Cenný bod ze hřiště lídra

Utkáním s lídrem soutěže sídlícím v Moravanech a hrajícím svá domácí utkání v brněnské městské části Tuřany zakončili Snipeři první polovinu základní části Národní ligy. Pro TROOPERS by mohlo platit synonymum „zkušenost“, protože tým je nabitý hráči s velkými zkušenostmi z naší nejvyšší florbalové soutěže ať už z Bulldogs Brno, Hattrick Brno, nebo z obou ostravských velikánů Vítkovic či FBC. Třebíčské florbalisty tedy čekala velká výzva, nemluvě o tom, že chtěli odčinit nešťastnou porážku z minulého kola v nervózním utkání se Svitavami.

TROOPERS - Snipers Třebíč  6:5pn (2:2, 2:1, 1:2, 1:0)

Střetnutí začali hosté bez bázně, od počátku vycházeli ze zajištěné obrany, a naopak do rozhozené obrany domácích podnikali bleskové výpady. Po zásluze pak byli odměněni, když na začátku čtvrté minuty skóroval Mátl a pokračující tlak Sniperů vyvrcholil při dalším brejku přesným zásahem Malicha. V následujících minutách se ke slovu dostali, díky mírnému uspokojení Sniperů, domácí a díky Voltnerovi s Kadlecem brankové skóre srovnali. Třebíčští hráči si uvědomili, že zadarmo nic nedostanou a Troopery přitlačili do jejich obranného území. Ovšem již bez brankového vyústění.

Druhá část pohledného utkání začala velkým náporem Troopers, Snipeři se s velkým úsilím ubránili a trochu oddychnout si následně mohli díky několika vyloučením domácích. Včetně pětiminutového, které obdržel Voltner za hrubý faul na Sýkoru. Téměř sedmiminutovou početní výhodu využili Snipeři ke vstřelení jediného gólu, kterým poslal Mátl hosty do opětovného vedení. Malou pauzu po gólové radosti Třebíče využil k ošetření poraněných prstů gólman Brestovský, jenže i přes velkou snahu pokračovat nemohl, a tak jeho místo v třebíčské kleci zaujmul od poloviny zápasu Bazala. Toho po chvíli přivítal v zápase přesným zásahem nejzkušenější z domácích Petr Kadlec a bylo opět srovnáno. Hrál se florbal nahoru, dolů, od florbalek se jiskřilo a nervy pracovaly u obou soupeřů. Po jedné vyhrocené situaci si několik peprných slov na adresu soupeře neodpustil třebíčský Štveráček a následovalo ochlazení horké hlavy na trestné lavici. Výhodu jednoho muže navíc by měl tým se zkušenostmi umět využít. A taky že využil, když domácí poprvé v zápase do vedení poslal Grábl.

Do třetí třetiny šli Snipeři s odhodláním skóre srovnat a domácí ještě potrápit. Celkem se jim to dařilo, i když Troopers ještě více přitlačili na pilu a po jejich kombinacích se třebíčským hráčům často musela hodně točit hlava. V těchto chvílích Snipery několikrát podržel Bazala a následné vyrovnání pak přišlo jako blesk z čistého nebe. Třebíčský Suchomel se s tím nepáral a po rychlém kontru do domácí obrany nedal Melicharovi v bráně domácích šanci. Hosté nadále pokračovali ve svědomité obranné hře, domácí sice byli kombinačně lepší, ale jejich snaha k úspěchu nevedla. Ba co víc, Suchomel po nahrávce Mátla opět vymetl šibenici a Snipeři zase vedli. Troopers následně vytrvale bušili do obranných řad Sniperů a Bazala musel několikrát ukazovat, jak má dlouhé ruce a kam všude dosáhne. Nedosáhl však na střelu Dalera a čtyři minuty před koncem třetí části bylo opět vyrovnáno. Chvíli na to pro změnu na druhé straně zachraňoval z prázdné brány Melichar, a tak se nakonec oba týmy probojovali k prodloužení.

V něm se po třech hráčích na každé straně pět minut snažilo přidat k již vybojovanému jednomu bodu kýžený druhý, ale úspěšnější byli vždy oba brankáři. Následovala trestná střílení a rozhodla větší šikovnost domácích, kteří třebíčského gólmana překonali třikrát, naproti tomu Sniperům se vůbec nevedlo, když neuspěl, Mátl, Vochyán, Suchomel, ani Sýkora.

Snipeři sice v Brně brali „jen“ jeden bod, ale hrou, nasazením a přístupem rozhodně proti celku s postupovými ambicemi nezklamali. V polovině základní části jsou na krásném třetím místě průběžné tabulky. Díky covidovým opatřením však alespoň v nejbližších zápasech bude chybět několik zkušených hráčů. Až čas ukáže, nakolik to bude velký zásah do sestavy. Snad se podaří bodovat i nadále. První příležitost budou mít Snipeři v sobotu 27.11.2021, kdy se v domácím prostředí od 18:00hod. v přímém souboji o druhé místo střetnou s 1.FbK Sršni Rožnov pod Radhoštěm a tímto utkáním vstoupí do odvetné poloviny základní části Národní ligy. Dobrovolné vstupné z tohoto jediného listopadového domácího utkání věnují Snipeři charitativní nadaci „Movember,“zabývající se nejen rakovinou prostaty, varlat a duševního zdraví mužů.

Komentář trenéra Snipers Michala Kelblera: „Do zápasu jsme vstoupili rychlým vedením, ale po dvou chybách nás domácí okamžitě potrestali. Poté jsme se několikrát s nervózním domácím týmem prostřídali ve vedení. Hodně mě mrzí, že jsme neudrželi vedení a těsně před koncem inkasovali. V prodloužení jsme hráli vyrovnanou partii, ale v nájezdech už byli domácí nekompromisní. Přesto všechno jsme ale podali solidní výkon a Troopers jsme byli vyrovnaným soupeřem. Opět jsme si potvrdili, že v této soutěži dokážeme hrát s každým soupeřem.“

Komentář vedoucího týmu Troopers Petra Kadlece: „Dobrý zápas ve vysokém tempu, které někteří hráči stíhali lépe a jiní hůře. Ukázalo nám to spoustu věcí, na kterých zapracovat v tréninku. Zápas jsme uhájili ve druhé třetině, kdy jsme se dobrou prací v oslabení udrželi v zápase. Za kvalitní zápas děkuji soupeři, rozhodčím i divákům.“

Sestava Snipers Třebíč: Brestovský, od 29.min. Bazala – Štveráček, Picmaus, Machálek, Blaha, Černý, Vejmělka – Procházka, Janata, Žák (0gólů+1přihrávka), Jahoda, Vochyán (1+1), Malich (1+0), Suchomel (2+0), Sýkora, Mátl (1+2)

branky: 4. Lukáš Mátl, 7. Zdeněk Malich, 29. Jan Vochyán, 48. Jiří Suchomel, 53. Jiří Suchomel - 9. Petr Voltner, 12. Petr Kadlec, 36. Petr Kadlec, 38. Jan Grábl, 57. Jan Daler, 65. rozhodující nájezd Jakub Peška;

rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2+Voltner 5 - 1; využití: 1:1; zásahy brankářů: Michal Melichar 37 – Petr Brestovský 16, Jan Bazala 29; nejlepší hráči: Daniel Budík  - Jiří Suchomel