomáhat jim v rozvoji.

Děkujeme „Brestymu“ za rozhovor, přejeme hodně zdraví a ještě mnoho úspěchů v modrobílém dresu Snipers. Na další povídání s veteránem našeho florbalového klubu se můžete těšit ještě v tomto týdnu. A bude to stát za to!