SnipersHranice
11:3(2:0,5:2,4:1)
so 26. 2. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 1. kolo

Domácí prostředí využili Snipeři stoprocentně

Florbalisté Snipers Třebíč zahájili dvěma zápasy čtvrtfinále play-off Národní ligy – východ se soupeřem z Hranic. Poprvé v historii svého působení v třetí nejvyšší soutěži začínali sérii doma, a přestože druhý zápas přinesl velké drama, využili Třebíčští této výhody na sto procent a ujali se vedení 2:0 v sérii hrané na tři vítězné zápasy.

Snipers Třebíč – FBC Hranice  11:3 (2:0, 5:2, 4:1)

První zápas přinesl opatrný začátek, Snipeři se chtěli vyvarovat zbytečných chyb, kvůli kterým se v předchozích zápasech soupeř vždy dostal do vedení jako první. Trpělivá rozehrávka a poctivé vracení do obrany fungovalo bezchybně, a tak se tentokrát do vedení dostali domácí, i když s notnou dávkou štěstí, když si nahrávku Malicha do vlastní branky srazil Vraj. Krátce nato byl přísně vyloučen hostující Kolajta a rázem to bylo 2:0, když se z velkého úhlu trefil krásně Žák. Hosté se snažili vstřelit kontaktní branku, ale Snipeři zůstávali koncentrovaní, a i přes vyrovnaný počet střel na branku snížení nepřipustili.

Do druhé třetiny vstoupili domácí brzkým gólem, tentokrát ale velmi laciným, protože hosté nestihli nástup na hrací plochu a šli opět do čtyř. Prosadil se opět Žák, který sklepával nahození Vochyána. Když ve 25. minutě po efektivní kombinaci zvyšoval Kůs už na 4:0, zdálo se, že Snipery nic nezastaví. Hranice se ale chvíli nato konečně poprvé prosadily, když po šťastném odrazu skóroval Kolajta. Domácí ale rychle vedení znovu navýšili, když využili další přesilovku zásluhou dorážky Malicha. Hosté se sice prosadili i podruhé, když ve 33. minutě využil podklouznutí Vejmělky Mikel, ale domácí dvojitá odpověď v podání Dlabače a Malicha znamenala vedení již 7:2 po druhé třetině.

Ve třetí třetině už Snipeři nechtěli připustit žádné drama, hosté navíc vsadili všechno na jednu kartu a pokusili se o power play. Efekt byl ale žalostný, po ztrátě navýšil Benáček už na 8:2 a Hranice už neměly na zvrat. I když se po zbytečné ztrátě domácích přece jenom prosadili zásluhou Grygara, další průběh zcela jasně kontrolovali domácí, kteří zásluhou Svobody, Dlabače a Vochyána uzavřeli konečný stav zápasu na 11:3.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Do série jsme vstoupili nejlépe, jak jsme mohli. Rozhodující náskok jsme si vytvořili v přesilových hrách. Nic to neznamená. Zítra začíná další zápas zase od nuly. Díky soupeři a fanouškům.“

Komentář trenéra týmu FBC Hranice Marka Hlocha: „Nechytili jsme začátek utkání a pak se to s náma vezlo. Bohužel jsme neproměnili i spoustu šancí. Zítra budeme lepší.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský (Bazala) – Štveráček, Picmaus, Homolka (0 gólů + 1 přihrávka), Machálek, (0+1), Černý, Vejmělka – Benáček (1+0), Žák (2+1), Malich (2+0), Kuželka (0+1), Vochyán (1+3), Kůs (1+0), Svoboda Alex. (1+1), Dlabač (2+0), Janata, Mátl (0+2), Maleček,

branky: 5. Jiří Vraj, 6. Martin Žák, 21. Martin Žák, 25. Kryštof Kůs, 29. Zdeněk Malich, 34. Jaroslav Dlabač, 40. Zdeněk Malich, 41. Adam Benáček, 53. Alexander Svoboda, 54. Jaroslav Dlabač, 55. Jan Vochyán - 27. Jan Kolajta, 33. René Mikel, 44. Jan Grygar;

rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík; vyloučení: 1:3; využití: 3:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Petr Brestovský 26 – Jakub Kosar 22; Jakub Maňas 5; nejlepší hráči: Petr Brestovský – Jan Kolajta