Derby pro Milánka s vítězným bonusem pro Snipery

8. kolo florbalové Národní ligy věnovali Snipeři nemocnému Milánkovi Řezáčovi. Za účasti rodiny Řezáčových a ve skvělé atmosféře nastoupili k utkání týmy Snipers Třebíč a Spartaku Pelhřimov s doprovodem nejmladších třebíčských florbalových nadějí. Nad utkáním převzala záštitu senátorka, paní Hana Žáková. Po slavnostním nástupu týmů předali zástupci obou klubů a paní senátorka rodině Milánka darovací šeky spolu s propagačními předměty obou klubů klubovým a dresem Snipers pro malého Milánka.

Snipers Třebíč – Spartak Pelhřimov  6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Po charitativním úvodu vstoupili do utkání lépe agilnější domácí, když se ujali vedení na začátku druhé minuty po krásné kombinační akci Vochyána se skórujícím Malichem. Vzápětí dostali pelhřimovští hráči první výhodu přesilové hry při vyloučení domácího Sýkory. Díky aktivní a svědomité obranné hře Sniperů se ale hosté vůbec nedostali ke střele a úspěšně odehrané oslabení ještě více nakoplo domácí tým. Tlak modrobílých vyvrcholil druhou trefou do černého z hole Benáčka. Třebíčští poté nadále pokračovali v nátlakové hře a hostující gólman Domkář se musel hodně činit, aby zabránil další pohromě. V polovině osmé minuty se však naopak dočkali hosté. Po rychlé kombinaci Pelhřimova se Sniperům nepodařilo uhlídat u levé tyčky Bazalovy brány číhajícího Mynaříka a ten z první zasunul za záda domácího gólmana střílenou přihrávku Fučíka. V následující pasáži se hra mírně vyrovnala oba soupeři předváděli pěkné kombinace s častým zakončením, ale oba brankáři se překonat nenechali. A když Spartaku nepomohla ani další přesilovka při vyloučení Mátla, na stavu se do prvního klaksonu již nic nezměnilo.

Po přestávkovém tréninkovém utkání malých Snipeříků vstoupili do druhé části opět lépe domácí, kteří míček Pelhřimovu dlouhou chvíli ani nepůjčili. Vyčkávací taktiku domácích přerušilo až špatné střídání hostů a následná dvouminutová přesilová hra. Tedy měla být dvouminutová. S tím tvrdě nesouhlasil Mátl, který po čtyřech vteřinách rozvlnil síťku branky Spartaku a Snipeři odskočili na rozdíl dvou gólů. Podruhé se Lukáš „Máslo“ Mátl předvedl početnému publiku v polovině utkání, když se mu nejdříve sice nepodařilo zpracovat vysoký centr od Picmause, Benáček mu však nabídl druhou šanci a tu již, i když v pádu, zvládl na jedničku. Domácí tak docílili příjemného třígólového polštáře a na jejich celozápasovém svědomitém výkonu nic nezměnil ani druhý gól v jejich síti z hole Fučíka při vyloučení Štveráčka v závěru třetiny.

Třetí třetina začala velkým náporem hostujícího Spartaku. Třebíčský tým dlouhou chvíli nevěděl, kam dřív skočit, ale s vypětím všech sil a s přispěním spolehlivého Bazaly za zády se Snipeři postupně opět dostali do hry. Velkou pomocí jim v tomto utkání bylo bezchybné využití přesilovek, protože pátý zásah přidali Snipeři zásluhou Malicha při Hendrychově vyloučení a chvíli nato neudržel nervy na uzdě jeden z mladíků v dresu Pelhřimova Škoda. Dostal dvě minuty za nesportovní chování a tuto početní výhodu přetavil v šestý gól Žák. Brankový poměr potom ještě upravil hostující kapitán Knězů, když zužitkoval pro změnu přesilovku Spartaku při vyloučení domácího Benáčka. Pelhřimov se ještě závěr utkání pokusil zdramatizovat. Hosté přidali na tvrdosti, ale Snipeři si i s tímto závěrečným tlakem poradili bravurně a dokráčeli, před úžasnou návštěvou dvou stovek nadšených a povzbuzujících diváků, k šestému vítězství v řadě.

Derby Vysočiny nadchlo atmosférou, bavilo hrou, potěšilo výsledkem, a ještě navíc pomohlo! Pořádající klub Snipers Třebíč tímto děkuje všem zúčastněným za podporu malého Milánka Řezáče, kterému, stejně jako celé rodině Řezáčových, přeje hodně zdraví a síly. Něco málo o osudu tříletého Milánka trpícího spinální svalovou atrofií (SMA) můžete čerpat z článku na  Milanek pro lepsi zivot | Spinalni Svalova Atrofie | Brno (wixsite.com)

Milánek držel pěstí Třebíči, nyní Třebíč drží pěsti Milánkovi

V příštím 9.kole NL začínají Snipeři sérii tří utkání na hřištích soupeřů. V sobotu 6.11.2021 zavítají až k hranicím s Polskem do Horní Suché (v následujících kolech Svitavy a TROOPERS). V domácím prostředí se třebíčští florbalisté představí až v sobotu 27.11.2021 kdy se střetnou s 1.FbK Sršni Rožnov pod Radhoštěm. Tímto utkáním vstoupí Snipeři do odvetné poloviny základní části, ve které budou mít za cíl úspěšně navázat na tu první polovinu, prozatím nad očekávání veleúspěšnou.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Díky skvělým fanouškům obou mužstev, zápas měl nádhernou kulisu, škoda že neproměňujeme naše vyložené šance, zápas jsme mohli dohrát v klidu s větším rozdílem. Za tři body jsme rádi, ale příští týden nás čeká další zápas, kde musíme toto vítězství potvrdit. Dík všem zúčastněným za pěkný večer pro dobrou věc.“

Komentář trenéra domácích Jana Kotena: „V první řadě bych chtěl poděkovat domácím za charitativní akci Derby pro Milánka. K utkání samotnému - dvě třetiny jsme nebyli dostatečně aktivní ani důrazní. Úvod třetí třetiny přinesl velké zlepšení, ovšem bez gólového efektu. Soupeř potrestal naše dvě zbytečná vyloučení a závěr si již pohlídal. Díky soupeři i skvělým fanouškům z obou táborů.“

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Abraham) – Štveráček, Picmaus, Machálek, Blaha, Černý, Vejmělka – Benáček (1gól+1přihrávka), Stránský, Žák(1+1), Svoboda A., Vochyán (0+2), Malich (2+0), Dlabač, Sýkora(0+1), Mátl (2+1), Jahoda, Procházka

branky: 2. Zdeněk Malich, 6. Adam Benáček, 24. Lukáš Mátl, 31. Lukáš Mátl, 48. Zdeněk Malich, 50. Martin Žák - 8. Patrik Mynařík, 40. Václav Fučík, 54. Jan Knězů;

rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 5 : 3; využití: 3:2; diváků: 205; zásahy brankářů: Jan Bazala 22 – Libor Domkář 30; nejlepší hráči: Tomáš Vejmělka - Patrik Mynařík