205_20240701_220750.jpg

Brno Open Game 2024

Jeden z vrcholů florbalové sezóny byl i tento rok už 16. ročník mládežnického florbalového turnaje BRNO HUMMEL OPEN GAME KIDS 2024, který se konal ve dnech od 20.6. do 23.6. 2024. Jedná se o jeden z největších turnajů nejen v rámci České republiky, ale i okolních zemí. Zápasy se odehrály na více než dvaceti florbalových hřištích ve všech částech Brna. Za Snipery se na tento turnaj vypravily týmy elévů, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a juniorů.

Elévové

Na rozdíl od ligových zápasů v průběhu sezóny a jiných turnajů se na Brno Open Game v kategorii elévů hraje už velký pětkový florbal. Pro elévy to byla velká výzva, protože jsou zvyklí převážně na menší hřiště a na tři hráče v poli. I proto jsme do týmu přizvali pár šikovných hráčů ze sousedních Okříšek. Takto vznikl tým složený ze třinácti hráčů, který měl ambice na turnaji předvést solidní výkon.

Do základní skupiny nám byly nalosovány týmy FBC Třinec, Troopers Black, TJ Sokol Letovice a Florbal Rosice. Předpoklady se potvrdily, a kromě vyrovnaného zápasu s Třincem, který skončil remízou 2:2, jsem ostatní týmy porazily. Po dvou hracích dnech jsme v tabulce skončili první a čekali jsme na los do play-off. V prvním kole jsme porazili Bulldogs Brno Orange 7:1 a v osmifinále Troopers Green vysoce 16:0. Ve čtvrtfinálových zápasech Snipeři nastoupily proti týmu Tatran Střešovice. Tady už se ukázaly rozdíly mezi nejlepšími. Kluci se snažili ze všech sil, zápas se hrál po osmé hodině večer a únava byla znát, a tak jsme po náročných 40 minutách hry střešovickým podlehli 0:9 a cesta elévů skončila ve čtvrtfinále. V tak vysoké konkurenci na tak velkém mezinárodním turnaji je to výborný výsledek a na kluky jsme právem hrdí.

Turnaj byl náročný, ve třech dnech jsme odehráli sedm zápasů s celkovým hracím časem přes čtyři hodiny. Ve volných chvílích jsme stihli i návštěvu venkovního bazénu na Kraví Hoře, cukrárny v centru a zafandili jsme i snajprům z jiných kategorií. Děkujeme klukům z Okříšek za výraznou pomoc v turnaji, kluci se rychle sehráli a vytvořili opravdu silný tým. Pro všechny to byla hlavně obrovská zkušenost, kterou v dalších letech a kategoriích určitě využijí.

Složení týmu: Tomáš Světlík (G), Nikolas Polovčík, Dominik Procházka, Adam John, Jakub Knap, Mety Honzík, Patrik Böhm, Ondřej Tomek; Okříšky: Kryštof Ludmila, Jiří Beránek, Štěpán Rymeš, Samuel Jewell, Josef Zahajský

Trenéři: Jakub Honzík, Radek Procházka, Vladimír Ludmila

Mladší žáci

Na druhý letní turnaj jsme se s mladšími žáky vypravili do Brna, kde nás čekal kromě florbalových zápasů i bohatý doprovodný program. Vstup do turnaje nám nevyšel podle plánu, protože jsme oba úvodní zápasy prohráli. Po odehraných zápasech nás čekalo ubytování a večeře, po které jsme se vypravili na vycházku na hrad Špilberk. Na ubytování jsme se vraceli trochu později a spát jsme šli s myšlenkami na lepší zítřky.

