SnipersRožnov p/R
4:3(1:1,1:2,2:0)
so 15. 10. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 6. kolo

Cenná výhra se nerodila lehce

Šesté kolo Národní ligy poslalo Sniperům na jejich hřiště soupeře známého ze semifinále této soutěže v minulé sezóně, rožnovské Sršně. V jejich kádru došlo, zrovna tak jako u Sniperů k několika změnám a v úvodu nové sezóny nemá výkonnost obou týmů zrovna přesvědčivé parametry. Každý bodový zisk byl tedy pro oba celky žádoucí a pro další vývoj soutěže z jejich pohledu hodně důležitý.

Snipers Třebíč – 1.FBK Sršni Rožnov p/R 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Od začátku utkání se oba týmy soustředily především na kvalitní obrannou činnost. Do útoku se nikdo moc překotně nehrnul a tak se oba gólmani ke slovu moc nedostávali. První pořádná gólovka přišla až v desáté minutě. A hned úspěšná. Třebíčský junior Jahoda vyslal skrytou střelu, která se od gólmana Škrobáka jen odrazila zpět k autorovi střely a ten ji tentokrát uklidil tam, kam bylo potřeba. Snipeři šli do vedení a stavidla útočného florbalu se otevřela. Útoky se střídaly na obou stranách a za chvíli udeřilo na druhé straně. Snipeři špatně odbránili standardku na středu hřiště na hranici velkého brankoviště a Brestovský byl proti švihové střele Žnivy bezmocný. Svoje kvality domácí gólman ukázal v následujících okamžicích, kdy do konce úvodní části několikrát zachránil Snipery od druhé branky v jejich síti.

Druhá třetina začala pěkně zostra, když sudí poslali domácího Žáka na trestnou za sekání a Snipeři se museli bránit přesilovce Rožnova. Zprvu se jim to dařilo výborně, ba přímo skvěle. Dvořák po zisku míčku poslal nádherný lob přes všechny hráče až před hostujícího gólmana Škrobáka. Ten zasáhl hodně nejistě a dobíhající Kůs usměrnil vypadnuvší míček za jeho záda. Sršňům se ale přesilovku přeci jen povedlo dovézt k úspěchu, když se po závaru před domácí klecí nejlépe zorientoval Zimmer a opět srovnal stav utkání. Oba týmy se pak snažily o zvrat ve skóre, prim ale hrály obě obrany. Až přišla chvíle po polovině utkání, kdy domácí hráči nestihli pokrýt volného Kittela a Rožnov otočil poprvé vývoj zápasu na svoji stranu. Snipeři dostali okamžik na to příležitost přesilové hry. Jediným výsledkem však byla Suchomelem nastřelená tyčka rožnovské klece a tak se i nadále v třebíčských statistikách v kolonce využitých přesilovek vyjímá i po šestém utkání soutěže nepříjemná, a hlavně neuvěřitelná nula. V poslední minutě třetiny pak měli domácí velkou příležitost k úspěšné akci při přečíslení 3 na 1, jenže Dlabače šikovnost opustila v nejméně vhodný okamžik. Snipeři šli proto do šatny s jednogólovým mankem.

V poslední dvacetiminutovce se především Snipeři snažili něco udělat s pro ně nepříznivým stavem utkání. Sršně tlačili, ale povedených zakončení bylo poskrovnu. Scházelo něco málo přes čtyři minuty do konce, nejdříve skvěle zasáhl Brestovský, následně míček vyvezl Karpíšek, vyslal projektil na Škrobáka a vyražený míček uklidil za záda hostujícího gólmana Malich. Snipeři se uklidnili a dvojice Karpíšek Malich si úspěšnou spolupráci zopakovali hned při své další přítomnosti na hrací ploše, byť s notnou stránkou štěstí. Karpíšek vyslal oblouček na soupeřovu branku a Malich možná ještě teď přemýšlí, jakýmže způsobem dopravil míček do sítě. Snipeři šli do vedení a Sršni po time outu sáhli ke hře bez gólmana. Navíc si šel na trestnou za sekání sednout třebíčský Ruber a domácí čekaly velice perné poslední dvě minuty zápasu. V nejdůležitějších chvílích Snipery podržel skvělý Brestovský a tak i přes několik velkých závarů před domácí svatyní dovedli třebíčští florbalisté utkání ke kýženým třem bodům.

V následujícím kole zajíždějí Snipeři v sobotu 22. října do Hranic na Moravě, kde se od 17:00 hod střetnou s místním týmem FBC. V domácím prostředí se pak představí v neděli 30.10. kdy od 16:00hod změří síly v derby Vysočiny s celkem Spartaku Pelhřimov. Toto utkání Snipeři věnují v rámci jejich každoroční charitativní akce „Derby pro…“ nemocnému třináctiletému chlapci Vojtovi. Nad touto akcí převzala záštitu senátorka paní Hana Žáková.

Komentář trenéra Snipers Třebíč Michala Kelblera: „Po vyrovnané první třetině jsme začali ve druhé za soupeřem zaostávat. Hru jsme stáhli na dvě lajny s cílem zvýšit tempo a vytvořit si šance. To se nám nakonec povedlo i přes naše závěrečné oslabení a soupeřovu hru v šesti. Jsou to velmi cenné tři body s těžkým soupeřem a doufám, že to bude vzpruhou pro nás do dalších zápasů. Díky soupeři za zápas.“

Komentář vedoucího týmu 1.FBK Sršni Rožnov p/R Petra Burýška: „Utkání jsme nezačali uplně nejlíp, ale trpělivostí jsme se postupně dostali do zápasu, který jsme relativně měli ve své režii, teda až na poslední část. Bohužel nás tato poslední třetina stála zápas. Děkuji soupeři, divákům a rozhodčím.“

Sestava Snipers: Brestovský (Bazala) – Karpíšek, Machálek, Svoboda, Malich, Suchomel - Ruber, Dvořák, Benáček, Horák, Kůs – Štveráček, Picmaus, Jahoda, Dlabač, Žák

branky: 10. Vojtěch Jahoda, 22. Kryštof Kůs, 56., 58. Zdeněk Malich - 14. David Žniva, 23. Denis Zimmer, 35. Petr Kittel

rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek; vyloučení: 2:1 využití: 0:1 branky v oslabení: 1:0 diváků: 63; zásahy brankářů: Petr Brestovský 24 – Jiří Škrobák 21; hráči utkání: Zdeněk Malich – Denis Zimmer