Dobře rozehrané utkání body nepřineslo

V neděli 17. října 2021 se po třetí v této sezóně představili na domácím hřišti muži B, kteří přivítali souseda ze spodu divizní tabulky, ostřílený tým Hippos Žďár n/S. Před utkáním se očekával tuhý boj, protože třebíčští na domácí palubovce zatím vždy byli více než vyrovnaným soupeřem a to se také potvrdilo.

Snipers Třebíč B - Hippos Žďár n/S. 4:8 (0:1, 4:1, 0:6)

Utkání začalo a pokračovalo do 15. minuty velmi opatrně bez větších brankových příležitostí. Žďárští florbalisté hráli na dvě formace a do útoku se moc nehnali, ale zkušeně Sniperům míček moc nepůjčovali. Pak přišlo vyloučení Jaroslava Sedláčka, který se po delší době vrátil k závodnímu florbalu. V protiútoku hostů nebyl dostatečně pohotový a zablokoval soupeři hůl a nabídnul Hipposu možnost přesilové hry. Přesilovky jsou velká devíza hrochů a to potvrdil přesnou střelou do horního rohu branky Petr Tlustoš a otevřel účet utkání. Snipers hráli dál to, co potřebovali, odpovědně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Vyloženou šanci si však už žádný tým do konce úvodního dějství nevytvořil.

Druhá třetina začalo v podobném duchu, jako první s rozdílem, že Snipeři si více vážili míčku a neodevzdávali ho tak lacino, jako v první části. Z toho pramenily také šance. Jiří Procházka ve 23. minutě skvěle prostrčil na nabíhajícího kapitána Michala Pazderníka, ten si položil brankáře hostů a bekhendem posunul dobře načasovanou přihrávku na Kryštofa Buchtelu, který už měl před poloprázdnou brankou lehkou práci, a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později si příliš důrazně počínal u mantinelu junior Jan Kružík a šel si odpočinout na trestnou lavici. Hippos si během dvou minut vypracoval řadu střeleckých příležitostí, ale aktivně hrající Snipers spolu s výborně chytajícím Matějem Abrahamem neinkasovali. Žďár udeřil až v 30. minutě, když nepokrytý Petr Tlustoš vstřelil branku od levého mantinelu střelou nad nohu domácího brankáře. V 33. minutě se domácí dostali za branku soupeře a po ose Pazderník, Buchtela a z před brankového prostoru Procházka vyrovnali. Tohle byla pětiminutovka Třebíče, protože se ještě prosadil rychlým vyběhnutím a střelou ze střední vzdálenosti do horního rohu branky junior Vojtěch Jahoda. Z obránce mu posouval Jakub Diviš. Za tři minuty bylo pro Třebíč ještě veseleji, když Filip Dvořák prohrál buly na půlce, ale míček si přebral Milan Novák a pohotovým zakončením stanovil skóre na 4:2. Snipers v tu dobu, ne že byly jen neskutečně efektivním a vedoucím týmem, ale zdálo se, že i lepším. I když prohráli znovu na střely 5:12

V třetí části se tak očekával ještě větší tlak Hipposu a Snipers měli stále za úkol odpovědně bránit a z rychlých kontrů pokud možno navýšit skóre. To se jim bohužel nepovedlo v 44. minutě, když Michal Pazderník dostal dobrou přihrávku do běhu od Procházky. Brankář hostů ho se štěstím vychytal. A pak začala jedenáctiminutovka Žďáru. Většina domácích hráčů přestala stíhat tempo Hipposu, který zvýšil na obrátkách, a na některé domácí hráče zjevně dolehla únava po turnaji své kategorie. V 47. minutě se v signalizovaném vyloučení při hře v šesti prosadil prudkou střelou Michal Hrubý a za dalších třicet vteřin bylo vyrovnáno. Vít Petříček skvěle našel Ondřeje Dvořáka a ten se střelou na bližší tyč nemýlil. Následně dovršil hattrick Petr Tlustoš, když se trefil znovu ze střední vzdálenosti přesně. Přihrával Ondřej Dvořák, který v 55. minutě sám přidal další branku utkání. Hned na to byl vyloučen na dvě minuty domácí Tomáš Havelka za sekání. Snipers oslabení s vypětím sil ještě ubránili, ale inkasovali na konci 57. minuty, kdy se znovu prosadil Ondřej Dvořák a za minutu na to „zatloukl osmý hřebík do rakve“ domácích Snipers Třebíč a připsal si také hattrick. Třebíčským nepomohl ani oddechový čas a následná hra v šesti bez brankáře. Nakonec si tak připisují, ač po sympatickém výkonu opět porážku. Následující kolo zajíždí Snipers v sobotu do Vysokého Mýta, které je v tabulce prozatím na čtvrté pozici.

Komentář trenéra hostů Filipa Dvořáka: Nevěřil bych, že jsme schopni hrát ještě větší bídu než minulý týden a dvě třetiny se nám to dařilo více než slušně. Totální zmar. Díky třetí třetině jsme ale důležité vítěuství utrpěli a do dalších bojů máme o čem přemýšlet. Díky soupeři.

Komentář trenéra domácích Josefa Pařízka: Dnes jednoduše vyhrál zkušenější tým. Když to vezmu chronologicky, tak v první třetině to vypadalo, že nás soupeř přejede, ale to se mu nedařilo. Druhá třetina vypadala podobně, ale my jsme byli neskutečně efektivní a dali jsme z pěti střel čtyři góly. Bohužel byla otázka času, kdy inkasujeme, ale naneštěstí jsme dostali příliš mnoho gólů. Soupeři děkuji za fér utkání a přeji šťastnou cestu domů.

Sestava Snipers Třebíč: Abraham (Rambousek); Venhoda - Bavlnka, Diviš (0+1) - Jahoda (1+0), Sedláček - Horák; Buchtela (1+1) - Procházka (1+0) - Pazderník (0+1), Nestrojil M. - Hobza - Havelka, Kružík - Novák (1+0) - Dvořák (0+1)

branky: 24. Kryštof Buchtela, 33. Jiří Procházka, 36. Vojtěch Jahoda, 38. Milan Novák - 16. Petr Tlustoš, 30. Petr Tlustoš, 47. Michal Hrubý, 48. Ondřej Dvořák, 55. Petr Tlustoš, 55. Ondřej Dvořák, 57. Ondřej Dvořák, 59. Ondřej Dvořák

rozhodčí: Petr Jindra - Jiří Kučera; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 30; zásahy brankářů: Matěj Abraham 27 - Jan Hažmuka 11; nejlepší hráči: Kryštof Buchtela - Ondřej Dvořák