Druhý den po snídani nás čekal brzký zápas, ve kterém jsme pokračovali v trendu z předchozího dne a další dva zápasy jsme opět prohráli. Hra byla lepší, ale na výsledku to bohužel nic nezměnilo. Ve volné chvíli jsme vyrazili na koupaliště na Kraví hoře. Z ničeho nic se na nás řítila bouřka a návratu na ubytování se stal závod s časem. Konečně jsme vyhráli a nezmokli. Z důvodu špatného počasí jsme museli až do pozdních hodin čekat, který soupeř nás čeká jako další v pořadí. Byly to Vítkovice a jak jsme později zjistili, z turnaje nás vyřadil celkový vítěz.

Hořkost z proher jsme šli vystřílet na lasergame a poté jsme jeli fandit našim juniorům. Poté jsme se plni zážitků vydali domů.

Starší žáci

Starší žáky v Brně reprezentovali hráči týmu bílých, doplněné některými hráči z modrého týmu. Samotný turnaj ještě ani nezačal a pro třebíčské hráče nastaly první komplikace po cestě, když vlak měl výluku a náhradní dopravou se dostali hráči do Brna prakticky s 40minutovým zpožděním, což zapříčinilo, že se do dresů převlékali před zraky nic netušících cestujících v šalině.

Rozpumpování Snipeři z cesty do svého prvního utkání proti Letce Ostrava vlétli a soupeře mačkali jak citrón prakticky celé utkání a jen díky střelecké nemohoucnosti svítilo na konci utkání na ukazateli skóre 4:0 pro Třebíč. Druhé utkání proti Boskovicím již bylo velkým bojem nejen se soupeřem, ale hlavně bojem s vlastní psychikou, a i když Snipeři byli ti aktivnější a více stříleli, tak výhru z tohoto utkání spíše utrpěli. Utkání na turnajích jdou v rychlém sledu a dalším soupeřem byl výběrový tým UNITE, který použil Sniperské zbraně z předešlých utkání a rychle vedl. Třebíč v tomto utkání tahala za kratší konec, a tak po zásluze prohrála 0:5. Další klání čekalo Snipery nedlouho poté a tentokrát se utkali s Kanonýry z Kladně a i toto utkání mělo podobný scénář jako předcházející. Rychlé vedení Kladno uklidnilo, Snipery rozhodilo a střelecká nemohoucnost jen podepsala rozdíly mezi námi a soupeři.

Nicméně třetí místo v tabulce katapultovalo Snipery do bojů play-off a prvním sokem a jak se ukázalo i posledním sokem na tomto turnaji byla Záhorská Bystrica „zo“ Slovenska. Česko-slovenské derby začali lépe horáci z Třebíče a postupem času si vypracovali až 4 brankové vedení. Ale osudovým momentem celého utkání se stala přesilovka Třebíče, kdy místo aby zasadili hřebíček do rakve soupeře, tak smolně inkasovali a soupeř se dostal na koně a mohutně povzbuzovaným publikem dokázal vyrovnat půldruhé minuty před koncem utkání z trestného střílení. A tato dovednosti soutěž nakonec rozhodlo o tom, že postupujícím se až po osmé sérii nájezdů stal soupeř ze Slovenska. Sláva vítězům, čest poraženým. Takto by se dal charakterizovat výkon třebíčských Sniperů, protože i přes nepříznivé výsledky byla předvedená hra a i předvedená nebojácnost a snaha plnit taktické pokyny pro trenéry povzbuzením do další práce.

Dorostenky

Druhý letošní turnaj byl pro nás velkou výzvou. Čekala nás nadupaná skupina s velmi silnými týmy. Ještě pár dnů před turnajem byla celá sestava velmi nejistá, protože naše celosezónní gólmanka s námi nakonec nemohla vyrazit. Trn z paty nám vytrhla až šikovná brankářka ze Světlé nad Sázavou, Tereza Čechová. Do Brna jsme odcestovali hned ranním vlakem a celý turnaj si jeli především užít a sbírat cenné zkušenosti.

