SnipersHranice
5:3(2:0,1:2,2:1)
so 19. 2. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 22. kolo

Do play-off ze třetího místa

Závěrečné utkání základní části Národní ligy-východ odehráli Snipeři proti týmu FBC Hranice. V případě vítězství za 3 body by měli třebíčští florbalisté jistotu třetího místa v tabulce, zaručujícího možnost výběru soupeře a zajišťujícího první dvě utkání play-off v domácím prostředí.

Snipers Třebíč – FBC Hranice  5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Utkání začali oba soupeři opatrně, ale více na míčku hráli Snipeři, kteří potřebovali bodovat a na svém záměru pracovali poctivě a vytrvale. Skóre se poprvé měnilo až na začátku jedenácté minuty zásluhou přesného Benáčka, který v náběhu z levého křídla zužitkoval přihrávku Štveráčka. Následně měli Snipeři výhodu první přesilovky, ale při největší šanci v jejím průběhu Svobodu vychytal hostující Kosar. Nicméně domácí se navýšení skóre dočkali tři minuty před první pauzou, když míček do sítě bezpečně uklidil agilní Vejmělka.

Do druhé části vstoupili lépe hosté a chvíli po úvodu třetiny se jim podařilo snížit stav na jednogólový rozdíl zásluhou Štěpána. Za okamžik ukázal svůj skvělý reflex domácí gólman Bazala, následně putoval na trestnou Vochyán a Snipeři se museli pracně bránit soupeřově přesile. Povedlo se jim to skvěle, když po rychlém protiútoku Vejmělka nezištně našel Kůse a ten opět vrátil Sniperům dvougólový náskok. Vzápětí si však šel nuceně odpočinout Mátl a oslabení si domácí museli zopakovat. I z této situace se modrobílí dostali bez ztráty kytičky, jenže chvíli po návratu Mátla na hrací plochu proplula skrytá střela hostujícího Mikela až do sniperské sítě a Hranice se vrátily do hry. V závěru třetiny dostali domácí po faulu možnost trestného střílení. Míček si vzal Vochyán, hostujícího gólmana dokonale vymíchal, jenže jeho blafák skončil jen v boční síťce branky.

I závěrečná třetina pokračovala pěkným, bojovným florbalem obou týmů a tlačili tentokrát hlavně Snipeři. Odměněni byli ve čtvrté minutě třetiny. To Vochyán nahodil míček na bránu hostů, Mátl lehce u tyčky tečoval a domácí mohli být s dvougólovým polštářem v zádech klidnější. Ale jen zhruba čtyři minuty. Po uplynutí této doby totiž Snipeři neuhlídali Novosada a opět to bylo jen o gól. Následně šli Snipeři zase do oslabení při vyloučení Benáčka, ale i s tímto si poradili. Hranice vycítily šanci, zlepšily napadání a jejich šance přibývaly častěji než ty na opačné straně. Skóre se ale měnilo až dvě a půl minuty před samým závěrem, kdy se po pravém křídle dostal do úniku Alexander Svoboda a z ostrého úhlu našel prostor pro průnik míčku za záda hranického gólmana Kosara. Důsledkem byl time out Hranic a následná hra hostů v šesti. Snipeři již ale další drama nepřipustili a základní část NL uzavřeli vítězně.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Děkujeme soupeři za velice slušný zápas a přejeme jim mnoho štěstí do play-off. Dnes jsme splnili svůj cíl. Udržet třetí místo a začít play-off doma. Děkujeme fanouškům za přízeň a těšíme se za týden na viděnou.

Komentář vedoucího týmu FBC Hranice René Mikela: „Bohužel první třetina byla z naší strany špatná. Nastoupili jsme do utkání se špatným nastavením v hlavě a dopřáli soupeři náskok, který vlastně nakonec rozhodl. Od druhé třetiny přišlo z naší strany zlepšení, začali jsme více makat, akorát jsme se bohužel nevyvarovali pár výpadkům v koncentraci, kvůli čemuž jsme nakonec nedokázali výsledek zvrátit. Soupeři gratulujeme a přejeme hodně štěstí do play off. My se na něj jdeme připravit. “

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Brestovský) – Štveráček (0 gólů + 1 přihrávka), Picmaus, Homolka, Machálek, (0+1), Černý, Vejmělka (1+1) – Benáček (1+0), Žák, Procházka, Kuželka, Vochyán (0+1), Kůs (1+0), Svoboda Alex. (1+0), Stránský, Mátl (1+1), Jahoda, Maleček, Pacal

branky: 11. Adam Benáček, 17. Tomáš Vejmělka, 29. Kryštof Kůs, 44. Lukáš Mátl, 58. Alexander Svoboda - 22. Michal Štěpán, 35. René Mikel, 49. Lukáš Novosad;

rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Jan Bazala 13 – Jakub Kosar 11; nejlepší hráči: Alexander Svoboda – Lukáš Novosad