Úvodní zápas jsme nastoupili proti velkému a kvalitnímu soupeři Bulldogs Brno. Zápas od začátku probíhal v režii soupeře, který prokázal svoji kvalitu. Zápas jsme prohráli 8:0.

Druhy zápas s Wizards Praha už vypadal daleko příznivěji. Do první poloviny dorostenky vstoupily v dobrém tempu a hned v úvodu zápasu jsme se ujali vedení. O to se postarala Linda Beňovská a její perfektní zakončení. Soupeřky si v druhé části vzaly vedení na svoji stranu. Hra se postupně přelévala na obě poloviny, načež se nám podařilo vyrovnat Barčou Davídkovou díky její krásné kombinaci z přesilové hry. Ke konci zápasu jsme však nevyužili naše šance a soupeřky nás potrestaly dalším gólem. Smolně jsme prohráli 3:2.

Proti FBS Slavia Plzeň jsme nastoupili v pátek ráno. Od začátku šlo o velmi vyrovnané utkání, kde soupeřky potvrdily svůj důraz v brankovišti a zápas nakonec vyhrály 5:0

Do zápasu proti Tatranu Střešovice jsme vstoupili s dobrou a kvalitní obranou a nepouštěli soupeřky do vyložených šancí. Po první části jsme s velkým favoritem prohrávali pouze 2:0. V druhé části soupeřky prokázaly kvalitu a nakonec jsme jednoznačně prohráli 10:0.

Náš poslední zápas ve skupině proti Prague Tigers Nehvizdy holky odehrály za velmi náročných teplotních podmínek. Šlo však o velmi kvalitní a vyrovnané utkání, kde se hra přelévala na obě strany. Bohužel nás opět zradila koncovka a nedokázali jsme se prosadit. V druhé části soupeř potrestal naše nevyužité šance a došel si pro zasloužené vítězství 5:0.

V sobotu dopoledne nás čekalo první kolo Play-off B s velmi kvalitním soupeřem START 98. Holky od začátku plnily své povinnosti na 100% a po první půlce soupeřky vedly pouze 1:0. Bohužel jsme se nebyli schopni před soupeřovou bránou prosadit a nakonec jsme prohráli 5:0. Tím pro nás turnaj skončil.

Musím holkám moc poděkovat za přístup a nasazení v turnaji. Snažily se odvést tu nejlepší práci a makaly na hřišti na maximum. Celý turnaj jsme si společně užili a nakonec jsme navštívili i cukrárnu bývalého hráče A týmu, který holky pozval na výbornou zmrzlinu.

Junioři

Na turnaj OG jsme vyrazili ve složení, ve kterém jsme se prezentovali v průběhu celé letošní sezóny, a to s týmem složeným z velké části z dorostenců.

Na úvod turnaje nám los přidělil těžkého soupeře v podání výběrového týmu Galaxy Brno, pozdějšího finalisty celého turnaje. Prezentovali jsme se pohledným bojovným florbalem, ale bohužel nás trápila koncovka, kdy jsme nedokázali proměnit žádnou z vyložených šancí. Koncovka nás trápila po celou dobu turnaje, kdy jsme v základní části turnaje nastříleli pouze 5 gólů ze čtyř zápasů.

V prvním kole play-off jsme narazili na tým Florbal Litomyšl, který dobře známe z mužské divize. Litomyšl jsme dokázali porazit v poměru 6:3, kde se nám konečně začalo dařit v koncovce.

Druhé kolo play-off jsme ukončili naše působení na turnaji proti týmu, se kterým jsme celý turnaj začali, a to Galaxy Brno. Tempo zápasu jsme dokázali držet celou první polovinu zápasu, bohužel v druhé polovině soupeř zařadil o jeden rychlostní stupeň výš a my už na to nedokázali reagovat a turnaj pro nás skončil.

Pro všechny hráče, převážně pro dorostence, byla účast v juniorské kategorii turnaje této velikosti neocenitelnou zkušeností a bude dále využita nejen v další sezóně.